توضیحات

دیوار سبز فود کورت آواسنتر یکی از المانهایی که در فود کورت ها به محیط روح می بخشد چرا که دیوار سبز از جمله المانهایی است که چند سالی وارد ایران شده و مورد استقبال مردم قرارگرفته است هر جایی که دیوار سبزی اجرا می شود مورد پسند افراد قرار می گیرد ، که در دید اول باعث بالا بردن  سطح هوشیاری کارکنان ، پرسنل و باعث حس آرامش و لذت افرادی است که در آن مکان حضور پیدا می کنند تا اوقات فراغت خود را در کنار یکدیگر بگذرانند .

دیوار سبز فود کورت آواسنتر

سوالات متداول دیوار سبز فود کورت آواسنتر

 1. انواع دیوار سبز را نام ببرید ؟
 2. در چه صورت می توان از دیوار سبز طبیعی استفاده کرد ؟
 3. دیوار سبز طبیعی به چند دسته تقسیم می شود ؟
 4.  دیوار سبز مصنوعی به چند دسته تقسیم می شود ؟

1. دیوار سبز درچند سبک به کار می رود ؟

2. دیوار سبز طبیعی چیست ؟

به دیوارهایی که با کمک لوازم و تجهیزات مخصوص از گیاهان متراکم و غیر متراکم و یا طبیعی و مصنوعی که یک دیوار صاف را می پوشاند در اصطلاح دیوار سبز یا گرین وال گفته می شود. گیاهان بر روی دیوار به صورت عمودی و یا افقی نصب می شوند .در دیوار سبز طبیعی ،زیرساخت دیوارهای سبز پروفیل گالوانیزه می باشد و این پروفیل های پرکاربرد در کناره ها با فلاشینگ و در انتها با آبرو تجهیز می شود. صفحات گالوانیزه بسیار مقاوم هستند و در برابر رطوبت هوا و پوسیدگی گزینه مناسبی برای استفاده می باشند.

3. انواع دیوار سبز طبیعی چیست ؟

 • دیوار سبز مدولار :

 • در این دیوار سبز ، پنل و دار بست هایی کم وزن نصب می کنیم تا گیاهان بالا رونده را نگه داریم که ترجیحا جنس استبل گالوانیزه هستند که فرم مختلفی به خود می گیرند  .
 • دیوار سبز شبکه توری :

 • این دیواره با کمک شبکه توری های سبک و قابل انعطاف ، تکیه گاه فولادی ایجاد میکند که این تکیه گاه بین دیوار و ساختمان قرار گرفته  و بستری مناسب برای رشد گیاهان فراهم میکند .
 • دیوار سبز ریسه ای  :

 • این دیواره از کابل و با جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است و به صورت توپی می باشد که برای گیاهان پر شاخ و برگ و با رشد سریع استفاده می شود .
 • دیوار سبز ژئوتستایلی :

 • این دیواره به صورت سیستم یک پارچه نمدی هست که قابلیت زهکشی آب را دارد که این نمد به شکل مشخص تا می خورد و بستر مناسبی برای گیاهان فراهم می سازد .
 • دیوار سبز بدون خاک :

 • در این روش کشت گیاهان با پایه آب می باشد و خاکی وجود ندارد و تمام مواد غذایی از طریق آب به گیاه تزریق می شود .
دیوار سبز فود کورت آواسنتر

دیوار سبز فود کورت آواسنتر

4. انواع دیوار سبز مصنوعی چیست ؟

 • دیوار سبز شاخه ای

در دیوار سبز شاخه ای ،جنس گیاهان از همان گیاهان پنلی هستند فقط چینش آنها بصورت حلقه ای و شاخه ای میباشند و باید درنظر داشت که سطح دیوار ظاهر مناسبی برای این نوع چینش داشته باشد تا با استفاده از این ریسه ها یک طراحی و سطح خلاقانه ای پدیدار شود.یکی از خلاقانه ترین روش های ساخت دیوارسبز مصنوعی استفاده از گیاهان مختلف بر روی پنل دیوار سبز میباشد که با این روش میتوان ترکیب زیبا و خلاقانه ای را برای دیوار سبز بوجود آورد. استفاده از دیوار سبز ریسه ای در دو نوع دسته ای و تکی در بازار موجود میباشد.

 • دیوار سبز پنلی 

در فود کورت آوا سنتر با توجه به بازدید و بررسی اولیه توسط کارشناسان مجرب ما ، به دلیل نبودن نور کافی برای رشد گیاهان و نبودن فضای مناسب برای آبیاری به روش قطره ای و خالی نمودن آب های پرشده به روش گاتر ، فضای مناسبی برای استفاده از طراحی دیوار سبز طبیعی نبوده و همین علت منجر به استفاده از دیوار سبز مصنوعی در این مکان گردیده است . فود کورت آوا سنتر به روش دیوار مصنوعی شاخه ای بوده که با توجه به ذوق و سلیقه کارفرما از 5 نوع گیاه استفاده شده است .

دیوار سبز فود کورت آواسنتر

دیوار سبز فود کورت آواسنتر