محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ

آنچه در این مقاله میخوانیم

در زندگی شهرنشینی امروز ضرورت وجود باغ ها و باغچه ها بسیار احساس می شود . پیشرفت محوطه سازی باغ در سال های اخیر سبب محبوبیت و روی آوردن بسیاری از افراد به ایجاد باغ و باغچه شده است . ایجاد یک باغ و محوطه سازی آن می تواند تاثیر به سزایی بر روی کاهش آلودگی هوا و همچنین روحیه ی افراد داشته باشد . در گذشته محوطه سازی باغ و باغچه محدود به کاشت درخت و گل بود اما با گسترش صنعت محوطه سازی امروزه اجرای محوطه سازی باغ با تنوع بالایی توسط شرکت سورن بام صورت می گیرد .

طراحی و اجرای محوطه منظر

مزایای محوطه سازی باغ

اجرای محوطه سازی باغ فواید و مزایای بسیاری دارد . این مزایا شامل دو بخش تاثیر زیست محیطی و تاثیر بر روی افراد می باشد . زیبا سازی محوطه باغ ، کمک به اکسیژن رسانی و کاهش آلودگی ها از جمله اثرات زیست محیطی طراحی محوطه سازی باغ محسوب می شوند . افزایش ارزش ملک و افزایش آرامش و انرژی از جمله تاثیرات اجرای محوطه سازی بر روی افراد می باشد .

نحوه رشد گیاهان به چه صورت می باشد ؟

برای رشد بهتر گیاهان در باغ یا باغچه باید  قسمتی از حیاط تعبیه شود که نور خورشید را به اندازه کافی بتوانند جذب کنند . گیاهان برای داشتن رشد مناسب به خاک و آبیاری مناسب نیازمند می باشند . این شرایط بستگی به آب و هوای منطقه  را دارد که گیاهان در آنجا چگونه رشد خواهند کرد . گیاهانی که در باغچه کاشت می شوند باید در مقابل سرما و باد از دوام بالایی برخوردار باشند .

طراحی و اجرای تخصصی محوطه ویلا

ایده های خلاقانه در محوطه سازی باغ و باغچه

با پیشرفت صنعت محوطه سازی و استفاده از خلاقیت طراحان ایده های جدید و منحصر به فردی برای محوطه سازی ارائه می شود که بسیار مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرد . زیرا این ایده ها علاوه بر هزینه ی کم شکل خاص و زیبایی به محوطه ی باغ و باغچه ی شما می دهد .

ایجاد راه پله با سنگ های طبیعی

برای حفظ شکل طبیعی باغ می توان راه باریکه و پله های درون باغ را با استفاده از سنگ های طبیعی و قلوه سنگ اجرا کرد . اگر انتخاب این سنگ ها از بین سنگ های منطقه ی همان باغ انتخاب شود بافت باغ با دیگر مناطق یکی می شود .

روف گاردن

استفاده از صفحات سیمانی

در طراحی محوطه سازی باغ برای نشان دادن مسیر پیاده روی ، فضای پارکینگ و یا در کنار استخر از صفحات سیمانی استفاده می شود . استفاده از صفحات سیمانی برای ایجاد مسیر یک ایده ی بسیار محبوب می باشد . علاوه بر زیبایی منحصر به فرد و بسیار با محیط باغی هماهنگی خوبی دارد .

تزئین حاشیه مسیر و دیوار ها با نورپردازی

اجرای نورپردازی در حاشیه ی مسیرها و پله هایی که در باغ وجود دارد از جمله ایده های بسیار خلاقانه و مدرن در محوطه سازی باغ و باغچه محسوب می شود . استفاده از لامپ های LED با توجه به اینکه مصرف برق آن ها پایین است بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

اجرای سنگ قلوه

هزینه اجرای محوطه سازی باغ

قیمت و هزینه ی نهایی اجرای محوطه سازی باغ به عوامل متعددی وابسته می باشد و نمی توان برای آن یک عدد ثابت در نظر گرفت . در قدم اول برای بررسی قیمت محوطه سازی باغ مساحت باغ مطرح است . هر چقدر مساحت باغ کمتر باشد محوطه سازی آن نیز با قیمت کمتری انجام می گیرد . برای کاهش هزینه های محوطه سازی کاملا دست شما باز می باشد . این کار به سادگی با حذف کردن اجرای المان های غیر ضروری امکان پذیر می باشد و شما می توانید تنها به اجرای المان های ضروری برای محوطه ی باغ خود بپردازید . در قدم آخر برای بررسی قیمت و هزینه های مربوط به محوطه سازی باغ به استفاده از متریال ها می رسیم . استفاده از متریال ارزان تر تاثیر به سزایی بر روی هزینه ی نهایی طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و باغچه دارد .

برای دریافت اطلاعات در خصوص قیمت و هزینه ی محوطه سازی باغ و باغچه و بیان نظرات خود برای اعمال در طراحی محوطه ی خود همین حالا با مشاوران سورن بام تماس بگیرید .

محوطه سازی ،ویلا سازی

دسته بندی محوطه سازی باغچه ها

محوطه سازی باغچه های بزرگ

در ویلا های حیاط دار بزرگ ، می توانیم قسمتی از حیاط را به یک باغچه زیبا اختصاص دهیم و با کاشت گل و گیاهان به آن جلوه زیبایی بدهیم و با استفاده از قلوه سنگ های رنگی باغچه را تزیین کنیم . می توانیم درون باغچه هایی با فضای بزرگ نهر یا برکه ای را ایجاد کنیم . هم چنین داخل آن را با ماهی های مختلف زیبا کنیم و از دیدن آن لذت ببریم .

در محوطه سازی ویلا علاوه بر احداث باغچه می توانیم از دیگر المان های موجود در فضای باز استفاده کنیم .المان هایی مانند آبنما ، آلاچیق و … را می توان در کنار باغچه استفاده کنیم و از آن ها بهره مند شویم . از دیگر المان هایی که می توان در محوطه سازی در کنار باغچه ویلا یا باغ داشته باشیم می توان به فلاور باکس ، پرگولا ، آبنما ، مبلمان فضای باز و … اشاره داشت .

اجرای محوطه سازی فضای سبز

محوطه سازی باغچه های کوچک

باغچه را می توان در ابعاد و متریال های متنوع در بخش های مختلف محیط فضای باز احداث کرد ، باغچه های کوچک را می توانیم در حیاط خانه ها و مجتمع های اداری ، تجاری ، درمانی و تراس و پاسیو ها اجرا کنیم .

محوطه سازی باغچه در تراس

امروزه در تراس ها می توانیم با استفاده از اجرای دیوار سبز باغچه ای را ایجاد کنیم و در آن کاشت سبزیجات خانگی را داشته باشیم و از سبزیجات ارگانیک لذت ببریم .

اجراء محوطه سازی باغچه

متخصصان شرکت سورن بام با تکیه بر تجربه ی سال ها تجربه ای اجرای محوطه سازی باغ و باغچه آماده ی ارائه ی هرگونه ی مشاوره و راهنمایی رایگان در این زمینه به شما کارفرمای گرامی می باشد . برای مشاهده پروژه های انجام شده محوطه سازی باغ و باغچه توسط تیم سورن بام می توانید اینستاگرام مجموعه را دنبال کنید .

سوالات متداول محوطه سازی باغ

بله در واقع هیچگونه محدودیتی برای برای اجرای محوطه سازی در متراژهای مختلف وجود ندارد.

طراحی و اجرای هر تعداد المان در محوطه سازی باغ با توجه به سلیقه کارفرما و البته متراژ آن مورد بررسی قرار می گیرد .

اگر زیبایی باغ برای خودتان و همچنین جذب مخاطب برای خرید و فروش بهتر باغ برایتان اهمیت دارد باید بگوییم که محوطه سازی باغ برای شما یک ضرورت محسوب می شود .

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button