نگهداری گلهای آپارتمانی

آنچه در این مقاله میخوانیم

راهکارهایی که برای نگهداری گلهای آپارتمانی می توانید زمانی که در مسافرت هستید استفاده کنید تا با گیاهان پژمرده هنگام بازگشت به منزل روبه رو نشوید که در اینجا چند راهکار را به شما معرفی می کنیم.

انواع فلاورباکس برای پوشش گیاهی

۱ـ گلدان ها را کف حمام یا آشپزخانه بچینید و سطلی حاوی آب را در کنار هر گلدان و در سطحی بالاتر از آن قرار دهید. پارچه ای نخی به اندازه یک متر یا بیشتر و به عرض حدود پنج سانتی متر آماده کنید و یک سر آن را از کنار گلدان به داخل خاک فرو کنید. سر دیگر را در سطل پر از آب قرار دهید. به این ترتیب دستمال پارچه ای همواره آب را به خود جذب می‌کند و آب آرام آرام به داخل خاک گلدان منتقل می‌شود.

۲ـ در داخل وان حمام یا در یک لگن بزرگ، کمی آب بریزید و چند آجر در کف آن و در داخل آب قرار دهید. سپس گلدان ها را بر روی آجرها بچینید. توجه داشته باشید، گلدان ها به طور مستقیم درون آب قرار نگیرند و در ضمن در کف هر یک از گلدان ها نیز حداقل چند سوراخ وجود داشته باشد.

۳ـ یک تکه حوله یا پتوی کوچک مستعمل را در کف وان یا لگن بزرگ قرار دهید. داخل وان یا لگن را به ارتفاع دو الی سه سانتی متر آب بریزید. گلدان ها را بر روی حوله یا پتوی مرطوب قرار دهید یا آن که نیمی از یک تکه حوله بزرگ را درون لگن و یا سینی بزرگی قرار داده و گلدان ها را روی آن بچینید. سر دیگر حوله را در داخل ظرف گود دیگری که با آب پر شده است بگذارید. توجه داشته باشید ظرف دوم باید در سطحی بالاتر از ظرف اول قرار گیرد. در ضمن اندازه ظروف را با توجه به ابعاد گلدان ها و گلهای درونشان انتخاب کنید.

نگهداری گلهای آپارتمانی و انواع فلاورباکس از لحاظ جنس

فلاورباکس چوبی

فلاورباکس فلزی

فلاورباکس بتنی

فلاورباکس پلاستیکی

انواع فلاور باکس از لحاظ اجرا

فلاورباکس آویزی

فلاورباکس دیواری

فلاورباکس زمینی

مقالات مرتبط
پروژه‌های فضای سبز سورن بام
Call Now Button