فلاور باکس فلزی و انواع آن ، به کار بردن گیاهان به شکل های مختلف در فضای زندگی همیشه مورد توجه بوده و معمولا از گلدان ها برای این کار استفاده می شود ، که امروزه گلدان های سفالی و پلاستیکی جای خود را به فلاور باکس ها داده اند . باکس های گل علاوه بر اینکه فضای بسیار مناسبی برای گیاهان ایجاد می کنند ، ظاهری زیبا تر به فضای شما می دهند و خود عنصری تزیینی به شمار می روند .

فلاور باکس فلزی و انواع آن

فلاور باکس فلزی و انواع آن

فلاور باکس فلزی چیست ؟

باکس های فلزی ، گروهی از باکس های کشت هستند که از انواع ورق های فولادی ساخته می شوند . برای طراحی و اجرای فلاور باکس فلزی یه طور معمول از ورق سیاه یا گالوانیزه استفاده می شود  ولی در مواقع خاص از ورق رنگی نیز می توان استفاده کرد که این فلاور باکس ها با ظاهری شکیل و زیبا انتخاب مناسبی بین انواع فلاور باکس ها هستند و داخل آن ها از زه کشی و عایق استفاده شده و کاملا مناسب کاشت انواع گیاهان می باشند .

 باکس ورق سیاه

این نوع ورق از رایج ترین ورق ساخت فلاور باکس فلزی می باشد که در ساخت لوله ، تانکر سازی و کشتی سازی کاربرد دارد .

 باکس ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه از لحاظ قیمت اقتصادی ترین نوع ورق در ساخت فلاور باکس فلزی می باشد که از ویژگی این ورق ها می توان به خاصیت ضد زنگ و مقاومت بالا آن ها در برابر خوردگی اشاره کرد .

 باکس ورق رنگی

ورق رنگی یکی از ورق های فولادی می باشد ، که در ان ورق گالوانیزه با رنگ الکترواستاتیک که قابلیت ضد رطوبت دارد پوشانده می شود .

فلاورباکس

فلاورباکس

ویژگی فلاور باکس فلزی

  • وزن فلاور باکس فلزی

وزن فلاور باکس های فلزی به ابعاد باکس ، نوع ورق و ضخامت آن بستگی دارد ، ورق  سیاه و ورق گالوانیزه وزن یکسان دارند در خالی که وزن ورق رنگی بیشتر می باشد .

  • مقاومت و طول عمر فلاور باکس فلزی

ورق رنگی بیشترین مقاومت در برابر هوازدگی دارد و کمترین مقاومت به  ورق سیاه بر می گردد .

  • شکل فلاور باکس فلزی

فلاور باکس های فلزی در همه شکل های هندسی طراحی و اجرا می شوند .

فلاور باکس فلزی و انواع آن

فلاور باکس فلزی و انواع آن

انواع فلاور باکس فلزی از نظر طرز قرارگیری

  •  باکس فلزی زمینی
  • فلاور باکس فلزی آویزی
  • باکس فلزی پله ای

انواع فلاور باکس فلزی از نظر سازه

  • یک جداره

رایج ترین نوع فلارو باکس های فلزی هستند که از یک لایه ورق فولادی و خم کاری و جوش طراحی و اجرا می شوند .

  • دو جداره

فلاور باکس های فلزی دو جداره از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل می شوند که باکس داخلی معمولا از جنس ورق گالوانیزه  یا ورق سیاه تشکیل می شود .

فلاور باکس فلزی و انواع آن

فلاور باکس فلزی و انواع آن

ابعاد فلاور باکس فلزی 

این فلاور باکس ها در شکل ها و ابعاد مختلف ساخته می شوند، به این صورت که کارشناسان شرکت سورن بام با بازدید از محل، و مشاهده فضای مد نظر برای اجرای فلاور باکس، ابعاد را به تیم اجرایی انتقال داده و فلاور باکس کاملا مناسب فضای شما ساخته می شود.

کاربرد فلاور باکس فلزی

سوالات متداول فلاور باکس فلزی و انواع آن

  1. مزایای طراحی و اجرای فلاور باکس فلزی
  2. معایب فلاور باکس فلزی
flower box

flower box

1. مزایای فلاور باکس فلزی چیست ؟

فلاور باکس فلزی در برابر رطوبت ، محیط های اسیدی و همچنین خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است و همچنین به دلیل استفاده از ورق های فولادی در نحوه ساخت ، وزن بسیار پایینی دارند .

2. معایب فلاور باکس فلزی چیست ؟

معایب فلاور باکس فلزی بسیار کم است ، مثلا در برخی مواقع ممکن است به دلیل اجرای دو لایه بودن ، وزن زیادی را شامل شوند و جابه جایی آن ها دشوار شود .