آلاچیق مدرن

آنچه در این مقاله میخوانیم

دنیای امروز با سرعت زیادی به سمت مدرنیته حرکت می کند ، آلاچیق مدرن نیز شامل تغییر سبک در طراحی شده ، با این تفاوت که رنگ و بوی مدرنیته به خود گرفته است. در واقع با تماشای یک آلاچیق به سبک مدرن اولین چیزی که نظر شما را جلب می کند ظاهر زیبا و شگفت انگیزش می باشد.

بنابراین می توان گفت در ساخت یک آلاچیق مدرن طراحی فضای خارجی آن به صورت سایبان همچون محیط داخلی اهمیت زیادی دارد. زیبایی این فضای خارجی به قدری زیاد است که در نگاه اول حواس شما را به خودش جلب می کند.

داشتن فضای نشیمن در بیرون بهترین راه استفاده از فضای باز در تابستان و زمستان و هوای سرد و گرم است که با یک آلاچیق زیبا امکان پذیر می شود ؛ از طرفی هم می توان از یک روز آفتابی استفاده کرد و هم خنک ماند و در روزهای سرد نیز با روشن کردن آتش از آن لذت برد.

آلاچیق ها هم به صورت متصل به ساختمان و هم به صورت جدا ساخته شده و بعضی حتی سرپوشیده و محصور هستند اما با پنجره های بزرگ و گاهی سقف شیشه ای حس فضای باز را می دهند.

از آلاچیق به عنوان فضایی برای کتاب خواندن، فضای باز نشیمن و دور هم جمع شدن یا حتی یک آشپزخانه و … در محیطی دلپذیر استفاده می شود و حس اتاقی با هوای آزاد را می دهد.

انواع آلاچیق ، آلاچیق مدرن 

(آلاچیق مدرن نسبت به اندازه نیاز شما متفاوت اند و می تواند در شکل های متفاوت ساخته شوند، اما شامل دو نوع اصلی: مسطح و شیبدار اند)

آلاچیق های سرپوشیده و آلاچیق های روباز ( سقف کاملا روباز نیست و از قطعات بلندی که با فاصله از هم نصب می شوند تشکیل شده است)

آلاچیق مدرن متصل (که معمولا دارای دیوار و سرپوشیده اند و به عنوان نشیمن و مخصوص غذاخوری استفاده می شوند)

 

جنس آلاچیق مدرن

چوبی ( از مزایای آن ،زیبایی ، حس گرما و خانه را به فضایی که شاید زیادی باز باشد اضافه می کند.)

فولادی ( بسیار قوی و بادوام اند و ظاهر متفاوتی دارند در برابر زلزله و آتش سوزی نیز مقاوم اند.)

چادری یا بادبانی( از لحاظ فنی آلاچیق نیستند اما محبوبیت زیادی دارند و یک سازه چادری است که چند پایه در اطراف داشته و چادر به آن متصل می شود.)

محل های مورد استفاده آلاچیق مدرن

  • فضای سبز شهری ، پارک ها ، بوستان ها  و  (بهترین محل از نظر نور و زیبایی انتخاب شود )
  • کنار استخر
  • روف گاردن
  • تراس
  • محوطه سازی ویلا ، باغ ، حیاط و…
  • باغ رستوران و حیاط کافی شاپ  و …
مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام
با ما در ارتباط باشید