ساخت دیوار سبز مصنوعی

آنچه در این مقاله میخوانیم

ساخت دیوار سبز مصنوعی

ساخت دیوار سبز مصنوعی در واقع به مجموعه ای از گیاهان گفته می شود که بر روی دیوار به صورت عمودی نصب شده اند . قوانین ساخت دیوار سبز مربوط به شرایط خاصی است . به طوری که باید فضایی برای دیوار سبز در نظر گرفته شود و اندازه گیری و علامت گذاری بر اساس آن صورت بگیرد . دیوار سبز مصنوعی  گزینه مناسبی به جای دیوار سبز طبیعی که با گیاهان زنده تزیین می شود، هستند .

ساخت دیوار سبز مصنوعی

 

 

انواع دیوار سبز مصنوعی :

دیوار سبز مصنوعی که در دو مدل پنلی و شاخه ای طراحی شده اند که در دیوار سبز بسیار کاربردی هستند . در مدل پنلی، .پنل ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دیوار را بطور کامل پوشش می دهند . در مدل شاخه ای همان شاخه های گیاهان مصنوعی با توجه به کاربردشان به کار می روند و با توجه به فضای دیوار خود مدل شاخه ها و گیاه خود را انتخاب می کنیم تا دیوار  به طور کامل پوشانده شود . امروزه برای ساخت فضاها و دیوارهای سبز از فلاور باکس و گیاهان مصنوعی بیشتر استفاده می شود . دلیل این امر بیشتر این است که حفظ و نگهداری از گیاهان طبیعی و زنده در دیوارهای مرتفع بسیار سخت می باشد و امکان از بین رفتن و نابودی گرین وال وجود دارد.

 

انواع دیوار سبز مصنوعی :

ساخت دیوار سبز مصنوعی

ساخت دیوار سبز مصنوعی طیف وسیعی از روش های گیاهی و یک راه حل عالی برای غربالگری مناطق باغ شما یا پوشش دیوارها و حصارهای کسل کننده است . دیوارهای مصنوعی ما از مواد با دوام ساخته شده اند . این دیوارها در برابر اشعه خورشید نیز مقاوم هستند و این اطمینان را می دهد که دیوار سبز شما در تمام طول سال ماندگار و عالی به نظر می رسد.

نحوه نصب دیوار سبز مصنوعی

  • قبل از سفارش دیوار سبز خود، طول و عرض آن بخشی که قرار است دیوار سبز بر روی آن اجرا شود را باید به درستی محاسبه نمایید . سپس با کارشناسان سورن بام در میان گذاشته و با احتساب پرتی های برآورده شده از فضای موجود و در نهایت تعداد پنل هایی که مورد نیاز است ،اعلام می شود . برای پروژه های مهندسی خاص و قسمت هایی که انحنا وجود دارد طبیعتا پرتی شما بیشتر خواهد بود و باید در متراژ شما لحاظ شود.

 

  • بعد از اینکه جنس دیوار مشخص شد باید دانست بهترین وسیله برای نصب پنل ها چیست . به این صورت که اگر بر روی سطوح گچی می خواهید نصب کنید باید از منگنه صنعتی  یا میخکوب استفاده کنید . برای نصب بر روی سطوح سیمانی یا سنگی یا هر نوع سطح سختی می توان از پیچ و رول پلاک استفاده نمود . در بعضی موارد ممکن است سطح کار چوبی یا توری فلزی باشد که از مناسب ترین وسایل برای فیکس کردن پنل ها استفاده می شود.

 

  •  می توانید از پیچ برای بالای ثابت ماندن پنل ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که کاملاً روی دیوار فیکس شده است . هنگامی که ردیف اول در جای خود قفل شده و روی دیوار از بالا و پایین ثابت شده است ، می توانید به ردیف بعدی رفته و همان کار را انجام دهید.این مرحله را تا پایان کار تکرار کنید.

نحوه نگهداری دیوار زنده مصنوعی

وقتی نوبت به ساخت دیوار سبز مصنوعی شما می رسد ، می توانید برای حفظ کیفیت و جذابیت آن کارهایی انجام دهید . یک نشانه گویای سبزی کاذب معمولاً لایه ای از گرد و غبار است . برس های نرم برای مسواک زدن هر چند وقت یکبار روی دیوار سبز مصنوعی شما مناسب هستند . همچنین می توانید از یک پارچه مرطوب برای از بین بردن آلودگی یا خاک اضافی استفاده کنید .

