شما اینجا هستید : خانه -> جابجایی درختان, جابجایی درختان بزرگ, محوطه سازی فضای سبز -> جابجایی درختان و نحوه نگهداری آن

جابجایی درختان و نحوه نگهداری آن

جابجایی درختان و نحوه نگهداری آن ، عوامل مختلف ، مانند تغییرات آب و هوایی بر رشد جنگل و درختان تأثیر می گذارد ، بعضی درختان برای جابجایی شرایط خاصی را دارا می باشند و نحوه جا به جا کردن آن ها بسیار مهم می باشد  ، جابجایی درختان بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا اگر جابجایی صحیح صورت نگیرد موجب از بین رفتن درختان می شود به همین علت برای جابجایی درختان خود می توانیم از متخصصان شرکت سورن بام به صورت رایگان مشاوره گرفته و به صحیح ترین روش درختان خود را جا به جا نمایید .

وجود درختان اهمیت به سزایی در زندگی های امروزی دارند و باید از آنها به خوبی نگهداری شود . علاوه بر اینکه درختان در جنگل ها رشد کرده اند ، در بعضی فضاهای بکر که قابل ساخت و ساز می باشند نیز رشد می کنند ، بهتر است برای آسیب ندیدن درختان و جلوگیری از این کار و به جای قطع کردن آن ها  از روش جابجایی درختان استفاده کنیم ، تا فضای سبز خود را از بین نبرده و یک فضای سبز را داشته باشیم .

مزایای کاشت و جابجایی درختان ، جابجایی درختان و نحوه نگهداری آن:

 • با کاشت درختان و جابجا کردن آنها می توانیم کمی از آلودگی هوا را کاهش دهیم .
 • درختان با دریافت دی اکسید کربن و تولید اکسیژن هوای محیط را تصفیه می کنند .
 • وجود درختان باعث سرسبزی محیط شده و باعث ایجاد روحیه در افراد می شود .

چه زمانی بهتر است جابجایی درختان انجام شود  :

بهترین زمان برای جابجایی درختان اوایل فصل بهار می باشد ، از زمانی که برگ درختان رشد می کند و یا در اوایل فصل پاییز ، پس از سبز شدن برگ درختان می توانیم آن ها را جابجا کنیم . نکته بسیار مهم در جابجایی درختان این می باشد که آن ها را نباید در فصل زمستان جابجا کنیم زیرا ریشه های درختان که زیر خاک می باشند بسیار حجیم و بزرگ بوده به همین دلیل در فصل سرما موجب یخ زدگی و از بین رفتن ریشه درختان می شود .

بهتر است جابجایی درختان در فصولی که بالا به آن اشاره شد صورت گیرد تا آسیبی به آن ها نرسد . برای پیوند درختان بهترین فصل بهار می باشد و برای جلوگیری از آسیب ریشه درختان آن ها را باید در فصل پاییز بعد از ریزش برگ ها هرس کنیم همچنین در فصل پاییز نیز می توانیم درختان را پیوند بزنیم و اگر در فصل پاییز جابجایی را انجام دهیم قبل از جوانه زدن گل در درختان باید ریشه ها را در فصل بهار هرس کنیم .

 

نحوه کاشت درختان و جابجایی آن ها :

قبل از حفر کردن خاک ، مکانی را که  درخت باید در آنجا کاشته شود را آماده می کنیم ، اطراف درخت را باید تا اندازه مناسب حفر کنیم و دور آن را خالی کنیم و مقداری از ریشه درخت را هرس کنیم ، اندازه حفر کردن برای کاشت درختان تقریبا باید سه برابر عمق ریشه باشد ، شاخه ها را با ریسمان و یا نوار می بندیم تا هنگام جابجایی  ریشه درخت آسیب نبیند و از بین نرود ، بهتر است قبل از جابجایی درخت  خاکی که درخت روی آن رشد کرده را شستشو دهیم ، بدلیل اینکه خاک نرم شده و درختان به راحتی قابل جابه جایی می باشند ، درخت را در گودالی که از قبل آماده کردیم قرار می دهیم و با خاک اطراف آن را می پوشانیم ، خاک را به اندازه ای می ریزیم تا کاملا مسطح شود ، خاک را کاملا فشار می دهیم تا هوای خالی ما بین آن از بین برود و در آخر آبیاری را انجام می دهیم . در هفته های اول باید به اندازه کافی آب مورد نیاز را به ریشه درخت برسانیم تا خاک مرطوب بماند و رشد مناسب را داشته باشد .

برای جابجایی درختان باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم :

 • جنس خاک
 • اندازه درختان
 • سلامت درختان

نکاتی که بعد از جابجایی درختان باید در نظر گرفته شود :

 • هرس شاخ و برگان ضعیف
 • کود و نوع کود
 • آبیاری
 • شخم زدن
 • نفوذ پذیری آب در خاک

مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x