آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق, پرگولا -> آلاچیق و پرگولای مدرن

آلاچیق و پرگولای مدرن

در انواع محوطه سازی  مانند محوطه باغ و ویلا ، حیاط و …  ، روف گاردن  ، تراس  ، نیاز به فضایی دارید تا از محوطه خود استفاده کرده و لذت ببرید ، این فضا باید به گونه ای باشد که تا سرما و گرما ، زیر نور آفتاب و زیر باران و برف قابل استفاده باشد به همین دلیل آلاچیق ها بهترین انتخاب اند .

آلاچیق ها دارای انواع بسیار زیادی اند که امروزه از انواع مدرن آن ها به دلیل تنوع و زیبایی بیشتر استفاده می شود .یکی از این آلاچیق های مدرن پرگولا ها اند که کاربرد زیادی حتی در معماری و تزیینات ساختمان ها و ویلا ها دارند .

برای مثال سقف تراس ها و بالکن ها را پرگولا انتخاب می کنند و حتی فضا هایی با سایه بان متصل به خانه که این مورد در ویلا ها زیاد دیده می شود .

پرگولا ها گاهی فقط جنبه تزیینی داشته و تاکید به فضای نشیمن دارند در حالی که کارایی خاصی مانند جلوگیری از نور خورشید را ندارند بلکه فقط مشخص کننده جایی برای نشستن و مبلمان اند .

اما گاهی پرگولا ها در عین زیبایی با داشتن سقفی متحرک که معمولا پارچه ای و برزنتی است می تواند سایه بان مناسبی نیز باشد و در صورت نیاز باز و بسته شود ، گاهی اطراف این آلاچیق ها نیز دارای پرده و پارچه برای سایه بیشتر و ایجاد حریم می باشد .

بعضی از پرگولا ها شکل همیشگی که تشکیل شده از چوب های متصل بلند با فاصله یکسان است را ندارند و از صفحات سی ان سی یا برش لیزری شده تشکیل می شوند که دارای شکل ها و فرم های بسیار زیبایی اند و می توانید با سفارش طرح مورد نظر یک سایه بان زیبا داشته باشید که سایه ای با طرح جذاب ایجاد می کند .

پرگولا ها با پارچه های حریر دورشان بسیار زیبا می شوند که حتی گاهی به عنوان اتاق عقد از آن ها استفاده می شود .

با به کار بردن گیاهان رونده نیز در کنار این نوع آلاچیق ها مسیر رشدی برای گیاهان ایجاد می شود که حتی گاهی سقفی زیبا برای سایه بان ها ایجاد می کند که دیگر نیازی به سقف متحرک نداشته باشد .

شرکت سورن بام در طراحی و ساخت انواع آلاچیق و پرگولا فعالیت های بیشماری دارد و توسط طراحان و کارشناسان مجرب در زمینه معماری سبز فعالیت می کنند از جمله فعالیت های شرکت سورن بام

طراحی و اجرای روف گاردن ، دیوار سبز ، محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، ویلا، حیاط، تراس و…، ساخت انواع آبنما ، ساخت آبشار مصنوعی ، برکه ، نورپردازی و طراحی و اجرای سیستم آبیاری قطره ای و…. می باشد .

شرکت سورن بام در تولید انواع پنل های دیوارسبز و انواع فلاور باکس ها و سنگ های رودخانهای نیز فعالیت می کند .

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت