پروژه ی روف گاردن ارسی خانه ، یکی از معروف ترین پروژه های شرکت سورن بام می باشد .این بام سبز واقع در تهران ، خیابان گیشا ( نصر ) ، خیابان علیایی ، پلاک 104 است که دارای مساحت 300 متر مربع بوده می باشد . علت شهرت آن بردن در جایزه معمار خاورمیانه ، گرفتن مدال برنز  A design award  برای طراحی فوق العاده آن ، نمای برتر منطقه 2 و بسیاری از عناوین دیگر که توانسته این پروژه را جهانی کند .

بام سبز ارسی خانه ، برنده جایزه معماری :

در این ساختمان مسکونی علاوه بر مدرن بودن و استفاده از المان های به روز ، برای طراحی هر قسمت ، از مقداری معماری ایرانی استفاده شده است زیرا توجه به استفاده از عناصر آب ، گیاهان و نور که جز جدا نشدنی معماری ایرانی است .

معماری پایدار :

معماری سبز یا پایدار در هر جای این بنا به چشم می خورد . درب ورودی با کاشت گیاهان مزین شده است بنابراین حس دعوت کنندگی فوق العاده ای برای مخاطبان ایجاد نموده است . گلدان های چوبی ریلی و مهم تر از آن روف گاردن اجرا شده در بام ساختمان می تواند برای نداشتن حیاط جایگزین مناسبی باشد . قرار گرفتن خر پشته در وسط بام باعث شده است که دو فضای نشیمن مجزا در بام بوجود بیاید بنابراین امکان استفاده ی دو یا چند خانواده ی همزمان از روف گاردن می باشد .

سوالات متداول روف گاردن ارسی خانه

1.انتخاب گیاهان در این پروژه به چه نحوی صورت گرفته است ؟

2.در این روف گاردن از چه نوع سیستم آبیاری استفاده شده است ؟

در این پروژه طراحان از گیاهان با تغییرات فصلی کمتر استفاده ی زیادتری کرده اند . گیاهان 4 فصل و همیشه سبز مانند : شمشاد ، کاج ، یاس هلندی ، لیزماکیا ، افرا و … و گیاهان فصلی مانند : اطلسی و پریوش کاشت شده اند . برای کاشت گیاهان ، با توجه به مقدار آب مورد نیاز برای هر نوع ، گیاهان شبیه به هم در کنار هم کاشته شده اند تا آبیاری آن ها راحت تر باشد . همچنین از گیاهان با برگ سمی یا گرده افشان و آلرژی زا استفاده نشده است.

همچنین در این روف گاردن از سیستم آبیاری قطره ای استفاده شده است که فواید بسیاری دارد . یکی از مهم ترین مزایای اجرای سیستم آبیاری قطره ای صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از اتلاف منابع آب می باشد بنابراین اجرای آن امری بسیار مهم و ضروری است .

شرکت سورن بام دارای تجربه های متعدد در زمینه ی اجرای پروژه های محوطه سازی ،دیوار سبز و یام سبز و اجرای فلاورباکس می باشد . کارشناسان ما با افتخار آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره و راهنمایی رایگان به شما کار فرمای گرامی می باشند . با ما در تماس باشید .78 71 27 44 -021