آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

طراحی محوطه سازی باغ

طراحی محوطه سازی باغ : به طور کلی محوطه سازی عبارت است از ، معماری نمای خارجی و فضای بیرونی ساختمان .منظره سازی به هر فعالیتی گفته میشود که ویژگی های قابل مشاهده یک منطقه از زمین را اصلاح کند . محوطه سازی نیاز به تخصص در باغبانی و طراحی هنری دارد .

در ابتدا پیمانکار محوطه سازی نامه ای تهیه میکند که یک طرح و نقشه اولیه از آنچه میتوان با زمین انجام داد ،برای رسیدن به نتیجه مطلوب است . محوطه سازی جلوه ویژه و زیبایی خاصی به خانه یا ویلای شما می‌بخشد و این امکان را برایتان فراهم می‌کند که علاوه بر فضای داخلی خانه یا ویلایتان ، از فضای بیرونی ‌اش نیز استفاده کنید .

اما شاید برای اینکار نیاز به راهنمایی و آگاهی از مراحل محوطه سازی داشته باشید و بخواهید بدانید چگونه می‌توانید محوطه سازی کنید و با ایجاد چه تغییراتی می‌توانید بهترین شکل یک محوطه سازی را در فضای بیرونی خانه یا ویلایتان اجرا کنید .

محوطه ساز ی با گل و گیاه :

کاشت گیاهانی متناسب با فضا یکی از مهمترین اقدامات درطراحی محوطه سازی است . با توجه به نوع پوشش و اقلیم محیط از گیاهان متناسب با محیط استفاده میشود .

محوطه سازی با آلاچیق  و طراحی محوطه سازی باغ:

یکی از پرکاربرد ترین نوع محوطه سازی ایجاد آلاچیق و فضای استراحت در باغ ها و ویلا ها هست که نمای زیبایی به محوطه سازی میبخشد .

محوطه سازی با استخر : ساخت و ایجاد استخر در محوطه سازی یکی از ایتم های لاکچری محسوب میشود که یکی از اقدامات جذاب برای ویلا و باغ یا منزل شما محسوب میشود .

محوطه سازی با آبنما :

استفاده از آبنما مخصوصا آبنمای ریزشی در محوطه سازی ها خیلی رایج و پرکاربرد است .

محوطه سازی با نورپردازی : محوطه سازی با یک نور پردازی صحیح و اصولی باعث زیباتز شدن و شکیل تر شدن محیط میشود .

نکات مهم در محوطه سازی : تایین نقاط نشانه و مبدا ، تخریب ، پاک کردن سطوح از گیاهان ، پرکردن چاه ها ، جلوگیری از نفوظ آب به محوطه ، تامین آب ، مسطح کردن ، کف سازی , … می باشد .


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت