پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

آنچه در این مقاله میخوانیم

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن توسط ستون هایی از جنس چوب ، فلز ، آجر ، بتن و … بر روی سطح زمین  قرار می گیرند ، که بر روی این ستون ها سقفی به اشکال گرد و چند ضلعی های مختلف گذاشته می شود . آلاچیق ها مکانی مناسب برای تفریح و استراحت در افراد می باشند . می توانیم با جایگذاری این المان زیبا در محوطه روف گاردن محیطی مناسب برای دور همی ایجاد کنیم . در روف گاردن یکی از مهم ترین عناصری که افراد و ساکنین به آن نیاز دارند آلاچیق می باشد . داخل آلاچیق ها را می توانیم با مبلمان مناسب فضای باز برای نشیمن محیطی دنج را ایجاد کنیم ، مبلمان باید طوری انتخاب شود که افراد زمان استفاده از آنها احساس راحتی و آرامش را داشته باشند .

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

سوالات پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

  1. اجرای آلاچیق با گیاهان
  2. طراحی پرگولا
  3. انواع پرگولا در روف گاردن

1. زیبا سازی پرگولا و آلاچیق با گیاهان چگونه است ؟

در بیشتر روف گاردن ها برای اینکه فشار بار زیادی به سقف ساختمان وارد نشود ، از آلاچیق هایی با وزن کم و ساده استفاده می کنند ، از این رو برای زیبا جلوه دادن آلاچیق می توانیم سقف و ستون های آن را با گیاهان رونده پیچک و یاس و … پوشش دهیم و زیبایی منحصر به فردی را در آن ایجاد کنیم .

2. طراحی پرگولا به چه صورت می باشد ؟

طیف گسترده ای از طرح ها و نقشه های گوناگون در پرگولا وجود دارند ، که با اشکال و عملکرد های آلاچیق مختلف می باشد ، برخی از آن ها دارای ساختار کاملا باز است ، که شامل چهار تیر و یک پناهگاه تزیینی می باشد و معمولا هیچ دیواری در آن درگیر نیست و در برخی از آنها می توان با استفاده از وسایل متنوع چهار طرف آن را بپوشانیم .

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

 

3. پرگولا در روف گاردن چند نوع می باشد ؟

  • پرگولا چوبی 

جنس استفاده شده در این نوع پرگولا چوب می باشد ، از این المان باید در مناطقی استفاده شود که شرایط آب و هوایی مناسب داشته باشد و آلاچیق در معرض باران و رطوبت قرار نگیرد ، و روی آن را با لایه های پلاستیکی که به صورت بی رنگ می باشند می پوشانند تا از آن محافظت کنند . این آلاچیق بیشتر در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار می گیرد .

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

  • پرگولا فلزی 

این پرگولا نسبت به پرگولا چوبی مقاومت بالایی دارد و می تواند سازگاری خوبی را با محیط داشته باشد . آلاچیق های فلزی را می توان در ابعاد و طرح های متنوع طراحی و اجرا کرد .

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

4. پرگولا در روف گاردن چگونه اجرا می شود ؟

پرگولا نوعی از آلاچیق می باشد که در این المان دارای سقف کاملا بسته نمی باشد و یک فضای نیمه بازی را دارد  که توسط شیارهایی از جنس چوب و حتی فلز ساخته می شوند ، در این آلاچیق می توان از گیاهان بالارونده یاس و تاک انگور بر روی ستون ها و سقف استفاده کرد که پوشش سبزی را به پرگولا می دهد .

5. مزایای آلاچیق در روف گاردن چیست ؟

  • ایجاد سایه و هوای مطبوع برای افراد .
  •  محافظت در برابر هوای بارانی و طوفانی و همچنین گرمای شدید .
  •  مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراقت و دور همی .

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button