پروژه ی بام سبز و دیوار سبز برج گلرنگ پروژه بزرگی در محله ولیعصر تهران، خیابان ساعی یکم، پشت پارک ساعی است که برجی دوازده طبقه بسیار مدرن با بهترین امکانات می باشد . از تدابیر فوق العاده این برج، با توجه به این که در همه ی ساخت و سازهای امروزی امری واجب می باشد ، چه فضا های داخلی آن مانند طبقات و لابی و راهرو ها و چه فضا های خارجی مانند محوطه بیرونی، تراس ها و روف گاردن عظیم آن طراحی و اجرای فضا های سبز متعدد در تمامی قسمت های برج است .

بام سبز و دیوار سبز برج گلرنگ

بام سبز و دیوار سبز برج گلرنگ

دیوار سبز پروژه گلرنگ

بام سبز ، سقف های سبز و انواع آن

محوطه سازی

در ابتدا فضای بیرونی آن که در چپ و راست پله های ورودی قرار دارد طراحی و محوطه سازی شده است . لابی این فضا با شیشه های سر تا سری اجرا شده که فضای داخلی آن تا حدودی از بیرون دید داشته باشد . به همین دلیل دور تا دور آن فلاور باکس های کوتاه از جنس سنگ گرانیت با زیبا ترین گل ها و گیاهان اجرا شده است . گیاهانی مانند کوردلین ، شامودرا ، دراسینا ، آنتریوم ، بنت قدوس و یوکا بنسای.

بام سبز و دیوار سبز برج گلرنگ

اجرای تراس سبز برج گلرنگ

بام سبز و دیوار سبز برج گلرنگ :

با ورود به لابی دیوار سبز ها هستند که جلب توجه نموده و خوش آمدگو می باشند . یک دیوار سبز در سمت چپ و دیگری کنار گیت کمی جلوتر قرار دارد. دیوار سبز سر تا سری دیگری نیز به صورت نیم طبقه بالای آن و یک تراریوم بزرگ زیبا اجرا شده است .

تراس سبز

در تمامی طبقات این مجموعه فضای سبز به صورت فلاور باکس اجرا شده است . در بعضی قسمت ها نیز این فلاور باکس ها حتی نقش جدا کننده نیز دارند . از فضا های سبز دیگر این برج، می توان به تراس سبز های آن اشاره نمود . کف آن ها با چوب ترمو پوشیده شده و از انواع گیاهان و درختان به صورت باغچه استفاده شده است.

روف گاردن متمرکز

روف گاردن متمرکز

بام سبز :

در قسمت بام این پروژه، روف گاردن بزرگی اجرا شده با یک دیوار سبز 350 متر مربعی که در نوع خود بی نظیر است . فضا های مختلفی مانند فضای نشیمن و کنفرانس در این بام تعبیه شده است. باغچه های فراوان ، کف سازی های مختلف از چمن ، ترمو ، واش بتن و … در آن اجرا شده است .

روف گاردن متمرکز

روف گاردن متمرکز

شرکت سورن بام با سال ها تجربه در زمینه معماری سبز ؛ طراحی ، اجرا و نگهداری تمامی این فضا های سبز را بر عهده داشته است . برای ارائه ی هر گونه مشاوره و راهنمایی رایگان با ما تماس بگیرید .78 71 27 44 -021