طراحی ساخت فلاور باکس

طراحی ساخت فلاور باکس

آنچه در این مقاله میخوانیم

استفاده از فلاور باکس ها یک راه ساده برای ایجاد جذابیت و افزایش تقاضای تجدید نظر درباره بنای شما است . طراحی و ساخت انواع فلاور باکس معمولا خارج از خانه و در مکان قابل دسترس قرار می گیرند بنابراین ساکنان خانه می توانند به راحتی از گیاهان مراقبت کنند . فلاورباکس ها می توانند در زیر پنجره ، اطراف پاسیو ، محوطه سازی ، پیاده رو و … استفاده شوند و معمولا توسط براکت نصب می شوند یا حتی می توانند از روی نرده آویزان باشند . گاهی اوقات یک فلاورباکس درون آشپزخانه قرار می گیرد ، تا گیاهان خوراکی در آن نگهداری شود و برای آشپز به عنوان یک باغ کوچک باشد .

طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

فلاور باکس چیست ؟

منظور از فلاورباکس در واقع جعبه و محفظه ای تو خالی می باشد ، داخل آن می توان خاک قرار داد و اقدام به اجرای فضای سبز نمود که از این محفظه تو خالی می توان برای پرورش و رشد گیاهان و انواع گل ها استفاده کرد .

جنس و مصالح ساخت انواع فلاور باکس

فلاورباکس ها می توانند از مصالح زیر ساخته شوند :

  • چوب
  • بتن
  • فلز
  • فایبرگلاس
  • وینیل و pvc
طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

فلاور باکس های چوبی

فلاورباکس های چوبی ممکن است بین 5-3 سال پوسیده شوند اما با مراقبت های مناسب می توانند 15- 10 سال عمر کنند از مزیت های چوب ظاهر و بوی طبیعی آن است که احساس در فضای باز را افزایش می دهد . چوب سدر در برابر پوسیدگی مقاوم است زیرا ساختار سلولی آن به گونه ای است که در برابر نفوذ آب مقاوم است همچنین حشرات و موریانه ها را دور می کند که استفاده از این فلاور باکس ها در داخل محوطه آلاچیق زیبایی خاصی را به محیط القا می کند .

طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

فلاورباکس های فلزی

برای ساخت فلاور باکس های فلزی از متریال فلزی استفاده می شود ولی برای برای مقاوم سازی آن ها در مقابل رطوبت و زنگ زدگی باید از پوشش های رنگی به خصوصی استفاده کرد ، این نوع باکس ها معمولا به صورت دیواری و زمینی استفاده می شوند و کاربرد اصلی ان ها در به حداقل رساندن تماس با رطوبت می باشد .

flower box

flower box

فلاورباکس بتنی 

این مدل فلاورباکس در طرح های بسیار متنوع و گوناگونی است که امکان سفارش سازی این نوع فلاورباکس یکی از مزیت های آن به حساب می آید .

فلاورباکس فایبر گلاس

فلاور باکس های فایبر گلاس این است که دارای وزن سبک و مقام در برابر حشرات است .

فلاورباکس PVC و وینیل

نوعی پلاستیک هستند که اغلب به عنوان جایگزین چوب برای جلوگیری از پوسیدگی استفاده می شود .

flower box

flower box

سوالات متداول طراحی و ساخت انواع فلاور باکس

  1. مزایای طراحی و اجرای فلاور باکس
  2. نکاتی درباره اجرای فلاورباکس ها
  3. مکان های قابل اجرایی فلاورباکس

1. مزایای استفاده از فلاور باکس چیست ؟

زیبا و پر زرق و برق است که رنگ و جذابیت را به ظاهر خانه می بخشد و فضای بیشتر برای رشد و مراقبت از گیاهان فراهم می کند .
که علاوه بر بهبود دید بیرونی می توانند در داخل نیز فضای زیبایی را ایجاد کنند .

2. نکاتی درمورد اجرای فلاورباکس ها

گیاهانی انتخاب کنید که مناسب رشد در فلاور باکس باشند . اطمینان حاصل کنید که فلاور باکس ها به قدری محکم باشند که وزن خاک و گیاهان و آب را تحمل کنند . فلاورباکس ها باید دارای حفره های زهکشی باشند .

3. فلاور باکس در چه مکان هایی قابل اجرا می باشد ؟

شرکت سورن بام با سال ها تجربه در زمینه طراحی و اجراء دیوار های سبز طبیعی و مصنوعی فعالیت دارد  و تولید کننده انواع گیاهان مصنوعی می باشند . شرکت سورن بام توسط تیم متخصص خود در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری دارد . فعالیت های شرکت عبارتست از :  محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، طراحی ساخت روف گاردن، دیوار سبز ، آبنما ، آلاچیق ، فلاور باکس و … می باشد .

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام
Call Now Button