دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی

آنچه در این مقاله میخوانیم

دیوار سبز مصنوعی به دیواری پوشیده شده از گیاهان مصنوعی که به صورت عمودی قرار گرفته‌اند گفته می‌شود. دیوار سبز مصنوعی در انواع مختلفی تولید شده است (دیوار سبز پنلی و دیوار سبز شاخه ای) که بجای استفاده از گیاهان زنده و قابل رشد، از گل و برگ های مصنوعی استفاده می‌شود. امروزه بیشتر مکان‌هایی که به دنبال خلاقیت در ساخت و ایجاد فضایی با نشاط می‌باشند از دیوار سبز استفاده می‌کنند. دیوار سبز در دو نوع دیوار سبز مصنوعی و دیوار سبز طبیعی موجود می‌باشند. گیاهان در دیوارهای سبز مصنوعی از جنس پلی اتیلن می‌باشند.

با نصب گیاهان مصنوعی روی سازه ای عمودی، دیوار سبز مصنوعی یا گرین وال مصنوعی اجرا می‌شود. ثبات رنگ و کیفیت محصول در مقابل نور خورشید از جمله خصوصیات اصلی این محصول است. از مزایای دیوار سبز نسبت به گل ها و گیاهان طبیعی این است که محل جمع شدن جانوران و حشرات نیستند در این مقاله ما به نحوه اجرای دیوارهای سبز مصنوعی به طور تخصصی می پردازیم . دیوار سبز مصنوعی در دو نوع پنلی و شاخه ای قابل اجرا می باشد.

اجرا دیوار سبز مصنوعی

با وجود مزایای دیوار سبز مصنوعی، گل و گیاه طبیعی جایگاه خاص خود را در طراحی فضای سبز دارند و توصیه می‌شود تا حد ممکن از گل و گیاهان طبیعی استفاده شود زیرا آن طراوت و شادابی که گیاهان طبیعی به فضا می‌دهند را گیاهان مصنوعی قادر به انجام آن نیستند. در آخر باید دانست اگر می‌خواهید بیشترین کارایی و زیبایی از گل و گیاهان مصنوعی را داشته باشید، باید به سادگی آن اهمیت بدهید و بهتر است فقط از رنگ سبز استفاده نکرده و چند رنگ را با رنگ سبز ترکیب کنید.

یکی از بهترین فروشگاه‌های گرین وال مصنوعی که تجربه چندین ساله دارد و تخصصی در اجرا و نصب دیوار سبز مصنوعی دارد؛ شرکت سورن بام  است که سعی دارد تا با ارائه باکیفیت‌ترین خدمات و با ارزان‌ترین قیمت رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

دیوار سبز مصنوعی ترکیبی

طراحی دیوار سبز مصنوعی

گیاهان مصنوعی  گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند تا با آن محیط زندگی خود را زیبا و سرشار از آرامش کنید . گیاهان دیوار سبز مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارند و برای طولانی مدت قابل استفاده می باشند. از طرفی به دلیل نیاز نداشتن به خاک و نور خورشید و آبیاری در هر محیطی می توان از آنها استفاده کرد . یکی از بزرگترین مسائل مربوط به دیوارهای مصنوعی مقاومت در برابر اشعه خورشید است . مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در آنها دارد .

اگر در زمان ساخت به جای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم  بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد . در مجموعه سورن بام از مواد اولیه نو و باکیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد.

یکی دیگر از مزیت های گیاهان مصنوعی این است که از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند و رنگ های دلربایی دارند و بالعکس گیاهان طبیعی وزن کمتری دارند و به آسانی نصب می شوند.

از دیگر خصوصیات پنل های مصنوعی میتوان به قیمت بسیار مناسب آن اشاره کرد ، همچنین این نوع پنل ها در برابر آتش مقاوم هستند و برای جداسازی فضاها از هم گزینه خوبی می باشد.

پنل های دیوار سبز

انواع دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی در مدل ها و پنل های مختلفی تقابل اجرا و ارائه می باشند به طور کلی در زیر دو نوع اصلی گرین وال مصنوعی را معرفی کردیم.

دیوار سبز مصنوعی آکاردئونی قابل تنظیم

دیوار سبز مصنوعی آکاردئونی، سبکی از دیوار های سبز مصنوعی است که از چوب های طبیعی به شکل شبکه های لوزی شکل و پنجره ای شکل، با ترتیب و نظم خاص خود بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و با استفاده از میخ و منگنه به هم متصل هستند. این سبک از دیوار سبز با شکل اتصالاتی در خود دارند سبب باز شدن و بسته شدن پنجره چوبی شده و یک حالت آکاردئونی در فضا ایجاد می کند.

دیوار سبز مصنوعی شاخه ای

در دیوار سبز شاخه ای جنس گیاهان از همان گیاهان به کار رفته در مدل پنلی می باشد منتهی مدل چینش آن ها متفاوت است و به صورت حلقه ای و شاخه ای ساخته شده اند . اگر می خواهید در ساخت دیوار سبز از گیاهان شاخه ای استفاده کنید بهتر است ظاهر دیوار متناسب با ریسه ها طراحی شده باشد که بعد از اجرای دیوار سبز مصنوعی طرحی خلاقانه و زیبا پدیدار شود .

دیوار سبز مصنوعی ترکیبی

در اجرای دیوار سبز مصنوعی سورن بام ، بر روی پنل ها نری های متعددی وجود دارند که گل و گیاهان بر روی آن ها نصب می شوند و همچنین می توان برای اتصال پنل های مجاور از آن نری ها استفاده کرد . در دیوار سبز مصنوعی شاخه ای ، جنس گیاهان از همان گیاهان پنلی هستند فقط چینش آن ها بصورت حلقه ای و شاخه ای می باشد .

باید در نظر داشت که سطح دیوار ظاهر مناسبی برای این نوع چینش داشته باشد تا با استفاده از این ریسه ها یک طراحی و سطح خلاقانه ای پدیدار شود . یکی از خلاقانه ترین روش های ساخت دیوار سبز مصنوعی استفاده از گیاهان مختلف بر روی پنل دیوار سبز می باشد که با این روش می توان ترکیب زیبا و خلاقانه ای را برای دیوار سبز بوجود آورد . استفاده از دیوار سبز ریسه ای در دو نوع دسته ای و تکی در بازار موجود می باشد .

قیمت پنل های دیوار سبز مصنوعی

پنل های دیوار سبز

پنل های مصنوعی دیوار سبز یا دیوار پوش مصنوعی می باشند  که در طرح ها و رنگ های مختلف در شرکت سورن بام موجود هستند . برای درست کردن این نوع دیوار می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد. مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در آن ها دارد ، اگر در زمان ساخت بجای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم  بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد .در مجموعه سورن بام از مواد اولیه نو و باکیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد.

کاشت گیاهان دیوار سبز

نحوه ی نصب پنل های مصنوعی دیوار سبز

دیوار سبز مصنوعی پنلی بر روی یک بستر مشبک به صورت نر و ماده کنار یکدیگر متصل می شوند و بعد از نصب، سطح بسیار زیبا و شادابی را به وجود می آورد. دیوار پوش مصنوعی همان پنل های مصنوعی می باشند که در ابتدا با قلاب به هم متصل می کنیم و در مرحله بعد پنل ها را بر روی یک تخته چوبی یا MDF  و یا دیوار با هر جنسی (سنگ و آجر و سیمان و گچ و …)نصب می شود.

نصب این نوع پنل ها بسیار آسان می باشد زیرا نیازی به زیرساخت خاصی ندارد و متناسب با دیوار می توان با چسب یا میخ و در دیوارهایی با مقاومت با از پیچ و رول پلاک استفاده می شود.

 بستر  مناسب برای نصب دیوار سبز

دلیل استفاده از پنل های مصنوعی دیوار سبز

گیاهان مصنوعی به دلیل بی نیازی به خاک و آب هیچ گونه بستر خاصی نداشته و وزن آن ها بسیار سبک است . وزن سبک یکی از برتری های آشکار دیوار سبز مصنوعی نسبت به دیوار سبز طبیعی بوده و برای نصب بر روی دیوار های سست و ارتفاع بالا ، گزینه ای مناسب می باشد .

ابعاد و سایز پنل های دیوار سبز مصنوعی

مدل های پنلی دیوار سبز مصنوعی سورن بام در ابعاد 40 سانتیمتر در 60 سانتیمتر و ابعاد 25 سانتیمتر در 35 سانتیمتر ، ابعاد 25 سانتیمتر در 25 سانتیمتر موجود می باشد .

قیمت پنل های دیوار سبز مصنوعی

هزینه اجرای پنل های دیوار سبز از متری 600 هزار تومان تا 1میلیون و 200 هزار تومان می باشد . قیمت این پنل ها به متریال ساخت شان بستگی دارد .

نصب و اجرای دیوار سبز مصنوعی

چگونگی نصب دیوار سبز مصنوعی بستگی به نوع دیوار دارد . در این بخش به نحوه نصب پنل بر روی دیوار می پردازیم . در نصب دیوار مصنوعی ابتدا باید دقت داشت که بستر دیوار از چه جنسی می باشد و متناسب با نوع دیوار پنل ها را روی آن نصب می کنیم . جنس دیوارها می تواند از چوب و سنگ و گچ و سیمان باشد .

عوامل مهم در اجرا و خرید دیوار سبز مصنوعی

 1. به نوع جنس گل و برگ ها دقت کنید
 2. به نوع جنس گل و برگ ها دقت کنید
 3. دیوار سبز مصنوعی ایده آل باید کاملاً پرپشت بنظر برسد
 4. در حین نصب باید کم ترین آسیب به دیوار وارد شود
 5. اگر دیوار سبز را برای فضای بیرون مد نظر دارید بهتر است از دیوار سبز مصنوعی که مقاومت UV بالایی دارد استفاده کنید

روش استفاده از پنل دیوار سبز مصنوعی

نصب دیوار سبز

قبل از نصب دیوار سبز سورن بام ، باید جنس دیوار مشخص شود تا دانست بهترین وسیله برای نصب پنل ها چیست ؟ به این صورت که اگر بر روی سطوح گچی می خواهید نصب کنید باید از منگنه صنعتی  یا میخکوب استفاده کنید و برای نصب بر روی سطوح سیمانی یا سنگی یا هر نوع سطح سختی می توان از پیچ و رول پلاک استفاده نمود . در بعضی موارد ممکن است سطح کار چوبی یا توری فلزی باشد که از مناسب ترین وسایل برای فیکس کردن پنل ها استفاده می شود .

روش استفاده از پنل دیوار سبز مصنوعی

 1. این محصول به سادگی قابلیت مونتاژ داشته و می توانید آن را در ابعاد دلخواه خود برش داده و نصب نمایید .
 2. به منظور ایجاد یک فضای ایده آل و بسیار زیبا ، پنل های جداگانه دیوار سبز  یا گرین وال در ابعاد مشخص تهیه شده است .
 3. با استفاده از این پنل ها دیگر نیازی به استخدام طراح دکوراسیون داخلی یا نصاب گرین وال نخواهد داشت .

مقاومت گرین وال مصنوعی در برابر حوادث مختلف

5 خصوصیات و مزیت دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی سورن بام  فاقد گل و گیاه طبیعی می باشد و مدل ها و طرح های گوناگونی دارد. به طور کلی ادامه سعی میکنیم مزیت های دیوار سبز مصنوعی را برایتان شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

1-گرین وال مصنوعی نیاز به نگهداری ندارد

اگر امکان نگهداری از گیاهان طبیعی را ندارید ، گیاهان مصنوعی گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند تا با آن محیط زندگی خود را زیبا و سرشار از آرامش کنید . گیاهان دیوار سبز مصنوعی نیازی به مراقبت خاصی ندارند و برای طولانی مدت قابل استفاده می باشند.

2-قابلیت نصب دیوار مصنوعی در هر محیطی

از طرفی به دلیل نیاز نداشتن به خاک و نور خورشید و آبیاری در هر محیطی می توان از آنها استفاده کرد . که یکی از مهم ترین مزیت های دیوار سبز مصنوعی ارزان و با کیفیت نسبت به دیگر مدل های دیوار سبز می باشد.

3-رنگ های دیوار سبز مصنوعی

یکی دیگر از مزیت های گیاهان مصنوعی این است که از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند . رنگ های دلربایی دارند و بلعکس گیاهان طبیعی وزن کمتری دارند و به آسانی نصب می شوند.

4-قیمت دیوار سبز مصنوعی زیاد نیست

از دیگر خصوصیات پنل های مصنوعی می توان به قیمت بسیار مناسب آن اشاره کرد. این یک ویژگی خوب برای بسیاری از افراد می باشد به طور مثال اگر قصد استفاده از دیوار سبز اداری را دارید باید مدلی را انتخاب کنید که در کنار زیبایی مقاومت بالایی نیز داشته باشد و سریع خراب نشود تا دردسر های تعویض و نگهداری سخت آن را نداشته باشید.

5-مقاومت گرین وال مصنوعی در برابر حوادث مختلف

همچنین این نوع پنل ها در برابر انواع اتفاقات خارجی و محیطی همانند آتش مقاوم هستند و برای جداسازی فضاها از هم گزینه خوبی می باشد. همچنین به دلیل اینکه در ساخت و تولید آن ها از متاریال های با کیفیت استفاده میشود به سختی خراب می شوند و برای سالیان سال زیبایی خود را حفظ می کنند.

اهمیت گل های مصنوعی در دیوار سبز سورن بام

خرید دیوار سبز مصنوعی

برای خرید دیوار سبز مصنوعی باید موارد مختلفی را مد نظر بگیرید که به طور کلی برخی از مهم ترین آن ها را ما در زیر برای شما شرح داده ایم؛

 1. به نوع و جنس گل و برگ ها دقت کنید  . توجه به این که از مواد اولیه نو به جای مواد بازیافتی تهیه نشده باشند.
 2. دیوار سبز ایده آل باید پر پشت باشد . باید در هنگام خرید دقت داشته باشید که پنل هایی که خریداری می کنید پر پشت باشد . زیرا تعداد گل و برگ های موجود در پنل تاثیر زیادی در زیبایی دیوار سبز شما دارد.
 3. در حین نصب باید کمترین آسیب به دیوار وارد شود . در این صورت هنگام نصب از روش های مناسب بر روی دیوار خود استفاده کنید . با توجه به جنس و نوع دیوار خود پنل ها را نصب کنید.
 4. اگر دیوار سبز را برای فضای بیرونی در نظر دارید باید مقاومت آن را در برابر اشعه خورشید بسنجید تا آسیبی به دیوار سبزتان وارد نشود.
 5. دیوار سبز ترکیبی معمولا گران تر از حالت عادی خود می باشد . بنابراین در انتخاب طرح و میزان بودجه تخصیص داده شده دقت کنید.
مشخصات دیوار سبزتوضیحات
ابعاد  25 در 25 و 30 در 40 و 50 در 50 و 60 در 40 سانتی متر
قابلیت شستشو  بله ،قابلیت شستشو را دارد 
مقاومت در برابر اشعه آفتاب  قابلیت آنتی یو وی در مقابل اشعه نور خورشید را دارد 
روش نصبپیچ و رولپلاک مستقیم خود گرین وال به دیوار  2- توری فلزی و اتصال گرین وال 3-  بست به توری فلزی

مزایای گرین وال مصنوعی

 1. نگهداری آسان
 2.  گرین وال مصنوعی نیازی به آبیاری ندارد و در مقابل آفات و بیماری‌ها، نیازی به مراقبت از آن نیست
 3. مقاومت خوب دیوار سبز مصنوعی در برابر نور خورشید دارد
 4. از دیوار سبز مصنوعی می‌توان در ساخت روف گاردن و پالوداریوم هم بهره گرفت
 5. . گیاهان مصنوعی که در دیوار سبز مصنوعی وجود دارند را می‌توان با مواد شوینده به راحتی شست و شو داد
 6. هزینه نصب و ایجاد دیوار سبز مصنوعی و هزینه نگهداری آن نسبت به دیوار سبز طبیعی پایین تر است.

معایب دیوار سبز مصنوعی

طبیعی است که دیوار سبز مصنوعی ویژگی های یک گیاه طبیعی را ندارد.  گیاهان طبیعی هوا را تصفیه کرده و با تولید اکسیژن در بهبود آلودگی هوا موثر هستند اما دیوار سبز مصنوعی طبعا این ویژگی را ندارد. هم چنین گیاهان طبیعی هوا را مرطوب نگه داشته و در ایجاد محیطی مطبوع موثر هستند.

دیوار سبز مصنوعی شهرک غرب

اهمیت گل های مصنوعی در دیوار سبز

امروزه گل های مصنوعی جایگاه و اهمیت ویژه ای در دکوراسیون دارند و مزایای بسیار زیادی دارند . گل و گیاه طبیعی دارای مشکلاتی چون آبیاری ، کود دادن و انتخاب جای مناسب برای جذب نور کافی آفتاب دارند که همگی برای عده ای از مردم عملی  وقت گیر است . گیاه و گل مصنوعی می تواند جایگزینی مناسب برای گیاهان طبیعی باشد . گل و گیاه مصنوعی هزینه های کمتر و نیاز به مراقبت آسان تری نسبت به گیاهان طبیعی دارند، همین طور طول عمر بیشتری دارند و در خانه سریع تبدیل به یک وسیله دکوری زیبا می شوند .

سبز مصنوعی

آیا دیوار سبز مصنوعی پنلی در برابر اشعه آفتاب مقاوم هستند

دیوار سبز مصنوعی پنلی سورن بام بر روی یک بستر مشبک به صورت نر و ماده کنار یکدیگر متصل می شوند و بعد از نصب سطح بسیار زیبا و شادابی را بوجود می آورند . برای درست کردن این نوع دیوار می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد . مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در آن ها دارد

اگر در زمان ساخت به جای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد . در مجموعه سورن بام گیاهان از مواد اولیه نو و با کیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد .

قیمت دیوار سبز مصنوعی

قیمت دیوار سبز مصنوعی به عوامل مختلفی از جمله نوع گیاه، جنس تایل، ابعاد تایل، برند و محل خرید بستگی دارد.

به طور کلی، قیمت دیوار سبز مصنوعی از متری 50 هزار تومان تا 500 هزار تومان متغیر است.

هزینه دیوار سبز مصنوعی

هزینه اجرای دیوار سبز مصنوعی، متناسب با کیفیت پنل‌ها و شرکتی که آن را تهیه می­‌کنید، متفاوت است. این پانل‌­ها به معمولا، در ابعاد تقریبی 50 در 50 سانتی‌متر و یا 30 در 40 هستند. بنابراین، می­‌توانید آنها را مطابق با فضایی که در نظر دارید، و نیازی که دارید اجرا نمایید.

متخصصین سورن بام ، با بهره‌مندی از مواد اولیه درجه یک و دانش و تجربه در خصوص انواع پوشش‌های کف از جمله موکت، کف‌پوش و چمن مصنوعی و همچنین دیوار سبز مصنوعی، می‌­تواند خدمات شایسته­‌ای را در زیباسازی دیوارهای عمودی در محیط داخلی و خارجی، منزل، دفتر کار و یا دیگر بخش‌­های ساختمان، ارائه نماید.

سبز

نحوه اجرای دیوار مصنوعی شرکت سورن بام

 • تیم کارشناسان شرکت سورن بام  بازدید و عکاسی از فضای مورد نیاز را انجام می دهند .
 • عکس های گرفته شده را مهندسین مجرب آی تی ابتدا با طراحی سه بعدی اولیه برای کارفرما ارسال و نظرات شخصی ایشان را در آن اعمال می کنند .
 • پس از تایید نهایی و ثبت سفارش و ارسال پیش فاکتور پنل ها ارسال و یا همکاری با شرکت سورن بام آغاز می شود .

شرکت سورن بام با سابقه ی تجربه های متعدد در زمینه ی طراحی و اجرای دیوار سبز هوشمند آماده ی هر گونه مشاوره و بازدید رایگان به شما کارفرمای گرامی می باشد . برای مشاهده پروژه های دیوار سبز مصنوعی میتوانید با دنبال کردن اینستاگرام و لینکدین سورن بام از طراحی ها و پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام دیدن کنید.

سوالات متداول دیوار سبز مصنوعی

چگونه متراژ دیوار خود را برای طراحی دیوار سبز برآورد کنیم؟

طول و عرض آن بخشی که قرار است دیوار سبز بر روی آن اجرا شود را باید به درستی محاسبه نمود . سپس با کارشناسان سورن بام در میان گذاشته و با احتساب پرتی های برآورده شده از فضای موجود در نهایت تعداد پنل هایی که مورد نیاز است ، اعلام می شود . برای پروژه های مهندسی خاص و قسمت هایی که انحنا وجود دارد طبیعتا پرتی شما بیشتر خواهد بود و باید در متراژ شما لحاظ شود .

چگونه دیوار سبز مصنوعی را می توان تمیز کرد ؟

طبیعی است که در هر فضا و مکانی گرد و غبار وجود دارد و نشستن گرد و غبار بر روی گیاهان یک امر عادی محسوب می شود . اگر دیوار سبز مصنوعی شما در مکانی قرار دارد که می توان آن را شست بهتر است هفته ای یکبار این کار را انجام دهید ولی اگر در فضای بسته قرار دارد و قابل شست و شو نمی باشد می توان مرتب با دستمال مرطوب و دمنده های هوا گرد و غبار را از روی آن ها پاک کرد .

عمر دیوار سبز مصنوعی چند سال می باشد ؟

بدیهی است که عمر دیوار سبز مصنوعی سورن بام بستگی به مواد اولیه تشکیل دهنده آن دارد . قطعا اگر به  جای مواد بازیافتی از مواد نو استفاده شود ،کیفیت بیشتر و بهتری خواهد داشت و عمر گیاهان بیشتر می شود . پلی اتیلن که اصلی ترین مواد تشکیل دهنده این محصولات است ، درصورت بازیافتی بودن انعطاف اولیه خود را از دست می دهد و عمر محصولات را بسیار کاهش می دهد و به سرعت باعث از بین رفتن گیاهان مصنوعی در برابر اشعه مستقیم خورشید می شود . بطور کلی عمر دیوار سبز مصنوعی در برابر آفتاب نسبت به فضای بسته کوتاه تر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید