دیوار سبز رستوران رپیتون واقع در میدان هروی مرکز خرید هروی سنتر طبقه سوم می باشد.دیوارهای سبز بسیار با شکوه هستند . کاربرد آن‌ ها در بام های سبز نمای زیبایی را به دنبال دارد . شرکت سورن بام  که دارای تیم تخصصی در طراحی و دارای پرسنل مجرب و کار آزموده می باشد ، توانسته به صورت کاملا تخصصی طراحی و اجرای  دیوار سبز این مجموعه را به بهترین نحو انجام دهد .

اجرای دیوار سبز رستوران رپیتون :

محل  قرار گیری دیوار سبز رستوران در قسمت ورودی سالن و پشت کانتر و کنار کانتر سرو غذا می باشد. علاوه بر جدا سازی دو فضا از هم زیبایی فضا را چندین برابر کرده است . در مرحله اول کارشناسان از محل بازدید کرده و ابعاد دیوار را به طور دقیق اندازه گیری می نمایند . سپس به ساخت استراکچر پرداخته و در حین ساخت استراکچر،دیوار  مورد نظر را عایق بندی می کنند تا از نفوذ آب به دیوار جلوگیری شود . بعد از اطمینان کامل از عایق بندی ، استراکچرها را بر روی دیوار نصب می کنیم . در مراحل نهایی کاشت گیاهان داخل  فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز انجام می گردد  و فلاور باکس ها را بر روی استراکچر نصب کرده و برای نگهداری و آبیاری دیوار سبز  سیستم هوشمند آبیاری قطره ای داخل دیوار سبز قرار داده می شود تا آبیاری به صورت اتوماتیک انجام گردد .

دیوار سبز رستوران رپیتون

دیوار سبز رستوران رپیتون

گیاهان استفاده شده در دیوار سبز رستوران رپیتون :

اصولا گیاهانی که برای دیوار سبز انتخاب می شوند گیاهانی مقاوم و سازگار با هر شرایط آب و هوایی می باشند . به طور مثال عبارتند از : گندمی ، پتوس ، هدرا ، پاپیتال ، یوکا ، سیسوس

شرکت سورن بام در زمینه معماری منظر فعالیت دارد . محوطه سازی ، اجرای روف گاردن ، دیوار سبز ، اجرای انواع آبنما ، آلاچیق ، فلاورباکس و… از جمله فعالیت های شرکت سورن بام می باشد .شرکت سورن بام تولید و عرضه کننده فلاورباکس های  مخصوص ، مختص دیوار سبز می باشد.