اجرای بام سبز مشهد ، روف گاردن مدرن که از سیستم لایه های پیش ساخته تشکیل شده اند که پدیده ای نو می باشد. بنابراین بر اساس مطالب به دست آمده، امروزه حدود 10 درصد از کل بامهای آلمان،یقف سبز می باشد. ایالات متحده نیز بامهای سبز زیبایی دارد، اما تعداد آنها به اندازه اروپا نیست.

روف گاردن:

در شهر های پرجمعیت امروزی،هر ساله مناطق کمتری برای ایجاد پارک ها و مزارع طبیعی وجود دارد و آلودگی هوا به دلیل انتشار گازهای مضر همچنان ادامه دارد . اگر چه یک راه حل عالی برای رهایی از این مشکلات اجرای روف گاردن می باشد .بام های سبز ، ساکنان کلان شهرها را نه تنها از هوای آلوده نجات می دهد بلکه تسکین دهنده ی استرس است.

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

ساخت بام سبز :

در دهه گذشته با توجه به افزایش جمعیت شهری تقریبا تمام مردم مجبور به آپارتمان نشینی شده اند .این عامل باعث دور شدن از علایق ذاتی انسان از محیط دلخواه او شده و همچنین شاهد ازدیاد بیماری های گوناگون افسردگی در دهه اخیر بوده ایم،دور شدن از طبیعت تاثیر بسیار بالایی بر این عوامل دارد و هر روز در حال افزایش است .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

معمولا هر فضا و سطح آزاد می تواند برای ما مفید باشد،سقف نیز از این قائده مستثنی نیست. بر روی بام برخی از ساختمان ها فضاهای خالی وجود دارد که می توان از آن برای اجرای روف گاردن ها به منظور بهبود محیط و عادات انسانی استفاده نماییم . باغ بام ها روی سقف خانه در یک شهر شلوغ راهی عالی برای ایجاد یک منطقه کوچک سبز و نزدیک بودن به امکانات شهری و در عین حال لذت بردن از طبیعت است . با بهره گیری از این فناوری ، شهرداری های سراسر جهان در تلاشند تا مالکان را به ساختن بام های سبز تشویق کنند.

اجرای بام سبز در تهران

اجرای بام سبز در تهران

مزایای اجرای بام سبز مشهد :

•فضایی سازگار و مطبوع برای صاحبان ساختمان به دلیل قراردادن حیاط و پاسیو
• کاهش بار گرمایش  و سرمایش بنا به ویژه اگر بصورت شیشه ای بوده و بعنوان گلخانه و یا سیستم گرمایش غیرفعال خورشیدی عمل می نماید  بامهای سبز می توانند اتلاف گرمایش و مصرف انرژی را در زمستان به مقدار قابل توجهی کاهش دهند.
•تغییرات آب و هوایی شهری و معضلات آلودگی امروزه
•  به عنوان تفریح و استراحت برای اعضای خانواده استفاده شوند .
•  کاهش CO2 هوا
•طول عمر غشای بام با محافظت از آن در برابر اشعات UV مضر و صدمات آب و هوایی
•  ارزش و زیبا شدن ملک

بام سبز و انواع آن :

در سیستم متمرکز ، فشرده ، نیمه متمرکز  و گسترده یا وسیع بسته به عمق متوسط کشت و میزان تاسیسات مورد نیاز طبقه بندی می شوند. این بام سنتی سبز که نیازمند عمق متعارفی از خاک برای رشد گیاهان حجیم و چمن معمولی می باشند ، بعنوان روف گاردن های متمرکز مطرحند . این نوع بامها نیازمند آبیاری، کود دهی و سایر مراقبتها می باشند. در مقابل، باغ بام وسیع یا گسترده، به عنوان سیستم های خودنگهدار در نظر گرفته شده و به حداقل تاسیسات نگهداری، شاید تنها یکبار در سال هرس یا کود دهی برای افزایش رشد گیاهان، نیاز دارند .

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .