شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

 دیوار سبز به دیواری است که بخشی از آن یا تمام آن دارای  پوشش گیاهی می باشد و دیوار هایی که با کمک تجهیزات و لوازم مخصوص ، از گیاهان متراکم و حتی غیر متراکم پوشید شده اند را دیوار سبز یا گرین وال می گویند . دیوار سبز هم به صورت سازه افقی و هم به صورت عمودی قابل اجرا می باشد که امروزه به عنوان بستری مناسب جهت رشد و تکثیر گیاهان مورد استفاده افراد قرار می گیرد به همبن جهت دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا یکی از کارهای اجرایی شرکت سورن بام محسوب می شود .

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

محل اجرای پروژه خیابان ولنجک ، مرکز خرید گالریا در بخش بالایی مجتمع ، قسمت فود کوردت می باشد که در ابتدا با بازدید اولیه کارشناسان از پروژه ، به دلیل نداشتن شرایط اقلیمی مناسب از قبیل آب و نور کافی از دیوار سبز مصنوعی استفاده شد . در ابتدا با نصب استراکچر و زیر سازی مناسب کارشناسان شروع به ایجاد و خلق کردن این دیوار همراه با پوشش گیاهانی که حالت جنگلی را القا می کرد ، کردند .

هدف اصلی شرکت سورن بام از اجرای دیوار سبز ، علاوه بر زیبایی بصری و روحی بخشی چه به مردمی که تایم خود را آنجا می گذراندند و چه پرسنلی که آنجا مشغل به کار بودند ، حس دعوت کنندگی که به مخاطب از دور به انتهای پله برقی که می رسید القا میشد بوده است .

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

سوالات متداول دیوار سبز مصنوعی

  1. منظور از دیوار سبز مصنوعی چیست ؟
  2. اجرای دیوار سبز چه فایده ای دارد ؟
  3. اجرای دیوار سبز چه تاثیری در مجتمع تجاری گذاشته است ؟

۱٫ دیوار سبز مصنوعی چیست؟

برای بهتر جلوه دادن به نمای ساختمان های قدیمی و دیوار های بدون کاربرد می توانیم ، یک دیوار سبز خوش طرح و شکوفا را ایجاد کنیم ، که ظاهر ساختمان را به شدت بهبود بخشد و رنگ و بافتی زیبا را به ارمغان بیاوریم . برای بهتر دیده شدن گیاهان می توان با ایجاد دیوار سبز با گیاهان مختلف از رنگ و طرح در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کنیم .

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

۲٫  دیوار سبز طبیعی چیست؟

دیوارهای سبز ، به همان شیوه هایی که گیاهان به محیط زیست کمک می کنند ، برای پاکسازی هوا مناسب می باشند . گیاهان دیوار سبز به کاهش آلودگی صوتی نیز کمک می کنند ، زیرا دارای قابلیت کاهش صدا هستند . گیاهان در دیوار سبزها  مقدار مونوکسیدکربن موجود در هوا را کاهش می دهند و با تنفس در آنها آلاینده ها را فیلتر کرده و سپس اکسیژن تمیز و تازه را منتقل می کنند .

دیوار سبز یا گرین وال مصنوعی از ماده پلی اتیلن ساخته می شود که نسبت به گرما عایق است ، این ویژگی سبب می شود تا در تابستان ، از نفوذ گرمای بیرون به داخل ساختمان جلوگیری شود و در زمستان نیز جلوی خروج گرما از طریق دیوارها به بیرون از ساختمان را می گیرد و همچنین با نصب دیوار سبز مصنوعی در اماکن پر رفت و آمد، می توان تا حدود زیادی صدای مزاحم را کاهش داد .

۳٫ دیوار سبز مصنوعی در مرکز خرید گالریا چه تاثیری می گذارد ؟

  •  اجرای دیوار سبز به زیبایی بصری فضا و محیط اطراف کمک می کند .
  •  اجرای این دیوار به روحیه بخشی افراد که در آن محیط قرار می گیرند و پرسنلی که آنجا مشغول به کار هستند کمک بزرگی می کند .
  •  از دید بیرون و دورتر خلق این دیوار حس دعوت کنندگی در افراد را بیدار می کند .
  •  طراحی و اجرای این دیوار به آلودگی صوتی کمک می کند .

مجموعه : دیوار سبز


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x