شما اینجا هستید : خانه -> نورپردازی -> نورپردازی

نورپردازی

اجرای نورپردازی در محوطه باید اصول آن را مدنظر قرار داد ،  چرا که عدم رعایت اصول می تواند نواقص بزرگی را در پروژه بوجود آورد. محوطه ساختمان را باید به گونه ای طراحی کرد که برای همسایگان مجاور، مزاحمتی بابت تابش نور ایجاد نشود. برای اینکه زیبایی  محوطه را دوچندان کنیم بهتر است شکل و ظاهر چراغها را به گونه ای انتخاب کنیم که از لحاظ زیبایی مناسب باشند .

نورپردازی

نورپردازی

سوالات متداول نورپردازی

  1. اصول نورپردازی
  2. نورپردازی در محوطه
  3. کاربرد چراغ در طراحی و اجرای نورپردازی

۱٫ اصول نورپردازی چیست ؟

هنگام انتخاب نوع چراغها به بهینه بودن مصرف انرژی الکتریکی آنها توجه باید کرد .در اجرای محوطه ها و باغ های خصوصی و یا محوطه های عمومی با اهداف ایمنی ، زیبایی محوطه در شب ، دسترسی، امنیت ، تفریح و ورزش و رویدادهای اجتماعی انجام می شود . نور مستقیما بر چشم ناظران تابیده نشود چون موجب خیرگی آنها و آزار همسایگان می شود . از لحاظ امنیت نور محوطه باید به گونه ای باشد که چهره افراد از فاصله حداقل ۵ متری برای اشخاص و همچنین دوربین مدار بسته قابل رویت باشد . همچنین برای پوشش امنیتی نقاط کور باغ می توان از چراغ های پروژکتوری مجهز به باطری خورشیدی استفاده کرد و یا از دوربین های مدار بسته دید در شب بهره برد .

نورپردازی

نورپردازی

۲٫ نوپردازی در محوطه چگونه انجام می شود ؟

می توان به دیوار ، کف ، پوشش گیاهی ، آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، فلاور باکس ، دیوار سبز و استخر را نام برد . برای اجرا می توان از انواع چراغها بصورت پایه بلند  پایه کوتاه ، چراغهای دفنی ، چراغهای دیواری ، چراغهای زیر پله ای ، چراغهای نیزه ای ، چراغهای مخصوص استخر و چراغهای نواری استفاده کرد .

نورپردازی

نورپردازی

۳٫ چراغهای پایه بلند و پایه کوتاه چه کاربردی دارند ؟

چراغ های پایه دار وقتی که نور بیشتر مورد نیاز باشد استفاده می شود و چراغ بر روی پایه و یا روی یک ساختار محوطه قرار می گیرد. اغلب برای ورودی ها ، نرده ها و اطراف سکوها به کار می روند . همچنین این چراغها در مسیرهای محوطه قرار می گیرند . این نوع چراغ ها برای شاخص کردن یک فضا و یا یک عنصر استفاده می شوند .

نورپردازی

نورپردازی

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و اجرای معماری منظر فعالیت های بیشماری دارد و در این زمینه نیز فعالیت بیشماری دارد ، همچنین در ساخت و اجرای انواع المان های فضای باز از جمله آبنما ، آلاچیق ، پرگولا و … نیز فعالیت دارد .

 

 


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x