آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنما صخره ای

آبنما صخره ای

آبنما صخره ای مانند یک صخره انباشته از سنگ است که نوع قرار گرفتن سنگها روی هم حرکت آب را مشخص میکند. این نوع آبنما بیشتر در محیطهای باز و وسیع جلوه خود را نشان میدهند البته گاهی با توجه به سلیقه شخصی افراد در ابعاد کوچک در فضای داخلی ساختمان ها استفاده می شود.

مصالح آبنما صخره ای

آبنماهای صخره ای را می توان با سنگهایی چون سنگ لاشه ای، سنگ ورقه ای، پوکه های معدنی، قلوه سنگ و گاهی بصورت مصنوعی با ملات سیمان، اجرا کرد. در سفره خانه ها، مراکز تفریحی، آب نمای باغ ها و منازل مسکونی می توان از آب نما صخره ای بصورت طبیعی و یا صخره سازی مصنوعی استفاده کرد.

آبشار صخره ای

اگر فضا با متراژ بالایی را در دسترس داریم می توانیم از این آبنما به عنوان آبشار صخره ای بهره ببریم. از جذابترین عناصر طبیعت میتوان سنگ، کوه و صخره را نام برد، همانطور که این عناصر در طبیعت جلوه زیبایی دارند در محوطه سازی و دکوراسیون هم جلوه قابل توجهی خواهند داشت. سنگها ی طبیعی را با هرگونه شکل و ابعاد می توان بصورت مصنوعی در کارگاه های تولیدی ساخت و در فضای مورد نظر استفاده کرد. با طراحی یک نورپردازی مناسب و ایده آل می توان دید بصری و زیبایی آبنما یا آبشار صخره ای را دوچندان کرد.

اجرای آبنما صخره ای

می توانیم آبنما را با پوشش گیاهی اطراف خود ادغام شود و اگر پوشش گیاهی در فضا موجود نبود، باید طراحی فضای سبز را با توجه به آن در نظر گرفت. زمان ساخت و نصب این نوع آب نما باید عایق کاری مناسب و لوله کشی اصولی لازم را مدنظر داشت. پمپ آب مخصوصی را در محدوده این فضا و یا آبنما صخره ای به منظور هدایت آب از قسمت انتهایی به قسمت ابتدایی آبنما که وظیفه آن این است که آب را با فشار تعیین شده برای آبنما فراهم کند درنظر گرفت و با انجام این اعمال، محیطی شبیه به صخره های طبیعی پر آب تشکیل خواهد شد.

1/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت