اصول اجرای فلاور باکس + جزئیات و دیتیل اجرایی فلاور باکس

ساخت فلاور باکس، سورن بام

آنچه در این مقاله میخوانیم

اصول اجرای فلاور باکس ، امروزه با توجه به زندگی شهرنشینی که مملو از آلودگی صوتی و آلودگی هوا است ، ساختن یک فضای سبز کوچک در منزلمان می تواند در بهبود روحیه از دست رفته  در طول روز تاثیر گذار باشد . این فضا می تواند در کوچک ترین مکان های شما مانند تراس،حیاط و یا پاسیو اجرا شود .

اجرای فلاور باکس

ترجمه فارسی فلاور باکس جعبه گل است . از این جعبه برای کاشت و اجرای فضای سبز در متراژهای کم استفاده می شود . از فلاور باکس ها در دیوار سبز نیز استفاده می شود . فلاور باکس ها انواع متحرک و ثابت دارند . فلاور باکس ها از متریال های مختلف مانند چوب ، سنگ،چوب پلاست ، پلاستیکی ، فلزی و.. ساخته می شوند.

اصول اجرای فلاور باکس

اگر فلاور باکس از جنس چوب ساخته شود باید از ضد رطوبت در آن استفاده شود . از چوب هایی که معمولا در ساخت فلاور باکس استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود : بلوط،ساج برمه ای،ابریکو

مکان نصب فلاور باکس

این جعبه ها در ابعاد و رنگ های مختلف ساخته می شوند و می توانند روی نرده ها ، دیوار و سکوها اجرا شوند . از فلاور باکس در ابعاد بزرگ و ثابت معمولا در اجرای تراس سبز و بام سبز استفاده می شود .

مراحل اجرای فلاور باکس

یکی از کارهایی که میتواند باعث بهبود کیفیت محیط از هر نظر شود اجرای فلاور باکس در آن مکان می باشد. شما با اجرای فلاور باکس میتوانید از گل ها و گیاهان زینتی در کنار یک باکس لوکس و خاص بهره مند شوید و یک ترکیب رویایی برای حیاط خانه یا حتی محیط کاری خود ایجاد کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل اجرای فلاور باکس را به شما توضیح دهیم.

مراحل اجرای فلاور باکس

1. انتخاب باکس مناسب

اولین کاری که باید انجام شود انتخاب یک باکس مناسب نسبت به محیط و نوع گیاهانی است که قصد کاشت و نگهداری آن ها را دارید. جعبه های فلاور باکس در مدل های مختلفی یافت میشوند. به طور مثال برخی از مدل های پر طرفدار آن ها موارد زیر هستند؛

  • فلاور باکس فلزی
  • فلاور باکس چوبی
  • فلاور باکس بتنی
  • فلاور باکس پلاستیکی
  • فلاور باکس دیواری
  • و…

2. زیرکاشت و آماده سازی اولیه

همچنین بهتر است بدانید که در شرایط های مختلف میتوان از یک لایه پلیمری یا کاغذ روغنی بر روی لایه های خاک گذاشت و از درز آب بیش از حد جلوگیری کرد که این نسبت به نظر کارشناس انتخاب میشود.

3. انتخاب گیاهان

یکی از مهم ترین مراحل که تاثیر مستقیمی بر روی ماندگاری و زیبایی فلاور باکس شما دارد انتخاب درست و اصولی گیاهان برای کاشت می باشد. شما میتوانید از طیف وسیعی از گیاهان همانند، گل های زینتی، گیاهان آپارتمانی، درختچه ها و حتی گیاهان خشک نیز استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید که نوع گیاهان باید با یکدیگر سازگاری داشته باشند و نیاز های آبی و نوری مشابهی داشته باشند.

انتخاب گیاهان فلاور باکس

4. کاشت گیاهان

مرحله ای چهارم کاشت گیاهان در باکس ها می باشد، این کار توسط کارشنان حرفه ایی سورن بام انجام میشود و شما نیازی نیست کاری انجام دهید ولی بهتر است بدانید که گیاهان با فاصله ای مناسب از یکدیگر و عمق مناسب در خاک کاشت میشوند.

5. آبیاری و نگهداری

آخرین مرحله که به طور مداوم هم باید ادامه دار باشد بعد از کاشت گیاهان نگهداری و رسیدگی به آن ها می باشد. در برخی از موارد نسبت به درخواست مشتری ما از آبیاری هوشمند استفاده میکنیم تا نیازی به دستکاری شما نباشد و به طور مهندسی و حساب شده گیاهان آب و نور کافی را دریافت کنند. ولی اگر به صورت ساده اجرا شود باید طبق نظر کارشناس گل و گیاه ما آبیاری مرتب و منظم داشته باشید.

کاربرد فلاور باکس

فلاور باکس در ابعاد بزرگ

از این جعبه ها برای کاشت درختان استفاده می شود.

فلاور باکس در ابعاد متوسط

برای کاشت انواع درختچه استفاده می شود.

فلاور باکس با ابعاد کوچک

برای  لبه تراس ها استفاده می شود و بیشترین تقاضا را دارد.

اصول اجرای فلاور باکس دیواری

نام دیگر این فلاور باکس دیوار سبز است که قبل تر به آن اشاره شد . فلاور باکس های حجمی:برای ایجاد فضای سبز حجمی استفاده می شود .از موارد استفاده از آن می توان به تعریف کردن ورودی اشاره نمود.

 مزایای فلاور باکس ها و اصول اجرای فلاور باکس

در فضاهایی که امکان کاشت گیاهان در خاک باغچه و زمین وجود ندارد استفاده می شود و فضاهای زنده می سازد . فلاور باکس هایی که قابلیت جابه جایی دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند، چرا که می توان بعد از مدتی با جابه جایی آن ها و افزودن مبلمان فضا را تغییر داد. اجرا و نگهداری فضای سبز های دائمی هزینه و رسیدگی خاص خود را دارد. اما فلاور باکس ها مانند گلدان های معمولی به رسیدگی کمتری نیاز دارند. برای مشاده پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام میتوانید مارا در اینستاگرام سورن بام به آدرس soren_bam دنبال کنید.م

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام
Call Now Button