اصول اجرای فلاور باکس ، امروزه با توجه به زندگی شهرنشینی که مملو از آلودگی صوتی و آلودگی هوا است ، ساختن یک فضای سبز کوچک در منزلمان می تواند در بهبود روحیه از دست رفته  در طول روز تاثیر گذار باشد . این فضا می تواند در کوچک ترین مکان های شما مانند تراس،حیاط و یا پاسیو اجرا شود .

تعریف  اجرای فلاور باکس :

ترجمه فارسی فلاور باکس جعبه گل است . از این جعبه برای کاشت و اجرای فضای سبز در متراژهای کم استفاده می شود . از فلاور باکس ها در دیوار سبز نیز استفاده می شود . فلاور باکس ها انواع متحرک و ثابت دارند . فلاور باکس ها از متریال های مختلف مانند چوب ، سنگ،چوب پلاست ، پلاستیکی ، فلزی و.. ساخته می شوند.

اصول اجرای فلاور باکس چوبی:

اگر فلاور باکس از جنس چوب ساخته شود باید از ضد رطوبت در آن استفاده شود . از چوب هایی که معمولا در ساخت فلاور باکس استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود : بلوط،ساج برمه ای،ابریکو

مکان نصب فلاور باکس :

این جعبه ها در ابعاد و رنگ های مختلف ساخته می شوند و می توانند روی نرده ها ، دیوار و سکوها اجرا شوند . از فلاور باکس در ابعاد بزرگ و ثابت معمولا در اجرای تراس سبز و بام سبز استفاده می شود .

کاربرد  فلاور باکس :

  • فلاور باکس در ابعاد بزرگ :

از این جعبه ها برای کاشت درختان استفاده می شود.

  • فلاور باکس در ابعاد متوسط :

برای کاشت انواع درختچه استفاده می شود.

  • فلاور باکس با ابعاد کوچک :

برای  لبه تراس ها استفاده می شود و بیشترین تقاضا را دارد.

اصول اجرای فلاور باکس دیواری :

نام دیگر این فلاور باکس دیوار سبز است که قبل تر به آن اشاره شد . فلاور باکس های حجمی:برای ایجاد فضای سبز حجمی استفاده می شود .از موارد استفاده از آن می توان به تعریف کردن ورودی اشاره نمود.

 مزایای فلاور باکس ها و اصول اجرای فلاور باکس :

در فضاهایی که امکان کاشت گیاهان در خاک باغچه و زمین وجود ندارد استفاده می شود و فضاهای زنده می سازد . فلاور باکس هایی که قابلیت جابه جایی دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند، چرا که می توان بعد از مدتی با جابه جایی آن ها و افزودن مبلمان فضا را تغییر داد. اجرا و نگهداری فضای سبز های دائمی هزینه و رسیدگی خاص خود را دارد. اما فلاور باکس ها مانند گلدان های معمولی به رسیدگی کمتری نیاز دارند.