آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

طراحی فضای سبز سبک مینیمال

طراحی فضای سبز سبک مینیمال در طراحی خانه ،بسیاری از خانه های مینیمالیستی یک طرح ساده و کارآمد را با حجم فضاهای جمع شده ای دارند. این باعث ایجاد وضوح در برنامه می شود، جایی که فضاها قابل پیش بینی و ساده هستند. اشکال ساده، طرح های طبقه باز، حداقل دیوارهای داخلی، مکان های ذخیره سازی منحصر به فرد، و تأکید بر دیدگاه ها و نور روز، ویژگی های بسیاری از طرح های مینیمالیستی است.

طراحی فضای سبز سبک مینیمال :

در یک طرح مینیمال، فضا از ویژگی های دیگر مهم تر است. تعادل بین فضاها در ایجاد وحدت با کل طرح ضروری است و همه چیز باید در راستای تحقق تکامل مینیمالی باشد.

سنگ فرش در فضای سبز مینیمال :

سنگ فرش در فضاهای سبز مینیمال باید ساده و صاف و در عین حال بسیار عالی طراحی شده باشد.

پرداخت مصالح باید تمیز باشد – سنگ آهک و ماسه سنگ کم رنگ از مصالح مورد علاقه ی طراحان هستند،

البته بتن براق نیز مناسب است. اگر چه فضای سبز مینیمال باید تا جایی که ممکن است بی نیاز از نگهداری باشد، اما محوطه باید بکر و دست نخورده باقی بماند تا ظاهر مینیمال آن حفظ شود.

گیاه کاری در فضای سبز مینیمال :

در طراحی سبک انتخاب گونه های گیاهی بسیار حائز اهمیت می باشد ، در سبک مینیمال گیاهان کمتری مورد استفاده می شود .

نورپردازی طراحی فضای سبز سبک مینیمال :

در طراحی فضای سبز برای جلوه بخشیدن در شب از المان نورپردازی استفاده کرد .یکی از راههایی که میتوان فضا را قابل استفاده در شب کرد، از آنجایی که بسیاری از مردم بیشتر روز را مشغول کار هستند و زمان کافی برای لذت بردن از محوطه باز را ندارند، پس طراحی مناسب نورپردازی محوطه نقش مهمی در استفاده از فضای آن در شب بازی میکند.

 


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت