شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق -> ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن ، آلاچیق فضایی است نیمه بازکه عموما عملکردی تفریحی ، استراحتی ،  و رفاهی در فضای باز را دارد . در فضاهای لنداسکیپ ( فضای سبز ) و محوطه نیازمند فضایی برای استراحت ، گفتگو داریم عموما از آلاچیق استفاده می کنیم تا در عین حفظ دید به محوطه ، سایه ای ایجاد شود و فضایی برای سکون باشد .

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

بخش مهم آلاچیق ، سقف آن است که بسته به نوع طراحی از متریالهای مختلف استفاده می شود. که می توان از سقفهای شنگل یا برای مثال در صورتی که سقف شیبدار است، نیازمند آهن کشی است تا پوشش سقف شیبدار بر روی آن اجرا شود و در صورتی که سقف شیبدار نباشد  عموما در آلاچیق هایی با طراحی مدرن در بخش های سرپوشیده می بایست از فلاشینگ و در بخشهای نیمه باز می توان از ترمووود استفاده کرد بخش بعدی دیواره آلاچیق است ، گاهی هیچ دیواره ای در کار نیست و صرفا بخش هایی از سازه در دیواره قرار دارند و گاهی نیز از دیواره سبز که توسط گیاه پوشیده شده استفاده می شود ، همچنین استفاده از چوب و شیشه  نیز در دیواره آلاچیق کاربرد دارد .

سوالات متداول ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

 1. نحوه ساخت آلاچیق مدرن
 2. متریال های ساخت آلاچیق
 3.  انواع آلاچیق از لحاظ سازه و متریال
 4. اجرای آلاچیق در چه فضاهایی کاربرد دارد ؟
 5. مراحل ساخت آلاچیق مدرن
 6. مزایای آلاچیق مدرن
 7. نورپردازی در آلاچیق مدرن
 8. آلاچیق پارچه ای مدرن

۱٫  ساخت و اجرای آلاچیق مدرن به چه صورت می باشد ؟

آلاچیق ها را برای فضای  به طور اختصاصی طراحی می کنند و یا از آلاچیق های پیش ساخته استفاده می کنند که بستکی به نظر کار ما دارد . مشخص است که در صورت امکان طراحی ، فضایی مطلوب تر ایجاد خواهد شد .

۲٫ در ساخت و اجرای آلاچیق مدرن از چه متریالهایی استفاده می شود ؟

آلاچیق پیش از هر چیز نیاز به یک سازه دارد که عموما این سازه از فلز و یا چوب است که باید از سازه فلزی استفاده کرد و آن را با چوب اشباع شده کاور کرد تا فضایی زیبا حس چوب را به شما بدهد ، از آنجایی که آلاچیق در فضای باز استفاده می شود باید به یاد داشت که در صورت استفاده از فلز از رنگهای اپوکسی و یا رنگهای پوشش دریایی برای کاور کردن استفاده شود و در صورتی که از چوب استفاده می کنیم چوب ترمو باشد .

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

۳٫ انواع آلاچیق

در طراحی و ساخت آلاچیق چوبی مدرن می توانیم با استفاده از چوب های درختان جنگلی و متریال های جدید آلاچیقی مدرن به سبک جدید و خاص را طراحی و اجرا کنیم .

آلاچیق فلزی ، متریال اصلی پایه ها از فلز بوده و قسمت دیواره و سقف آن می تواند از دیگر متریال هایی مانند چوب یا شیشه باشد .

آلاچیق های شیشه ای یکی از جدید ترین و زیباترین آلاچیق مدرن می باشد . ساخت و اجرا در برخی از آلاچیق های شیشه ای می تواند شیشه ها به صورت تاشو باشد و یا به صورت ریلی اجرا شود ، که می توانیم در فصل گرما و تابستان شیشه ها را باز کنیم .شیشه  در آلاچیق ها در فصل سرما می تواند به صورت یک عایق عمل کند و سرما به داخل آلاچیق نفوذ نکند .

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

۴٫ ساخت و اجرای آلاچیق مدرن در چه فضاهایی کاربرد دارند؟

آلاچیق های یکی از المان های فضای سبز می باشد که در فضای سبز و اماکن تفریحی ، محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، تراس سبز کاربرد دارند . آلاچیق ها در اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند .

۵٫ مراحل ساخت و اجرای آلاچیق مدرن به چه صورت انجام می باشد؟

 • انتخاب مکان مناسب با توجه به اشراف داشتن به محیط اطراف
 • انتخاب طرح و نوع آلاچیق بر مبنای شرایط اقلیمی
  ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

  ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

۶٫ مزیت های ساخت و اجرای آلاچیق مدرن در ویلا چیست ؟

بیشتر ویلا ها یک حیاط در قسمت ورودی دارند که می توانیم با فضا سازی قسمت های مختلف آن جلوه زیبا تری را به ویلا بدهیم ، المان های مختلف را می توانیم در حیاط ویلا جاگذاری کینم ، از جمله المانی که می توانیم به عنوان یک عنصر اصلی در حیاط ویلا به آن اشاره کنیم ، آلاچیق می باشد ، با ساخت و اجرای آلاچیق مدرن می توانیم مکانی را برای استراحت ساکنین و اعضای خانواده فراهم کنیم تا لحظاتی را در کنار هم با آرامش سپری کنند .

۷٫ نورپردازی در ساخت و اجرای آلاچیق مدرن چگونه است ؟

برای بهتر جلوه دادن به آلاچیق می توانیم در کنار آن نورپردازی هایی را داشته باشیم ، به عنوان مثال می توانیم در کنار ستون های آلاچیق و یا در سقف آن نورپردازی را اجرا کنیم و زیبایی آن را در شب دو چندان کنیم .

۸٫ ساخت و اجرای آلاچیق پارچه ای مدرن

آلاچیق های پارچه ای به صورت تاشو هستند و می توانیم آن ها را به راحتی جابجا کنیم و متریال های مختلفی را دارا می باشند .

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

 

 


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.