شما اینجا هستید : خانه -> آبیاری -> اجرای آبیاری

اجرای آبیاری

اجرای آبیاری ، یکی تفاوت های آبیاری قطره‌ای با سایر روش‌های آبیاری تبخیر ، تعرق و مقدار آبی که باید به زمین داده شود ، در یک دوره زمانی  محدود توازن برقرار می‌شود . این امر باعث می‌شود با توجه به محدود بودن میزان آب در دسترس، بیشترین بهره‌وری از آب انجام پذیرد . از آنجا که سیستم‌های آبیاری موضعی ، قطره‌ای ثابت هستند ، خودکار کردن بسیاری از آنها آسان است . این سیستم‌ها برای مدیران آبیاری که قصد اختلاط کود و آب (کود آبیاری) را درون سیستم آبیاری دارند ، مناسب هستند که امروزه بسیاری از افراد از  اجرای آبیاری در محوطه سازی استفاده میکنند و همچنین در بسیاری از  دیوار سبز ها برای آبیاری گل های فلاور باکس ها هم کاربرد بسیاری دارد .

اجرای آبیاری

اجرای آبیاری

سوالات متداول اجرای آبیاری

 1. تجهیزات اجرای آبیاری
 2. تعریف آبیاری قطره ای
 3. مزایای اجرای آبیاری

۱٫ تجهیزات مورد نیاز آبیاری قطره‌ای چیست ؟

منبع آب یا لوله آب ساختمان که باید در جلوی ان نیز یک پمپ نصب شود یا ، ایستگاه کنترل مرکزی( شامل ایستگاه پمپاژ و ایستگاه فیلتراسیون) که خود ایستگاه پمپاژ شامل پمپ  و ایستگاه فیلتراسیون نیز ازفیلترسیلکون یا فیلتر شن (بسته به نوع منبع آب برداشتی ، یکی از این دو نوع فیلتر استفاده می شود . فیلترسیلکون یا هیدروسیکلون برای چاه های آب ، و فیلتر شن برای استخرهای ذخیره آب می باشد) ، تانک کود که تمامی مواد مغزی گیاه را در داخل آن ریخته و به وسیله پمپ به لوله ها هدایت می شوند ، فیلتر توری یا دیسکی (فیلتر دیسکی ذرات کوچکتری نسبت به فیلتر توری جذب می نماید) ، لوله اصلی ، لوله آبرسانی ، لوله‌های جانبی یا لوله‌های فرعی (لاترال‌ها) ، قطره چکان و اتصالات لازم برای اجرای آبیاری می باشند .

اجرای آبیاری

اجرای آبیاری

۲٫ آبیاری قطره ای چیست ؟

اجرای آبیاری نوعی آبیاری موضعی است که آب در آن با فشار کم از روزنه و قطره چکان خارج می شود . در اجرای آبیاری این قطره چکان ها کوچک بوده و دارای دهانه کوچکی به قطر کمتر از یک میلیمتر هستند با سوراخ کردن لوله‌های آبرسانی فرعی این قطره چکان ها در آن سوراخها قرار می‌گیرند. آب از دهانه و روی داخل قطره چکان شده و پس از طی مسیر از دهانه خروجی آن به سطح خاک  می‌چکد .

۳٫ مزایای اجرای آبیاری چیست ؟

 •  شسته نشدن خاک و همچنین رطوبت دائمی خاک که این امر به روش گیاه کمک می کند .
 •   قیمت مناسب اجرای آن
 •   سرعت نصب
 •  ساده بودن کار با آنها است که خود این به افراد کمک می کنند در صورت نیاز به تعویض فرد خود می تواند آن را تعویض کنند .
  اجرای آبیاری

  اجرای آبیاری

شرکت سورن بام با تیم متخصص و کارشناسان مجرب خود در زمینه معماری منظر فعالیت های بیشماری انجام داده اند و در زمینه محوطه سازی،  فضای سبز، دیوار سبز ، اجرای روف گاردن و…. فعالیت های بیشماری دارد و همچنین در ساخت و اجراء انواع آبنما، طراحی فلاور باکس، آلاچیق، طراحی پرگولا و…. فعالیت دارد .


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.