شما اینجا هستید : خانه -> گابیون -> اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن : گابیون یا تورسنگ ،اصطلاحا به قفسی توری شکل از جنس فلز گفته می شود  که درون آن را از قلوه سنگ و قطعات محتلف مثل چوب پر می کنند .در گذشته ها از این قفس به عنوان جان پنا و حالت سنگر استفاده می کردند. از گابیون ها در صنعت ،عمران، راه سازی و امور نظامی می توان بهره برد ابعاد ساخت این توری ها از ارتفاع ۱ متر تا ۴ مترمربع ،سیم مفتول ۲ ،۲/۵،۳ میلیمتر ،چشمه ی ۶*۵ و ۱۰*۸ تولید می شود.

گابیون شهرک راه آهن

گابیون شهرک راه آهن

گابیون شهرک راه آهن

گابیون شهرک راه آهن

کاربردهای گابیون

گابیون ها می توانند نقش بسیار زیادی در زیبایی محیط داشته باشند،گابیون ها در اشکال مختلف ساخت و داخل این توری ها را با سنگ هایی با رنگ  ها و سایزهای متفاوت پر کرد که باعث جلوه و شکوه بخشیدن به محیط می شود . همانطور که در بالا گفتیم از گابیون ها در مهندسی سازه و عمران استفاده بسیاری می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد سدسازی ، پوشش کف ، آبراهه ها ، موج شکن ،جاده سازی ، مهار دیوارهای سست ،محوطه سازی ،نمای ساختمانها ، ویلاها ،مبلمان شهری، و … کاربردهای موثری دارد. علاوه بر این کاربردهای گابیون می توان به یکی از مهمترین کاربردهای این سازه ها استفاده در ساخت ساختمانهایی از جنس تماما گابیونی اشار کرد که کلیه بار ساختمان را به دوش می کشد.

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

اجرا گابیون شهرک راه آهن

مزایای توری گابیون

  • ۱)مقاومت بالا : گابیون ها در برابر شرایط آب و هوایی دوام می آورند و دچار اکسیدگی و خوردگی نمی شوند همچنین گابیون ها در برابر مخاطرات طبیعی مانند سیل و زلزله استقامت خود را حفظ می کنند
  • ۲) به صرفه بوودن : هزینه ساخت و اجرای گابیون ها بسیار پایین است
  • که این موضوع به فراگیری و محبوبیت گابیون در بین مردم شده است.
  • ۳)انعطاف پذیری :گابیون ها را می توان با توجه به محیط خود در ابعاد و اشکال مختلف به وجود آورد
  • ۴)نفوذ پیری :این توری ها به دلیل تخلخلی که دارند دارای نفوذ پیری زیادی هستند و نیاز به زهکشی ندارند.
  • ۵)سازگاری بالا با محیط زیست :ساختار گابیون اگر بعد از مدتی دچار فرسایش هم بشود قابلیت بهره برداری مجدد دارد چون سنگ های داخل آن آسیبی نمی بینند همچننین می توان گابیون ها را از مواد بازیافتی که قابلیت بازیافت دارند پر کرد.

مجموعه : گابیون


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x