دیوار سبز پروژه گلرنگ

روف گاردن چیست و چگونه اجرا می شود :

آنچه در این مقاله میخوانیم

دیوار سبز پروژه گلرنگ یکی از بزرگترین دیوار سبز ها در تهران می باشد که بر روی روف گاردن اجراء شده است . این پروژه واقع در خیابان ولیعصر بالاتر از پارک ساعی کوچه ساعی یکم می باشد. طراحی و اجرای دیوار های سبز این پروژه توسط شرکت سورن بام انجام شده است . در ابتدا کارشناسان مجرب شرکت سورن بام از پروژه  بازدید کرده و ابعاد و اندازه را محاسبه می کنند . سپس با در نظر گرفتن شرایط محیطی ، قابلیت اجرای دیوار سبز را در فضا در نظر گرفته و اطلاعات به دست آمده را در اختیار طراحان قرار می دهند . پس از دریافت اطلاعات طراحان شروع به طراحی کرده و چندین طرح را در اختیار کارفرما قرار می دهند .، پس از تایید نهایی طرح توسط کارفرما طرح به مرحله اجراء  می رسد .

اجرای دیوار سبز پروژه گلرنگ  :

فضا هایی که برای ساخت دیوار سبز در نظر گرفته شده است را ابتدا عایق بندی کرده تا از نفوذ آب به دیوار جلوگیری شود . بعد از اطمینان کامل شروع به ساخت پنل های فلزی کرده و آن ها را بر روی دیوار نصب می کنیم . سپس فلاور باکس ها بر روی پنل ها قرار گرفته و در نهایت چیدمان گیاهان و نصب سیستم آبیاری  صورت می گیرد .

 

وظایف دیوار های سبز ، حائل به شرح زیر می باشد :

  • جداسازی دو فضا داخلی و خارجی
  • جلوگیری از انتقال حرارت بین فضا
  • جلوگیری از انتقال صدا بین فضا

مزایای دیوار سبز:

1-خاک و گیاهان به عنوان یک فیلتر طبیعی آب را از طریق دیوار جریان می دهند

2-از عناصر محافظت می کند و فضا را خنک نگه می دارد.

3-کاهش اثر بخار گرمایی و دود

4-ایجاد زیستگاه برای پرندگان و حشرات مفید

5-روحیه کارکنان را افزایش می دهد

6-کیفیت هوا را بهبود می بخشد

شرکت سورن بام از تیم متخصص در طراحی و پرسنل کار آزموده تشیکل شده است که  به صورت کاملا تخصصی در زمینه های اجرای دیوار سبز ، بام سبز ، انواع آبنما ها ، تراس سبز ، انواع فلاورباکس ها و … فعالیت می کند .

پروژه دیوار سبز سورن بام
با ما در ارتباط باشید