آلاچیق چوبی میرداماد

آلاچیق چوبی میرداماد

آنچه در این مقاله میخوانیم

آلاچیق چوبی میرداماد که آلاچیق در حالت کلی سازه ای سر پوشیده است که در گوشه باغ ها ، پارک ها و … قرار می گیرد و به عنوان سر پناهی برای نشستن در فضای باز و استراحت کردن استفاده می شود که معمولا آلاچیق ها به صورت اطراف باز ساخته می شوند آلاچیق مکانی جذاب و دوس داشتنی برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه می باشد که فضایی آرام بخش و چشم اندازی را برای محیط اطراف خود به ارمغان می آورد.امروزه آلاچیق های چوبی در .بام سبز بسیار پرطرفدار هستند.

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

آلاچیق میرداماد

آلاچیق چوبی سازه ای با قدمت بالا و فضایی است که در جهت زیبایی در محوطه سازی ، روف گاردن و … مورد استفاده قرار می گیرد که در حالت کلی با ساخت آلاچیق چوبی می توان از ترکیب روح بخش گیاه همراه چوب در محیط اطراف خود لذت ممکن را برد . پروژه اجرا شده در حیاط مجتمع مسکونی واقع در خیابان میرداماد می باشد که با بررسی های اولیه کارشناسان از فضای اطراف حیاط و المان هایی که در محوطه سازی حیاط طراحی شده بودند به کمبود فضایی برای استراحت و وقت گذراندن اوقات افرادی که در آن مجتمع مسکونی زندگی می کردند پی بردند .

آلاچیق چوبی میرداماد

آلاچیق چوبی میرداماد

سوالات متداول آلاچیق چوبی

  1. آلاچیق چوبی چگونه ساخته می شود ؟
  2. آلاچیق چوبی چه فوایدی دارد ؟

1. متریال آلاچیق چوبی چیست ؟

آلاچیق پیش از هر چیزی نیاز به یک سازه دارد که این سازه از چوب یا فلز می باشد و از آنجایی که آلاچیق ها در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند باید در صورت استفاده از سازه فلزی از اپوکسی یا رنگ های پوششی که برای کاور کردن هستند باید استفاده کرد . بخش مهم آلاچیق سقف آن می باشد که بسته به نوع طراحی از متریال های مختلف استفاده می شود که معمولا با آهن کشی سقف آلاچیق ها اجرا می شود . بخش بعدی آلاچیق دیواره آلاچیق می باشد که متریال هایی هم چون شیشه و چوب در دیواره آلاچیق مورد استفاده قرار می گیرند و گاهی ممکن است هیچ دیواره ای در آلاچیق به کار نرفته باشد .

آلاچیق چوبی میرداماد

آلاچیق چوبی میرداماد

2. مزایای آلاچیق چوبی  چیست ؟

  •  طراحی و اجرای آلاچیق چوبی بسیار سریع است .
  •  با اجرای آلاچیق در حیاط این مجتمع ارزش ساختمان را برای خریداران بالقوه جذاب تر می کند .
  •  از آن جا که این سازه در فضای بیرونی ساخته شده است در عین حال مانند یک اتاق امن عمل می کند و به افراد مجتمع این اجازه را می دهد تا از فضای باغ و فضای سبز بیشتر و بهتر لذت ببرند .
  •  طراحی این آلاچیق علاوه بر ارزشمندی به زیبایی بصری محوطه مجتمع کمک بزرگی کرده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه آلاچیق سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید