آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> فلاور باکس, فلاور باکس بتنی, فلاورباکس -> اصول اجرای فلاور باکس

اصول اجرای فلاور باکس

اصول اجرای فلاور باکس

اصول اجرای فلاور باکس ، امروزه با توجه به زندگی شهرنشینی که مملو از آلودگی صوتی و آلودگی هوا است ، ساختن یک فضای سبز کوچک در منزلمان می تواند در بهبود روحیه از دست رفته  در طول روز تاثیر گذار باشد . این فضا می تواند در کوچک ترین فضاهای شما مانند تراس،حیاط و یا پاسیو اجرا شود .

تعریف اصول اجرای فلاور باکس :

ترجمه فارسی فلاور باکس جعبه گل است . از این جعبه برای کاشت و اجرای فضای سبز در متراژهای کم استفاده می شود . از فلاور باکس ها در دیوار سبز نیز استفاده می شود . فلاور باکس ها انواع متحرک و ثابت دارند . فلاور باکس ها از متریال های مختلف مانند چوب ، سنگ،چوب پلاست ، پلاستیکی ، فلزی و.. ساخته می شوند.

اصول اجرای فلاور باکس چوبی:

اگر فلاور باکس از جنس چوب ساخته شود باید از ضد رطوبت در آن استفاده شود . از چوب هایی که معمولا در ساخت فلاور باکس استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود : بلوط،ساج برمه ای،ابریکو

مکان نصب اصول اجرای فلاور باکس :

این جعبه در ابعاد و رنگ های مختلف ساخته می شوند و می توانند روی نرده ها ، دیوار و سکوها اجرا شوند . از فلاور باکس در ابعاد بزرگ و ثابت معمولا در اجرای تراس سبز و بام سبز استفاده می شود .

کاربرد اصول اجرای فلاور باکس :

  • فلاور باکس در ابعاد بزرگ :

از این جعبه ها برای کاشت درختان استفاده می شود.

  • فلاور باکس در ابعاد متوسط :

برای کاشت انواع درختچه استفاده می شود.

  • فلاور باکس با ابعاد کوچک :

برای  لبه تراس ها استفاده می شود و بیشترین تقاضا را دارد.

اصول اجرای فلاور باکس دیواری :

نام دیگر این فلاور باکس دیوار سبز است که قبل تر به آن اشاره شد . فلاور باکس های حجمی:برای ایجاد فضای سبز حجمی استفاده می شود .از موارد استفاده از آن می توان به تعریف کردن ورودی اشاره نمود.

 مزایای فلاور باکس ها واصول اجرای فلاور باکس :

در فضاهایی که امکان کاشت گیاهان در خاک باغچه و زمین وجود ندارد استفاده می شود و فضاهای زنده می سازد . فلاور باکس هایی که قابلیت جابه چایی دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند، چرا که می توان بعد از مدتی با جابه جایی آن ها و افزودن مبلمان دیگر فضا را تغییر داد. اجرا و نگه داری فضای سبز های دایمی هزینه و رسیدگی خاص خود را دارد. اما فلاور باکس ها مانند گلدان های معمولی رسیدگی کمتر است نیاز دارند


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت