چوب ترمو، ترمو وود

چوب ترمو ، ترمو وود

آنچه در این مقاله میخوانیم

چوب ترمو یا ترمو وود امروزه چوب ترمو یکی از زیبا ترین و مهم ترین متریال هاست . چوب ترمو به دلیل سبک بودن و زنده یودن که از خواص چوب است بسیار مورد توجه پیمانکاران و مهندسان قرار گرفته است .

چوب ترمو، ترمو وود :

چوب در کوره ای که شامل حرارت و رطوبت است قرار میگیرد به طوری که حرارت شدید موجب تغیر خواص فیزیکی و شیمیایی چوب می شود .

نگهداری از روف گاردن

در واقع تغییر در ساختار چوب موجب بروز این تغییرات شیمیایی می شود .

پس از اینکه چوب حرارت لازم را دید باید آن را خنک کنیم اما نباید به گونه ای باشد که دمای چوب با محیط اختلاف داشته باشد زیرا این اختلاف دما کیفیت مطلوب را به ما نمی دهد .

اصل چوب ترمو بر اساس آسیب نرساندن به محیط زیست است زیرا هیچ موادی جز آب و گرما در طول این فرآیند استفاده نمیشود .

موارد مصرف چوب ترمو، ترمو وود :

  • نمای بیرونی ساختمان ها .
  • کف سالن ها .
  • دیوار داخلی ساختمان ها .
  • تابلو های سر در قروشگاه ها .
  • مبلمان فضای باز .
  • استفاده در محیط های با رطوبت بالا مانند : حمام , استخر , سونا , جکوزی و کنار های استخر و کف سازی روف گاردن ، محوطه سازی باغ, اجرای دیوار سبز و …

شرکت سورن بام با استفاده از چوب ترمو های گرید 1 فضایی منحصر به فرد برای شما خلق میکند

اجرای پرگولا

 

تفاوت چوب معمولی با چوب ترمو در چیست ؟

چوب های ترمو طی یک فرآیند طبیعی یا مصنوعی خاصیت زنده بودن چوب ( ترمو) را از بین می برد و چوب رطوبت خود را از دست میدهد که این امر موجب می شود چوب در برابر اشعه ی خورشید , سرما , گرما , حشرات , شرایط بد آب و هوایی مقاوم شوند .

در چوب های ترمو بازیافت راحت تر , ترک خوردگی کمتر  و در نهایت دوام و طول عمر نیز بیشتر می شود .

چوب طبیعی در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی دچار باد کردن و منقبض شدن می شود اما چوب حرارت دیده در برابر مسایل جوی مقاوم است

 

سازگاری چوب ترمو با محیط زیست :

فرآیند شکل گیری چوب ترمو با استفاده از بخار آب و گرما به جای مواد شیمیایی صورت می گیرد .

 

تعمیرات چوب ترمو ، ترمو وود :

در بعضی موارد به دلیل استفاده از چوب نا مرغوب و تیم اجرا کننده ی نامناسب بعد از گذشت چند سال چوب ترمو ظاهر خود را از دست می دهد و نمای زشتی به فضا می دهد .

در این گونه موارد قبل از اینکه فضایی که چوب ترمو در آن استفاده شده یه صورت کامل از بین نرود باید توسط نیرویی متخصص ترمیم شود .

اجرای چوب ترمو در تهران توسط تیم سورن بام

کاربرد چوب ترمو در دیوار های سبز در فضای داخلی و بیرونی دارند  مانند :  فضای نشیمن ، اتاق خواب ، سرویس بهداشتی و لابی ، رستوران ها ، کافی شاپ و اماکن تجاری ، اداری ، تفریحی ، ورزشی و … . فضای بیرونی مانند : روف گاردن ، محوطه سازی باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، تراس و… که تیم تخصصی سورن بام تمامی مدل های دیوار سبز در هر محیطی را به راحتی و با بهترین قیمت اجرا میکند. برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام میتوانید مارا در اینستاگرام سورن بام دنبال کنید

شرکت سورن بام با سابقه در این زمینه می تواند 85 درصد از فضای شما را به شکل اولیه ی خود بازگردانند و حتی مقاومت چوب ترمو ی بازسازی شده را با مواد مخصوص افزایش دهد .

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام
با ما در ارتباط باشید