آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق -> نحوه اجرای آلاچیق

نحوه اجرای آلاچیق

نحوه اجرای آلاچیق  ،تارم، آلاچیق یا کلاه فرنگی سازه ای می باشد که عموما به عنوان سرپناه در محوطه طراحی می شود. این سازه را می توان به گونه ای ساخت که در فصلهای گرم اطراف آن باز باشد و در فصلهای سرد آنرا به فضایی محصور شده تبدیل کرد و به منظور استراحت در مکان هایی مانند محوطه باغ ، ویلا، حیاط منزل، کنار ساحل، مکان های تفریحی، روف گاردن و… ساخته می شود.

طراحی آلاچیق به نحوی صورت می گیرد که با خیالی آسوده می توان چند ساعت از شبانه روز را به استراحت در آن اختصاص داد و یا مکانی برای برگزاری مراسم ها باشد.

انواع آلاچیق

با توجه به ساختار و متریال هایی که در ساخت آلاچیق ها  به کار می رود به انواع متعددی دسته بندی می شوند. بر این اساس آلاچیق ها را می توان به انواع زیر تقسیم نمود:

نحوه اجرای آلاچیق  و انواع آلاچیق از لحاظ نوع اجرا

آلاچیق روباز: آلاچیقی که سقف نداشته باشد و بتوان به آسمان دید داشت، آلاچیق روباز نام دارد.

آلاچیق سرپوشیده: آلاچیقی که سقف آن با متریال چوبی، حصیری، پارچه ای، شیشه ای ،فلزی و … پوشیده شده باشد، آلاچیق سرپوشیده نام دارد.

آلاچیق متصل: آلاچیقی که یک سمت یا دو سمت آن به دیوار یا سازه اطراف آن متصل باشد، آلاچیق متصل نام دارد.

انواع آلاچیق از لحاظ نوع متریال

  • چوبی
  • فلزی
  • حصیری
  • آجری (تا حد امکان سعی شود از آجر نسوز استفاده شود)
  • شیشه ای  (از شیشه های سکوریت یا شیشه نشکن استفاده شود)
  • پارچه ای

پرگولا

پرگولا نوعی سازه چهارچوب دار است که به صورت سفارشی از جنس چوب یا فلز ساخته می شود. سقف صاف یا قوس دار این سازه بر روی تیرک قرار می گیرد و شبکه ای سرپوشیده از پوشش تاک ایجاد می شود که هم به صورت باز و هم بسته قابل استفاده است.  از جمله پرگولای چوبی می توان به پرگولا ترمووود، چوب پلاست و چوبی اشاره نمود.

 

مجموعه : آلاچیق


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت