پروژه دیوار سبز مصنوعی مرزداران در خیابان گلدیس هشتم محله مرزداران در سال 1400 توسط شرکت سورن بام اجرا شده است . دیوار سبز یکی از مهم ترین المان های محوطه سازی به شمار می آید که به دو روش طبیعی و مصنوعی قابل اجرا می باشد.دیوارهای سبز باعث روح بخشیدن به محیط ها و دیوار های بی روح ساختمانی می شود.

دیوار سبز مصنوعی سورن بام

دیوار سبز مصنوعی سورن بام

پوشش گیاهی دیوار سبز مرزداران

در این دیوار سبز طراحان ما از پوشش گیاهانی همچون پتوس ، گل سنگ ، پوشش گیاهان پنلی و برگ فلفلی و .. استفاده نمودند و با افزودن گیاهانی همچون سرخس ، برگ های پهن و بلند ، گندمی و لیندا و …. به این دیوار سبز مصنوعی حالت جنگلی القا کردیم .

دیوار سبز مصنوعی مرزداران

با توجه به محل پروژه و شرایط اقلیمی که با بررسی های اولیه کارشناسان گروه سورن بام در این پروژه صورت گرفت از دیوار سبز مصنوعی استفاده شد که این دیوار سبز بر روی یکی از دیوارهای اداره برق که درب آن روبروی ورودی ساختمان پروژه ما قرار گرفته بود اجرا شد که از دید ساکنان و مردمان ساختمان در حین رفت و آمد و عبور و مرور دید بسیاری بدی داشت و جلوه ی ساختمان را در دید بصری نا زیبا کرده بود ،

دیوار سبز مصنوعی شرکت بازرگانی آرایشی

دیوار سبز مصنوعی شرکت بازرگانی آرایشی

اجرای  دیوار سبز مصنوعی

کارشناسان ما در ابتدا با اندازه گیری درب اداره برق استراکچر زیرسازی دیوار سبز را در آوردند و با نصب این استراکچر و رنگ آمیزی آن مراحل اولیه را  طی نمودند . بعد از رنگ آمیزی استراکچر و نصب آن و با انتخاب پوشش گیاهی که با بررسی اولیه نسبت به شرایط اقلیمی آن محیط برای ماندگاری دیوار سبز از گیاهان مصنوعی استفاده شد اجرا شد.

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

 

سوالات متداول دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

  1. دیوار سبز در حالت کلی به چند دسته تقسیم می شود ؟
  2. دیوار سبز چه تاثیری بر زندگی انسان ها می گذارد ؟
دیوار سبز مصنوعی زعفرانیه

دیوار سبز مصنوعی زعفرانیه

1. انواع دیوار سبز

طبیعی : پوشش گیاهی همراه خاک  و مواد غذایی که با توجه به فضای مورد نظر از لحاظ آبیاری نورگیری باید دارای شرایط مناسبی باشد تا اجرا و نصب شود .

مصنوعی : پوشش گیاهی مصنوعی که به دلیل بی نیازی از خاک ، دارای وزن سبک است که به راحتی بر روی دیوار فضای مورد نظر قابل اجرا و نصب می باشد .

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

2. مزایای استفاده از دیوار سبز مصنوعی ؟

  •  فضای روح بخش و آرامش بخشی را برای ساکنین فراهم می آورد .
  •  علاوه بر زیبایی بصری که ایجاد می کند به ارزش ساختمان افزایش می دهد .
  •  دیوار سبز باعث کاهش آلودگی و دمای اطراف محیط می شود .
پنل مصنوعی

پنل مصنوعی

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .