توضیحات

اجرای دیوار سبز مصنوعی شهریار دیوار سبز به دو حالت دیوار سبز طبیعی و دیوار سبز مصنوعی وجود دارد که در سطوح عمودی داخلی و خارجی ساختمان نصب می شود و دیوار سبز مصنوعی سازه ای عمودی به شکل گیاهان مصنوعی که از ماده پلی اتیلن ساخته شده است که پلی اتیلن به همراه ترکیبات افزودنی ذوب و به شکل برگ ها ، گل ها قالب گیری و ساخته می شوند و نوعی دیگر دیوار سبز مصنوعی وجود دارد که در اجرای آن با زیر سازی مناسب ، برگ ها و گل های مصنوعی را به صورت شاخه ای به زیر سازی نصب ، متصل می کنند که اجرای دیوار سبز  یکی از پروژه های شرکت سورن بام می باشد . پنهان کردن این منبع نور و تنها مشاهده درخشش آن منظره زیبایی ایجاد می‌کند. بنابراین دقت کنید نور به شکل یکدست و با درخشش درستی بر روی گیاهان مصنوعی نمای سبز شما بتابد. قرار گیری منبع نور از آن‌ رو اهمیت دارد که ممکن است در صورت درست نبودن جهت آن، باعث اذیت چشم بیننده و یا ایجاد سایه‌های سیاه بر روی دیوار شود.

طراحی دیوار سبز به دو روش اساسی اماکن پذیر است که اجرای هرکدام از این روش ها به خودیه خود می توان جلوه بسیار زیبایی به نمای دیوار سبز ما بدهد ک این دو پلن عبارت اند از :

1_ استفاده از گل ها و گیاهان متنوع  که رنگ ها و نوع گیاهان آن با هم هارمونی داشته باشند و اگر می خواهید که فقط از یک نوع گیاه برای دیوار خود استفاده کنید می شود آنها را در ابعاد و اشکال مختلف برش داد و با یک طراحی منحصر بفرد آن ها را بر روی دیوار طراحی کرد.

2_ استفاده از نورپردازی درست و دقیق و در جای مناسب که دقیقا بالای دیوار قرار داده می شود و با نصب مخفی به دیوار و گیاهان جلوه خاص و ملیحی می دهد که باعث می شود علاوه بر اینکه رنگ های گیاهان بهتر خود را نمایش می دهد، به جذابت دیوار دوچندان می افزاید.

اگر افراد به فضای سبز علاقه داشته باشند ولی مساحت لازم یا بودجه کافی در اختیار نداشته باشند ، دیوار سبز مصنوعی راه حل مناسب به نظر می رسد . دیوار سبز مصنوعی چون به خاک و آبیاری قطره ای نیاز ندارد می تواند به راحتی در محیط داخلی ساختمان فضای سبز را برای افراد شبیه سازی کند .

ایجاد دیوار سبز در استخر

ایجاد دیوار سبز در استخر

اجرای دیوار سبز مصنوعی

پروژه شهریار با بازدید کارشناسان شرکت سورن بام در ابتدا صورت گرفت و با تایید نهایی کارفرما ، تیم اجرایی مجموعه مشغول به طراحی و اجرای دیوار سبز مصنوعی شهریار شدند . دیوار پروژه شهریار که از دو طرف سمت راست و چپ در ابتدا با اجرای چوب ترمو پوشانده و وسط دیوار با زیر سازی مناسب حاضر به اجرای دیوار سبز مصنوعی شد ، در طراحی و اجرای این دیوار سبز از نوع دوم دیوار سبز مصنوعی که همان دیوارسبز شاخه ای است، استفاده شد. تیم اجرایی شرکت سورن بام در ابتدا شروع به زیر سازی مناسب کردند و سپس با گیاهان و برگ های مصنوعی به صورت شاخه ای شروع به طراحی این دیوار سبز نمودند . با توجه به سلیقه و تایید کارفرما در این دیوار سبز از برگ های پهن ، سرخس ، گندمی ، برگ های فلفلی و لیندا و …اجرا گردید که با استفاده از این گیاهان مصنوعی به نمای ظاهری دیوار حالت جنگلی القا شد . یکی از کاربرد هایی که این دیوار سبز برای پروژه به ارمغان آورد عایق صوتی می باشد که این دیوار سبز اجرا شده دارای فرورفتگی و برجستگی و دارای ساختاری نا هموار است که می تواند امواج صوت را از خود عبور ندهد .

اجرای گرین وال مصنوعی شهریار

اجرای گرین وال مصنوعی شهریار

سوالات متداول دیوار سبز مصنوعی

1. مزایای اجرای دیوار سبز مصنوعی چیست ؟

  • طراحی و اجرای این دیوار برای پیرامون و اطراف خود ، محیطی زیبا و چشم نوازی را خلق می کند .
  •  اجرای دیوارسبز مصنوعی برای افرادی که در آن محیط قرار می گیرند حس نشاط و آرامش را ایجاد می کند .
  • یکی از مزایای طراحی این دیوار سبز ، پنهان کردن دیوار های کهنه و قدیمی می باشد .
  •  دیوار های سبز مصنوعی چون خاک ندارند و در ریشه نیستند وزن بسیار کمی دارند .
  • نصب این دیوار ها بسیار راحت می باشد و هزینه کمی را شامل می شود .