سنگ قلوه برای کف ، سنگ قلوه ، سنگ‌ها از نظر نحوه ی تشکیل به سه گروه زیر تقسیم می‌شوند:

  • سنگ‌های رسوبی
  •  آذرین
  • سنگ‌های دگرگون شده
محوطه سازی ویلا با قلوه سنگ

محوطه سازی ویلا با قلوه سنگ

سنگ های رسوبی: سنگ هایی هستند که بر اثر ته نشین شدن مواد درون آب بوجود می آیند.

رودها مواد زیادی را با خود به دریاها و دریاچه ها حمل می کنند، این مواد ته دریاها و دریاچه ها ته نشین می شوند و روی هم قرار می گیرند. پس از سفت شدن مواد، سنگهایی بوجود می آیند که به آن ها سنگ های رسوبی گفته می شود. سنگ‌ های رسوبی لایه لایه‌اند که رنگ یا جنس هر لایه با لایه دیگر متفاوت است.  کوه‌های البرز و زاگرس به فراوانی یافت می‌ شوند. ریگ، شن و سنگ‌ های آهکی نمونه‌هایی از سنگ‌ های رسوبی هستند.

سنگ‌های آذرین:

گروه دیگری از سنگ‌ ها بر اثر سرد شدن مواد بسیار داغ به وجود آمده‌اند که قبلاً در زمین بوده‌اند. دمای اعماق زمین زیاد است و بعضی سنگ‌ها را ذوب می‌کند. این سنگ‌ ها در زیر یا سطح زمین دوباره سرد می‌ شوند و سنگ‌هایی را به وجود می‌آورند که به آنها آذرین می‌گویند. سنگ‌های کوه‌ هایی مانند دماوند و الوند از نوع آذرین است. سنگ‌های آذرین از بلورهای ریز یا درشت تشکیل شده‌ اند. سنگ‌ های دگرگون شده: بعضی از سنگ‌ های رسوبی یا آذرین اگر مدت زیادی در اعماق زمین بمانند، باید فشار و گرمای زیادی را تحمل کنند. این سنگ‌ ها مانند آجر پخته می‌ شوند و شکل قبلی خود را از دست می‌ دهند و به همین دلیل به آنها سنگ‌های دگرگون شده می‌ گویند. (مانند سنگ مرمر)

سنگ قلوه رودخانه ای

سنگ قلوه رودخانه ای

انواع سنگ‌های ساختمانی :

این سنگ‌ ها در دسته‌ های گوناگون و متنوعی نام گذاری می‌ شوند که بعضا نام معدن سنگ قلوه  به عنوان اسم آن استفاده می‌ شود.

رایج‌ترین سنگ‌های ساختمانی عبارتند از:

1- گرانیت: بيشتر گرانيت ها سخت و چگال هستند و به اين ترتيب جزو مصالح بادوام ساختمانی قرار می گيرند . در برابر نفوذ آب و اثر ضربه مقاومند و فضاهای صنعتي را به خوبی تحمل می نمايند . ظاهر گرانيت متأثر از كار انجام شده برروي سطح نهايی آن است كه ممكن است چكشی ، كلنگی ، تيشه ای يا صيقلی باشد. بهترين نمای سنگ گرانيت حالت صيقلی آن است كه زيبايي رنگ و انعكاس كريستال های آن را نمايش می دهد. سطح گرانيت بر اثر حرارت و تفاوت ضريب انبساط و انقباض بين اجزای كريستالی مختلف آن به صورت سوخته در می آيد. استفاده تلفيقی از گرانيت صيقلي و سوخته در ساختمان به علت تضاد، زيبايی جالبی پديد می آورد.

سنگ قلوه برای کف

سنگ قلوه برای کف

در ايران معادن بسياری وجود دارد كه سنگ های گرانيت با رنگ هاي مختلف از آنها استخراج می شوند . سنگ گرانيت به علت هزينه سنگين استخراج، برش و صيقل، نسبتاً گران است به همين دليل بيشتر در نمای ساختمان های مهم به كار برده می شود . از اين سنگ براي كف سازی، پياده روسازی و راه سازي نيز استفاده مي گردد.

سنگ قلوه  برای کف :

2-ماسه سنگ‌ها : ته نشست های ماسه ای را كه به يكديگر به كمك كربنات كلسيم، سيليس، اكسيد آهن و دولوميت به يكديگر چسبيده اند، به ترتيب ماسه سنگ آهكی، سيليسی، اكسيد آهن و دولوميتی می نامند.

بر اساس طبيعت ماسه رسوبی اوليه، ماسه سنگ ها ممكن است دارای بافت نرم يا خشن باشند. از نظر رنگ بر اساس ماده چسبنده طيفی از رنگ، سفيد، نخودی و خاكستری تا قهوه ای و قرمز را در بر می گيرند. عموماً در برابر يخ بندان مقاومند. سطح نهایی آنها به صورت چكشی ، كلنگی و تيشه ای قابل مصرف است و برای نصب آنها از ابزار غير آهنی استفاده می شود.

3- سنگ‌های آهکی : اين نوع م سنگ ها در محيط های اسيدی مقاوم نيستند. اين شرايط كربنات كلسيم موجود در آنها را تحليل برده و سنگ متلاشی می شود. كلسيت خالص سفيد است بنابراين سنگ آهكی نيز سفيد است.

4- کوارتزیت

5- سنگ‌های رسی

6- تراورتن

 انواع سنگ های رود خانه ای در چه فضاهایی کاربرد دارند :

در فضاهای بیرونی : محوطه سازی ویلا ، باغ ، حیاط ، تراس سبز ، روف گاردن و … جهت کف سازی و جدا سازی مسیرها ،نمای دیوار ، دیوار های گابیونی ، ساخت آبنما سنگی ، ترکیب ساخت دیوار سبز با سنگ رود خانه ای سفید و رنگی

در فضاهای داخلی : جهت تزئین داخل فلاور باکس، داخل آکواریوم ، داخل سرویس بهداشتی و…

فروش سنگ رودخانه ای تزیینی

فروش سنگ رودخانه ای تزیینی

سنگ قلوه از کجا بخریم ؟

بسیاری از افراد از اینکه جای مطمئنی برای خرید قلوه سنگ پیدا نمایند نگران هستند . زیرا قلوه سنگ های مصنوعی از نظر ظاهری همانند قلوه سنگ های طبیعی هستند . هم چنین مایل به خرید ارزان با جنس با کیفیت، درجه یک و بدون واسطه هستیم . زیرا بهتر است سنگ مورد نیاز خود را بی واسطه از تولید کننده اصلی خرید نماییم . شرکت سورن بام تولید کننده انواع سنگ های قلوه ای در سایز های مختلف سفید و رنگی به صورت فروش کلی و جزئی با هزینه مقرون به صرفه می باشد .

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید .