شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز مصنوعی -> دیوار سبز مصنوعی سورن بام

دیوار سبز مصنوعی سورن بام

دیوار سبز مصنوعی سورن بام ، شرکت سورن بام با کیفیت بسیار بالا در زمینه  دیوار سبز مصنوعی فعالیت کاملا حرفه ای و تخصصی را انجام می دهد و پروژه های بسیاری را در این زمینه طراحی و اجرا کرده است .

دیوار سبز مصنوعی سورن بام

ابتدا بهتر است که بدانیم دیوار سبز چیست ؟ دیواری که پوشیده شده از گیاهان به صورت عمودی قرار گرفته اند دیوار سبز گفته می شود . امروزه در بیشتر مکان ها که به دنبال خلاقیت در ساخت و ایجاد فضایی بانشاط می باشند از دیوار سبز استفاده می کنند. دیوارهای سبز در دو نوع دیوار سبز مصنوعی و دیوار سبز طبیعی موجود می باشند.در این مقاله ما به نحوه اجرای دیوارهای سبز مصنوعی بطور تخصصی می پردازیم. دیوار سبز مصنوعی در دو نوع پنلی و شاخه ای قابل اجرا می باشد.

از پروژه های دیوار سبز مصنوعی می توان به دیوار سبز آوا سنتر واقع در اقدسیه اشاره کرد که یکی از زیباترین و منحصر به فردترین دیوار سبزهای مصنوعی ایران به شمار می رود.

انواع پنل دیوار سبز مصنوعی

۱ –دیوار سبز مصنوعی قابل مونتاژ

۲ – دیوار سبز آکاردئونی قابل تنظیم

مدل پنل های دیوار سبز مصنوعی سورن بام

مدل های پنلی دیوارسبز مصنوعی سورن بام در ابعاد ۴۰ سانتیمتر در ۶۰ سانتیمتر و ابعاد ۲۵ سانتیمتر در ۳۵ سانتیمتر ، ابعاد ۲۵ سانتیمتر در ۲۵ سانتیمتر موجود می باشد .

آیا دیوار سبز مصنوعی پنلی در برابر اشعه آفتاب مقاوم هستند؟

دیوار سبز مصنوعی پنلی  سورن بام بر روی یک بستر مشبک بصورت نر و ماده کنار یکدیگر متصل میشوند و بعداز نصب سطح بسیار زیبا و شادابی را بوجود میاورد. برای درست کردن این نوع دیوار میتوان از گیاهان مختلفی استفاده کرد.

مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در انها دارد ، اگر در زمان ساخت بجای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم  بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد .در مجموعه سورن بام از مواد اولیه نو و باکیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد.

 

ویژگی های دیوار سبز مصنوعی در مدل پنلی :

 • تراکم بالا و پرپشت
 • قابلیت مونتاژ راحت و برش خوردن پنل بدون ریزش کار و . . .
 • تولید شده با تکنولوژی های نانو
 • UVدار و مقاوم در برابر نور خورشید
 • قابل شستشو
 • قابل استفاده در محوطه سازی ، بام سبز  ، دیوار سبز  و . . .

قیمت پنل های دیوار سبز مصنوعی

قیمت پنل های دیوار سبز از متری ۶۰۰ هزار تومان تا ۱میلیون ۲۰۰ هزار تومان می باشد.

عمر دیوار سبز مصنوعی چند سال می باشد؟

بدیهی است که عمر دیوار سبزمصنوعی سورن بام بستگی به مواداولیه تشکیل دهنده آن دارد. قطعا اگربه جای مواد اولیه نو از مواد بازیافتی استفاده کنید ،کیفیت بیشتر و بهتری خواهد داشت و عمر گیاهان بیشتر می شود. پلی اتیلن که اصلی ترین مواد تشکیل دهنده این محصولات است ،درصورت بازیافتی بودن انعطاف اولیه خودرا از دست میدهد و عمر محصولات را بسیار کاهش می دهدو به سرعت باعث از بین رفتن گیاهان مصنوعی در برابر اشعه مستقیم خورشید می شود. بطور کلی عمر دیوارسبز مصنوعی دربرابر آفتاب نسبت به فضای بسته کوتاه تر است.

نحوه نصب دیوار سبز مصنوعی بر روی دیوار :

نحوه نصب دیوار سبز مصنوعی سورن بام بستگی به نوع دیوار دارد. در این بخش به نحوه نصب پنل بر روی دیوار میپردازیم. در نصب دیوار مصنوعی ابتدا باید دقت داشت که بستر دیوار از چه جنسی می باشد و متناسب با نوع دیوار پنل هارا روی آن نصب میکنیم. جنس دیوارها می تواند از چوب و سنگ و گچ و سیمان باشد.

 بستر  مناسب برای نصب دیوار سبز مصنوعی:

قبل از نصب دیوار سبز سورن بام ،باید جنس دیوار مشخص شود تا دانست بهترین وسیله برای نصب پنل ها چیست به این صورت که اگر بر روی سطوح گچی می خواهید نصب کنید باید از منگنه صنعتی  یا میخکوب استفاده کنیدو برای نصب بر روی سطوح سیمانی یا سنگی یاهرنوع سطح سختی میتوان از پیچ و رول پلاک استفاده نمود.در بعضی موارد ممکن است سطح کار چوبی یا توری فازی باشد که از مناسب ترین وسایل برای فیکس کردن پنل ها استفاده می شود.

روش استفاده از پنل دیوار سبز مصنوعی

 • پنل دیوار سبز عرضه شده در سایت سورن بام و سامانهwww.sorenbam.ir تولید شده است.
 • این محصول به سادگی قابلیت مونتاژ داشته و می توانید آن را در ابعاد دلخواه خود برش داده و نصب نمایید .
 • به منظور ایجاد یک فضای ایده آل و بسیار زیبا پنل های جداگانه دیوار سبز  یا گرین وال در ابعاد مشخص تهیه شده است .
 • با استفاده از این پنل ها دیگر نیازی به استخدام طراح دکوراسیون داخلی یا نصاب گرین وال نخواهد داشت .

ویژگی مدل پنلی دیوار سبز  :

 • نصب بر روی دیوار و یا مستقل از دیوار، نصب آسان بدون ایجاد خرابی و آلودگی بر روی سطح می باشد.
 • این سازه های دیواری مخصوص دیوار های سبز طراحی شده اند .

خصوصیات دیوار سبز مصنوعی :

دیوار سبز مصنوعی سورن بام  فاقد گل و گیاه طبیعی می باشد و مدل ها و طرح های گوناگونی دارد.اگر امکان نگهداری از گیاهان طبیعی را ندارید، گیاهان مصنوعی  گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند تا با آن محیط زندگی خود را زیبا و سرشار از آرامش کنید.گیاهان دیوار سبز مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارند و برای طولانی مدت قابل استفاده می باشند.از طرفی به دلیل نیاز نداشتن به خاک و نور خورشید و آبیاری در هر محیطی می توان از آنها استفاده کرد .

یکی دیگر از مزیت های گیاهان مصنوعی این است که از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند و رنگ های دلربایی دارند و بلعکس گیاهان طبیعی وزن کمتری دارند و به آسانی نصب می شوند.

از دیگر خصوصیات پنل های مصنوعی میتوان به قیمت بسیار مناسب آن اشاره کرد ، همچنین این نوع پنل ها در برابر آتش مقاوم هستند و برای جداسازی فضاها از هم گزینه خوبی می باشد.

چگونه دیوار سبز مصنوعی را می توان تمیز کرد؟

طبیعی است که در هر فضا و مکانی گرد و غبار وجود دارد و نشستن گرد وغبار بر روی گیاهان یک امر عادی محسوب می شود اگر دیوار سبز مصنوعی شما در مکانی قرار دارد که می توان آن را شست بهتر است هفته ای یکبار این کار را انجام دهید ولی اگر در فضای بسته قراردارد و قابل شست وشو نمی باشد می توانید مرتب آن را با دستمال مرطوب و دمنده های هوا گرد وغبار را از روی انها پاک کرد.

 

دیوار سبز مصنوعی شرکت سورن بام :

مجموعه های زیادی هستند که شرکت سورن بام در این زمینه پروژه دیوار سبز را اجرا کرده است. امیدواریم که بتوانیم در سال جدید همین روند را ادامه داده و جزء شرکت های پیشرو در این زمینه باشیم. مجموعه سورن بام با کادری مجرب و کارآزموده و همچنین تیم طراحی متخصص در زمینه طراحی دیوار سبز مصنوعی با ایده های نو در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.

اهمیت گل های مصنوعی در دیوار سبز مصنوعی سورن بام :

امروزه گل های مصنوعی جایگاه و اهمیت ویژه ای در دکوراسیون دارند و مزایای بسیار زیادی دارند. گل و گیاه طبیعی دارای مشکلاتی چون آبیاری ،کود دادن و انتخاب جای مناسب برای جذب نور کافی آفتاب دارند که همگی برای عده ای از مردم کاری وقت گیر است؛ گل و گیاه مصنوعی می تواند جایگزینی مناسب برای گیاهان طبیعی باشد. گل و گیاه مصنوعی هزینه های کمتر و نیاز به مراقبت آسان تری نسبت به گیاهان طبیعی دارند، همین طور طول عمر بیشتری دارند و در خانه سریع تبدیل به یک وسیله دکوری زیبا می شوند.

طراحی دیوار سبز مصنوعی سورن بام :

با وجود مزایای دیوار سبز مصنوعی سورن بام باز هم گل و گیاه طبیعی جایگاه خاص خود در طراحی فضای سبز را دارد و توصیه می شود حد الامکان از گل و گیاهان طبیعی استفاده شود زیرا آن طراوت و شادابی که گیاهان طبیعی به فضا می دهند را گیاهان مصنوعی قادر به انجام آن نیستند. در آخر باید دانست اگر می خواهید بیشترین کارایی و زیبایی از گل و گیاهان مصنوعی را داشته باشید، باید به سادگی آن اهمیت بدهید و بهتر است فقط از رنگ سبز استفاده نکرده و چند رنگ را با رنگ سبز ترکیب کنید.

شرکت سورن بام با تیم متخصص و کارشناسان مجرب خود در زمینه معماری منظر فعالیت های بیشماری انجام داده اند و در زمینه محوطه سازی باغ، ویلا، فضای سبز، دیوار سبز ، روف گاردن و…. فعالیت های بیشماری دارد و همچنین در ساخت و اجراء انواع آبنما، فلاور باکس، آلاچیق، پرگولا و…. فعالیت دارد.

دیوار سبز ترکیبی (گرین وال ترکیبی) چیست؟

در اجرای دیوار سبز مصنوعی سورن بام ،بر روی پنل ها نری های متعددی وجود دارند که گل و گیاهان بر روی آنها نصب میشوند و همچنین میتوان برای اتصال پنل های مجاور از آن نری ها استفاده کرد.

در دیوار سبز مصنوعی شاخه ای ،جنس گیاهان از همان گیاهان پنلی هستند فقط چینش آنها بصورت حلقه ای و شاخه ای میباشند و باید درنظر داشت که سطح دیوار ظاهر مناسبی برای این نوع چینش داشته باشد تا با استفاده از این ریسه ها یک طراحی و سطح خلاقانه ای پدیدار شود.یکی از خلاقانه ترین روش های ساخت دیوارسبز مصنوعی استفاده از گیاهان مختلف بر روی پنل دیوار سبز میباشد که با این روش میتوان ترکیب زیبا و خلاقانه ای را برای دیوار سبز بوجود آورد. استفاده از دیوار سبز ریسه ای در دو نوع دسته ای و تکی در بازار موجود میباشد.

 

خرید دیوار سبز مصنوعی:

برای خرید دیوار سبز مصنوعی باید :۱-به نوع و جنس گل و برگ ها دقت کنید زیرا از مواد اولیه نو به جای مواد بازیافتی تهیه نشده باشند.

۲-دیوار سبز ایده آل باید پرپشت باشد: باید درهنگام خرید دقت داشته باشید که پنل هایی که خریداری می کنید پرپشت باشد زیرا تعداد گل و برگ های موجود در پنل تاثیرزیادی در زیبایی دیوار سبز شما دارد.

۳-درحین نصب باشد کمترین آسیب به دیوار وارد شود،در این صورت هنگام نصب از روش های مناسب بر روی دیوار خود استفاده کنید و باتوجه به جنس ونوع دیوار خود پنل هارا نصب کنید.

۴-اگر دیوار سبز را برای فضای بیرونی درنظر دارید باید مقاومت آن را دربرابر اشعه خورشید بسنجید تا آسیبی به دیوارسبزتان وارد نشود

۵-دیوار سبز ترکینی معمولا گران تر از حالت عادی خود می باشد بنابراین در انتخاب طرح و میزان بودجه تخصیص داده شده دقت کنید.

چگونه متراژ دیوار خود را برای طراحی دیوار سبز برآورد کنیم؟

طول وعرض آن بخشی که قرار است دیوار سبز بر روی آن اجرا شود راباید به درستی محاسبه کرده سپس با کارشناسان سورن بام در میان گذاشته و با احتساب پرتی های برآورده شده از فضای موجود و در نهایت تعداد پنل هایی که مورد نیاز است ،اعلام می شود. برای پروژهای مهندسی خاص و قسمت هایی که انحنا وجود دارد طبیعتا پرتی شما بیشتر خواهد بودوباید در متراژ شما لحاظ شود.

دیوار سبز مصنوعی شاخه ای:

در دیوار سبز شاخه ای جنس گیاهان از همان گیاهان به کار رفته در مدل پنلی می باشد منتهی مدل چینش آنها متفاوت است و به صورت حلقه ای و شاخه ای ساخته شده اند. اگر می خواهید در ساخت دیوار سبز از گیاهان شاخه ای استفاده کنید بهتر است ظاهر دیوار متناسب با ریسه ها طراحی شده باشد که بعداز اجرای دیوار سبز مصنوعی طرحی خلاقانه و زیبا پدیدار شود.

دیوار سبز مصنوعی سورن بام اجرا شده توسط تیم متخصص:

 • فلاورباکس های مصنوعی رستوران گلوریا ( واقع در خیابان پیروزی )
 • دیوار سبز مصنوعی مجموعه ورزشی
 • دیوار سبز های مصنوعی و فلاور باکس های تالار و رستوران صراحی
 • پنل های دیوار سبز مصنوعی اجرا شده در سالن آرایشی
 • دیوار سبز مصنوعی شاخه ای اجرا شده سالن بدنسازی

نحوه عرضه خدمات شرکت سورن بام :

_ تمامی محصولات شرکت سورن بام پس از واردات، در انبار شرکت سیو میشوند.

_تیم کارشناسان شرکت سورن بام  بازدید و عکاسی از فضای مورد نیاز را انجام می دهند.

_عکس های گرفته شده را مهندسین مجرب آی تی ابتدا با طراحی سه بعدی اولیه برای کارفرما ارسال و نظرات شخصی ایشان را در آن اعمال می کنند.

_پس ازتایید نهایی و ثبت سفارش وارسال پیش فاکتور پنل ها ارسال و یا همکاری با شرکت سورن بام آغاز می شود.


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.