طبیعی است که در هر فضا و مکانی گرد و غبار وجود دارد و نشستن گرد وغبار بر روی گیاهان یک امر عادی محسوب می شود . اگر دیوار سبز شما در مکانی قرار دارد که می توان آن را شست بهتر است هفته ای یکبار این کار را انجام دهید . ولی اگر در فضای بسته قرار دارد و قابل شست و شو نمی باشد می توانید مرتب آن را با دستمال مرطوب و دمنده های هوا گرد و غبار را از روی آنها  پاک کرد . اما اگر دیوار زنده شما دارای عناصر ابریشمی است ، مهم است که سعی کنید این قسمتها را بیش از حد مرطوب نکنید.

 

اجرای روف گاردن

 

کاربرد دیوار سبز مصنوعی

گیاهان مصنوعی  گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند تا با آن محیط زندگی خود را زیبا و سرشار از آرامش کنید . گیاهان دیوار سبز مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارند و برای طولانی مدت قابل استفاده می باشند. از طرفی به دلیل نیاز نداشتن به خاک و نور خورشید و آبیاری در هر محیطی می توان از آنها استفاده کرد . یکی از بزرگترین مسائل مربوط به دیوارهای مصنوعی مقاومت در برابر اشعه خورشید است . مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در آنها دارد . اگر در زمان ساخت به جای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم  بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد . در مجموعه سورن بام از مواد اولیه نو و باکیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد.

یکی دیگر از مزیت های گیاهان مصنوعی این است که از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند و رنگ های دلربایی دارند و بالعکس گیاهان طبیعی وزن کمتری دارند و به آسانی نصب می شوند.

از دیگر خصوصیات پنل های مصنوعی میتوان به قیمت بسیار مناسب آن اشاره کرد ، همچنین این نوع پنل ها در برابر آتش مقاوم هستند و برای جداسازی فضاها از هم گزینه خوبی می باشد.

مزایای ساخت دیوار سبز مصنوعی

  • دیوارهای سبز مصنوعی شبیه دیوار های سبز زنده هستند ، شرکت سورن بام دیوارهای مصنوعی و گیاهانی را تهیه می کند که متناسب با مناطق خاص داخلی و خارجی مدنظر شما به زیبایی اجرا شود. دیوارهای سبز مصنوعی بر خلاف دیوارهای سبز طبیعی که حتما باید متناسب با شرایط اقلیمی منطقه زندگی شما باشد ،احتیاجی به داشتن آب و هوای خاص و شرایط نگهداری احساسی ندارد و در هر شرایطی می توان به راحتی اجرا نمود.
  •  گیاهان مصنوعی از لحاظ  هزینه نگهداری و رسیدگی بسیار مقرون بصرفه تر از گیاهان طبیعی میباشد و تغییر فصول بر کیفیت گیاهان مصنوعی تاثیری ندارد و ماندگاری آن بسیار بالاتر میباشد . گیاهان مصنوعی کاشت مجدد ندارد . بسیار سبکتر از گیاه طبیعی می باشد .

 

مزایای ساخت دیوار سبز مصنوعی

 

  • دیوار زنده طبیعی زیباست اما نصب و نگهداری آن نسبتاً دشوار است. برای جلوگیری از رطوبت دیوار زیرین ، نیاز به زهکشی و حفاظت دارد. پس از نصب ، باید نحوه نگهداری از گیاهان را بیابید. با ساخت دیوار سبز مصنوعی نیازی نیست نگران این موارد باشید. ساخت دیوار مصنوعی نیازی به زهکشی خاص یا مقدار مشخصی از نور طبیعی ندارد. همچنین نیازی به نگهداری و آبیاری منظم ندارد.

 

  • ساخت دیوار سبز مصنوعی با شاخ و برگ مانند دیوار سبز سرخس و دیوار سبز باغ انگلیسی از نظر گیاه شناسی دقیق طراحی شده اند و در مورد دوم شامل انواع  شاخ و برگ مختلف برای بافت های متفاوت هستند. در حالی که واقعی ترین محصول مصنوعی  در بازار موجود نیست ، دیوارهای زنده به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در برابر عوامل و سختی های محیط مقاومت کنند.

