نقش دیوار سبز در توسعه شهری

نقش دیوار سبز در توسعه شهری

آنچه در این مقاله میخوانیم

نقش دیوار سبز در توسعه شهری ، دیوار های سبز یکی از روش های مدرن است ، جهت افزایش فضای سبز در فضای بیرونی ، امروزه با زندگی شهر نشینی فضای سبز شهری کاهش یافته است .امکان استفاده از دیوار های سبز علاوه بر فضای بیرونی در فضای داخلی کاربرد زیادی دارند . دیوار های سبز در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند و فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند و امکان ساخت در فضاهای بسیار کوچک از المان دیوار سبز می توان استفاده کرد .

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری سبز و پایدار فعالیت داشته و در ساخت انواع دیوار های سبز به صورت کاملا تخصصی فعالیت می کند .

دیوار های سبز در چه مکان هایی استفاده می شود:

دیوار های سبز در فضای بیرونی مانند :

تراس سبز ، روف گاردن ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، پارک ها ، اماکن تفریحی ، فضای بیرونی رستوران ها ، کافی شاپ ها ، نمای ساختمان ها  و … کاربرد دارند .

همچنین در فضا های داخلی مانند :

نشیمن ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه ، لابی ، اماکن تجاری ، اداری ، ورزشی و… کاربرد دارند و به عنوان یک فضای سبز و یا یک دیوار جدا کننده دو فضا از هم بکار می رود .

 

طریقه ساختدیوار سبز ، نقش دیوار سبز در توسعه شهری :

دیوار های سبز با نصب یک استراکچر بر روی دیوار و فلاور باکس های مخصوص که گیاهان به صورت تخصصی در داخل آنها کاشته می شوند و بر روی استراکچر قرار می گیرند تشکیل شده است . پس از نصب دیوار سبز سیستم آبیاری قطره ای نصب می شود که به صورت اتوماتیک آبیاری صورت گیرد .نکته بسیار مهم انتخاب گونه های گیاهی مناسب می باشد که با شرایط آب و هوایی مطابقت داشته باشند تا ماندگاری آن بالا رود .

نماهای سبز اکنون به دو دسته تقسیم می شوند:

1     – سیستم شبکه ای چند بعدی از سیم های جوش داده شده .

2     – سیستم شبکه ای از کابلهای فولادی ضد زنگ .

شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری داشته است و در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن ، محوطه سازی باغ ، ویلا ، فلاور باکس ، دیوار سبز ، آبنما و… فعالیت دارند .

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام
Call Now Button