ساخت دیوار سبز مصنوعی

ساخت دیوار سبز مصنوعی در واقع به مجموعه ای از گیاهان گفته می شود که بر روی دیوار به صورت عمودی نصب شده اند. قوانین ساخت دیوار سبز مربوط به شرایط خاصی است به طوری که باید فضایی برای دیوار سبز در نظر گرفته شود و اندازه گیری وعلامت گذاری بر اساس آن صورت بگیرد. دیوار سبز مصنوعی  گزینه مناسبی به جای دیوار سبز طبیعی که با گیاهان زنده تزیین می شود، هستند. دیوار سبز مصنوعی که در دومدل پنلی وشاخه ای طراحی شده اند که در دیوار سبز بسیار کاربردی هستند. در مدل پنلی، .پنل ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دیوار را بطور کامل پوشش می دهند و در مدل شاخه ای همان شاخه های گیاهان مصنوعی باتوجه به کاربردشان به کار می روند و باتوجه به فضای دیوار خود مدل شاخه ها و گیاه خودرا انتخاب می کنیم تا دیوار  به طور کامل پوشانده شود. امروزه برای ساخت فضاها و دیوارهای سبز ازفلاورباکس و گیاهان مصنوعی بیشتر استفاده میشود و دلیل این امر بیشتر این است که حفظ و نگهداری از گیاهان طبیعی و زنده در دیوارهای مرتفع بسیار سخت میباشد و امکان از بین رفتن و نابودی گرین وال وجود دارد.

ساخت دیوار سبز مصنوعی

ساخت دیوار سبز مصنوعی طیف وسیعی از روش های گیاهی و یک راه حل عالی برای غربالگری مناطق باغ شما یا پوشش دیوارها و حصارهای کسل کننده است.دیوارهای مصنوعی ما از مواد با دوام ساخته شده اند که در برابر اشعه خورشید نیز مقاوم هستند و این اطمینان را می دهد که دیوار سبز شما در تمام طول سال ماندگار و عالی به نظر می رسد.

چگونه می توان دیوار سبز مصنوعی نصب کرد؟

  • قبل از سفارش دیوار سبز خود ، طول وعرض آن بخشی که قرار است دیوار سبز بر روی آن اجرا شود راباید به درستی محاسبه کرده سپس با کارشناسان سورن بام در میان گذاشته و با احتساب پرتی های برآورده شده از فضای موجود و در نهایت تعداد پنل هایی که مورد نیاز است ،اعلام می شود. برای پروژهای مهندسی خاص و قسمت هایی که انحنا وجود دارد طبیعتا پرتی شما بیشتر خواهد بودوباید در متراژ شما لحاظ شود.

 

  • بعد از اینکه جنس دیوار مشخص شد باید دانست بهترین وسیله برای نصب پنل ها چیست به این صورت که اگر بر روی سطوح گچی می خواهید نصب کنید باید از منگنه صنعتی  یا میخکوب استفاده کنیدو برای نصب بر روی سطوح سیمانی یا سنگی یاهرنوع سطح سختی میتوان از پیچ و رول پلاک استفاده نمود.در بعضی موارد ممکن است سطح کار چوبی یا توری فازی باشد که از مناسب ترین وسایل برای فیکس کردن پنل ها استفاده می شود.

 

  •  می توانید از پیچ برای بالای ثابت ماندن پنل ها استفاده کنید تامطمئن شوید که کاملاً روی دیوار فیکس شده است. هنگامی که ردیف اول در جای خود قفل شده و روی دیوار از بالا و پایین ثابت شده است ، می توانید به ردیف بعدی رفته و همان کار را انجام دهید.این مرحله را تا پایان کار تکرار کنید.

چگونه می توانم از یک دیوار زنده مصنوعی نگهداری کنم؟

وقتی نوبت به ساخت دیوار سبز مصنوعی شما می رسد ، می توانید برای حفظ کیفیت و جذابیت آن کارهایی انجام دهید. یک نشانه گویای سبزی کاذب معمولاً لایه ای از گرد و غبار است ، برس های نرم برای مسواک زدن هر چند وقت یکبار روی دیوار سبز مصنوعی شما مناسب هستند. همچنین می توانید از یک پارچه مرطوب برای از بین بردن آلودگی یا خاک اضافی استفاده کنید ،

طبیعی است که در هر فضا و مکانی گرد و غبار وجود دارد و نشستن گرد وغبار بر روی گیاهان یک امر عادی محسوب می شود اگر دیوار سبز شما در مکانی قرار دارد که می توان آن را شست بهتر است هفته ای یکبار این کار را انجام دهید ولی اگر در فضای بسته قراردارد و قابل شست وشو نمی باشد می توانید مرتب آن را با دستمال مرطوب و دمنده های هوا گرد وغبار را از روی انها پاک کرد.اما اگر دیوار زنده شما دارای عناصر ابریشمی است ، مهم است که سعی کنید این قسمتها را بیش از حد مرطوب نکنید.

از دیوار سبز مصنوعی چه استفاده هایی می شود

گیاهان مصنوعی  گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند تا با آن محیط زندگی خود را زیبا و سرشار از آرامش کنید.گیاهان دیوار سبز مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارند و برای طولانی مدت قابل استفاده می باشند.از طرفی به دلیل نیاز نداشتن به خاک و نور خورشید و آبیاری در هر محیطی می توان از آنها استفاده کرد . یکی از بزرگترین مسائل مربوط به دیوارهای مصنوعی مقاومت در برابر اشعه خورشید است ، مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در آنها دارد ، اگر در زمان ساخت به جای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم  بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد .در مجموعه سورن بام از مواد اولیه نو و باکیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد.

یکی دیگر از مزیت های گیاهان مصنوعی این است که از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند و رنگ های دلربایی دارند و بلعکس گیاهان طبیعی وزن کمتری دارند و به آسانی نصب می شوند.

از دیگر خصوصیات پنل های مصنوعی میتوان به قیمت بسیار مناسب آن اشاره کرد ، همچنین این نوع پنل ها در برابر آتش مقاوم هستند و برای جداسازی فضاها از هم گزینه خوبی می باشد.

مزایای ساخت دیوار سبز مصنوعی

  • دیوارهای سبز مصنوعی شبیه دیوارهای زنده سبز هستند ، شرکت سورن بام دیوارهای مصنوعی و گیاهانی را تهیه می کند که متناسب با مناطق خاص داخلی و خارجی مدنظر شما به زیبایی اجرا شود. دیوارهای سبز مصنوعی بر خلاف دیوارهای سبز طبیعی که حتما باید متناسب با شرایط اقلیمی منطقه زندگی شما باشد ،احتیاجی به داشتن آب و هوای خاص و شرایط نگهداری حساسی ندارد و درهر شرایطی می توان به راحتی اجرا نمود.
  •  گیاهان مصنوعی از لحاظ  هزینه نگهداری و رسیدگی بسیار مقرون بصرفه تر از گیاهان طبیعی میباشد و تغییر فصول بر کیفیت گیاهان مصنوعی تاثیری ندارد و ماندگاری آن بسیار بالاتر میباشد . گیاهان مصنوعی کاشت مجدد ندارد . بسیار سبکتر از گیاه طبیعی میباشد .

 

  • دیوار زنده طبیعی زیباست اما نصب و نگهداری آن نسبتاً دشوار است. برای جلوگیری از رطوبت دیوار زیرین ، نیاز به زهکشی و حفاظت دارد. پس از نصب ، باید نحوه نگهداری از گیاهان را بیابید. با ساخت دیوار سبز مصنوعی نیازی نیست نگران این موارد باشید. ساخت دیوار مصنوعی نیازی به زهکشی خاص یا مقدار مشخصی از نور طبیعی ندارد. همچنین نیازی به نگهداری و آبیاری منظم ندارد.

 

  • ساخت دیوار سبز مصنوعی با شاخ و برگ مانند دیوار سبز سرخس و دیوار سبز باغ انگلیسی از نظر گیاه شناسی دقیق طراحی شده اند و در مورد دوم شامل انواع  شاخ و برگ مختلف برای بافت های متفاوت هستند. در حالی که واقعی ترین محصول مصنوعی  در بازار موجود نیست ، دیوارهای زنده به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در برابر عوامل و سختی های محیط مقاومت کنند.

 

  • ساخت دیوار سبز مصنوعی برای استفاده در داخل و خارج طراحی شده است. مواد پلاستیکی مقاوم در برابر اشعه خورشید هستند به این معنی که رنگ خود را برای مدت طولانی در معرض نور خورشید حفظ می کنند.

  نصب دیوار سبز  یا گرین وال مصنوعی

طراحی دیوار سبز به دو روش اساسی اماکن پذیراست که اجرای هرکدام از این روش ها به خود یه خود می توان جلوه بسیار زیبایی به نمای دیوار سبز ما بدهد که این دو پلن عبارت اند از :

1- استفاده از گل ها و گیاهان متنوع  که  رنگ ها و نوع گیاهان آن باهم هارمونی داشته باشند و اگر می خواهید که فقط از یک نوع گیاه برای دیوار خود استفاده کنید می شود آنها را در ابعاد و اشکال مختلف برش داد و با یک طراحی منحصر بفرد آنهارا بر روی دیوار نصب کرد.

2-استفاده از نورپردازی درست و دقیق و در جای مناسب که دقیقا بالای دیوار قرار داده می شود وبا نصب مخفی به دیوار و گیاهان جلوه خاص و ملیحی می دهد که باعث می شود علاوه براینکه رنگهای گیاهان بهتر خودرا نمایش دهند، به جذابت دیوار دوچندان می افزاید.

تعیین کنید که به چه تعداد پنل احتیاج دارید

اکثر پنل های دیوارسبز ما 25cm2 ، 50cm2 یا 1m2 هستند. بنابراین شما به 16 ، 4 یا 1 در متر مربع نیاز دارید. پنل ها را می توان به شکل و اندازه برش داد تا کاملا با فضای شما متناسب باشد.

ایجاد قاب

برای سهولت و جلوگیری از آسیب دیدن دیوار ، توصیه می کنیم یک قاب چوبی ساده بسازید یا چند تخته نرده تهیه نموده، این قاب را با استفاده از تثبیت کننده هایی که برای نوع دیوار شما توصیه می شود به دیوار خود وصل کنید.

پنل ها را به هم بچسبانید

همه پنل های دیوار سبز ما دارای اتصالات A/B هستند که به یکدیگر می چسبند و یک برگ بدون درز از شاخ و برگ ایجاد می کنند. اگر مساحت وسیعی را پوشش می دهید ، نوارهای قابل مدیریت را به هم وصل کنید. هنگامی که پنل ها به قاب چوبی متصل شدند ، می توانید به بقیه وصلشان کنید.

پنل های دیوار سبز را به قاب وصل کنید

شاخ و برگ دیوار زنده را می توانید با استفاده از قلاب ، بست ،کابل یا روش دلخواه به قاب وصل کنید. یک راهکار راحت برای نصب پنل ها این می باشد که از دونفر نصاب مجرب استفاده کنید ،به این صورت که یکی پنل هارا آماده کند و دیگری از بالای دیوار پنل هارا بر روی دیوار نصب کند .