ساخت دیوار سبز مصنوعی 3

  • ساخت دیوار سبز مصنوعی برای استفاده در داخل و خارج طراحی شده است. مواد پلاستیکی مقاوم در برابر اشعه خورشید هستند به این معنی که رنگ خود را برای مدت طولانی در معرض نور خورشید حفظ می کنند.

 

 

انواع پنل دیوار سبز مصنوعی

طراحی دیوار سبز به دو روش اساسی امکان پذیر است که اجرای هر کدام از این روش ها به خود یه خود می توان جلوه بسیار زیبایی به نمای دیوار سبز ما بدهد که این دو پلن عبارت اند از :

1- استفاده از گل ها و گیاهان متنوع  که  رنگ ها و نوع گیاهان آن باهم هارمونی داشته باشند و اگر می خواهید که فقط از یک نوع گیاه برای دیوار خود استفاده کنید می شود آنها را در ابعاد و اشکال مختلف برش داد و با یک طراحی منحصر بفرد آن ها را بر روی دیوار نصب کرد.

2-استفاده از نورپردازی درست و دقیق و در جای مناسب که دقیقا بالای دیوار قرار داده می شود وبا نصب مخفی به دیوار و گیاهان جلوه خاص و ملیحی می دهد که باعث می شود علاوه بر اینکه رنگهای گیاهان بهتر خود را نمایش دهند، به جذابیت دیوار دوچندان می افزاید.

مراحل نصب و اجرای دیوار سبز مصنوعی

1.تعین کردن پنل

اکثر پنل های دیوار سبز ما 25cm2 ، 50cm2 یا 1m2 هستند. بنابراین شما به 16 ، 4 یا 1 در متر مربع نیاز دارید. پنل ها را می توان به شکل و اندازه برش داد تا کاملا با فضای شما متناسب باشد.

2.ایجاد قاب

برای سهولت و جلوگیری از آسیب دیدن دیوار ، توصیه می کنیم یک قاب چوبی ساده بسازید یا چند تخته نرده تهیه نمایید .  این قاب را با استفاده از تثبیت کننده هایی که برای نوع دیوار شما توصیه می شود به دیوار خود وصل کنید.

3.اتصال پنل ها

همه پنل های دیوار سبز ما دارای اتصالات A/B هستند . این پنل ها به یکدیگر می چسبند و یک برگ بدون درز از شاخ و برگ ایجاد می کنند . اگر مساحت وسیعی را پوشش می دهید ، نوارهای قابل مدیریت را به هم وصل کنید. هنگامی که پنل ها به قاب چوبی متصل شدند ، می توانید به بقیه وصلشان کنید.

ساخت دیوار سبز مصنوعی

4.اتصال پنل های دیوار سبز به قاب

شاخ و برگ دیوار زنده را می توانید با استفاده از قلاب ، بست ،کابل یا روش دلخواه به قاب وصل کنید . یک راهکار راحت برای نصب پنل ها این می باشد که از دو نفر نصاب مجرب و متخصص استفاده کنید . به این صورت که یکی پنل ها را آماده کند و دیگری از بالای دیوار پنل ها را بر روی دیوار نصب کند .

 

شرکت سورن بام

شرکت سورن بام فعالیت حرفه ای خود را از سال 1389 آغاز کرده و جزو برترین و معتبرترین شرکت های محوطه سازی در سطح ایران است. در شرکت سورن بام مهندسین و کارشناسان مجرب و با تجربه وجود دارند که آماده پاسخگویی به شما به صورت 100% رایگان هستند. اگر تصمیم دارید از ساخت دیوار سبز مصنوعی بی نقص بهره ببرید میتوانید تنها با شماره  02144247178 تماس بگیرید و با مهندسین سورن بام ارتباط برقرار کنید.

 

سوالات متداول

به دو مدل تقسیم می شود

1. پنلی 2. شاخه ای

نیازی به مراقبت خاصی ندارند و برای طولانی مدت قابل استفاده می باشند. از طرفی به دلیل نیاز نداشتن به خاک و نور خورشید و آبیاری در هر محیطی می توان از آنها استفاده کرد

استفاده از نورپردازی درست و دقیق و در جای مناسب که دقیقا بالای دیوار قرار داده می شود وبا نصب مخفی به دیوار و گیاهان جلوه خاص و ملیحی می دهد که باعث می شود علاوه بر اینکه رنگهای گیاهان بهتر خود را نمایش دهند، به جذابیت دیوار دوچندان می افزاید.

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button