محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

محوطه سازی تراس سبز ، در زندگی روزمره ، انسان ها نیاز به اندکی آرامش در کنار محیطی آرام وسرسبز را دارند  . امروزه با افزایش جمعیت شهر نشینی و افزایش مجتمع ها دسترسی به فضا های سبز کمتر شده ، اما هر فرد می تواند به نوبه خود از محوطه تراس فضای محیطی که دارد استفاده کند و از آن لذت ببرد . با توجه به کمبود فضای سبز می توانیم با زیبا سازی تراس منزل خود یک فضای سبز زیبا را در کنار اعضای خانواده داشته باشیم .

 

محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

عناصری که می توان در محوطه سازی تراس سبز بکار برد از جمله :

دیوار سبز در تراس سبز :

گرین وال ها را می توان در محوطه سازی تراس ها هم به صورت مصنوعی و طبیعی بکار برد . دیوار سبز های طبیعی با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه ، نور کافی و … اجرا می شوند . همچنین نوع گیاه بکار رفته در دیوار سبز بستگی به محیط کاشت آن دارد . آبیاری  دیوار سبز های طبیعی  در محوطه تراس هم به صورت اتوماتیک و هم دستی می باشد . آبیاری دستی توسط فرد انجام می شود . اتوماتیک توسط دستگاه های تایمر دار بر روی دیوار سبز نصب می گردد . دیوار سبز های مصنوعی پنل هایی هستند از پیش ساخته شده و یا سفارشی در ابعاد و اندازه های مختلف ، که می توان آن را در هر قسمت محوطه تراس سبز اجرا کرد .

 

محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

مبلمان فضای باز  :

پس از گل کاری و سرسبز کردن محوطه تراس برای نشیمن احتیاج به مبلمانی مناسب با فضای باز محیط را داریم . می توانیم با توجه به مساحت محوطه تراس مبلمانی را جایگذاری کنیم .

 

محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

فلاور باکس در تراس سبز  :

فلاور باکس ها جعبه های گل هستند که با ابعاد و متریال های مختلف قابل اجرا می باشند . داخل باکس ها را می توانیم با کاشت درخت و درختچه و همچنین گل و گیاه زیبا کنیم . این فلاور باکس های زیبا را می توانیم در لبه های محوطه تراس سبز و یا روی دیواره های تراس سبز نصب کنیم و زیبایی دوچندانی را به تراس بدهیم . همچنین می توانیم داخل فلاور باکس ها سبزیجات  کاشت کنیم و از آن بهره مند شویم .

 

محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

کف سازی در تراس سبز :

کف سازی محوطه تراس سبز بسته به سلیقه هر فرد مختلف می باشد . می توانیم کف سازی را با چمن های طبیعی و یا مصنوعی ، قلوه سنگ ، واش بتن ، چوب ترمو ، موزاییک و … اجرا کرد .

 

محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

آبنما در تراس سبز  :

برای اینکه بتوانیم محوطه تراسی همانند طبیعت داشته باشیم می توانیم در قسمتی از تراس سبز با ترکیب دیگر المان ها ، آبنمایی زیبا را جایگذاری کنیم و حس طبیعت را از فضا دریافت کنیم . آبنماها در متریال و اندازه های مختلف و بر مبنای فضای ما ساخته و اجرا می شوند . از جمله آبنماها که می توان در تراس سبز اجرا نمود عبارت می باشند از : آبنما سنگی ، آبنما دیواری ، آبنما صخره ای ، آبنما چوبی و …. می باشند .

 

محوطه سازی تراس سبز

محوطه سازی تراس سبز

چتر فضای باز در تراس سبز :

برای طراحی و اجرای محوطه سازی تراس ها مناسب ترین المان برای ایجاد سایه چتر فضای باز می باشد . می توانیم در قسمتی که مبلمان را جایگذاری کرده ایم چتر فضای باز را در آن قسمت قرار دهیم و از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنیم .

 

landscape

landscape

باربیکیو در محوطه سازی تراس سبز :

برای پخت و پز بهترین حالت در فضای باز استفاده از باربیکیو می باشد ، می توانیم با قرار دادن یک باربیکیو در گوشه ای از تراس در کنار خانواده از خوردن غذا در فضای باز همانند طبیعت لذت برد .

مزایای landscape تراس سبز  :

1. ساخت فضای سبز در محوطه سازی ، زیبایی نمای ساختمان را دو چندان می کند .

2. با وجود کاشت گل و گیاهان ، می توان از ورود سرما و گرما به داخل منزل تا مقداری جلوگیری کرد .

3. گیاهان در تراس سبز دی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن تولید می کنند ، که این موجب می شود هوای مطبوع و سالمی داشته باشیم .

4. landscape تراس محیطی را ایجاد می کند ، تا اعضای خانواده و دوستان برای گذراندن اوقات فراغت خود دور هم جمع شوند .

 

landscape

landscape

محوطه تراس سبزها به دو صورت قابل اجرا می باشند  :

landscape ابعاد کوچک :

در محوطه سازی  می توان با قرار دادن فلاور باکس ها با گل و گیاهان رونده و پیچک زیبایی و سرسبزی را ایجاد کرد .

landscape با ابعاد بزرگ تر یا تراس گاردن :

در landscape تراس سبز ، علاوه بر ایجاد  فضای سبز می توان از المان های فضای سبز نیز استفاده کرد ، که محیطی زیبا و دلنشین برای اعضای خانواده فراهم کند .

 

landscape

landscape

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید . 

مقالات مرتبط
پروژه‌های تراس سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button