آلاچیق حصیری

آنچه در این مقاله میخوانیم

آلاچیق حصیری چیست؟

یکی از پرکاربردترین المان ها در اجرای محوطه سازی ، آلاچیق می باشد . آلاچیق ها در متریال های متنوعی طراحی و اجرا می شوند . از پرطرفدارترین آن ها می توان به آلاچیق حصیری اشاره داشت . در این مقاله میخواهیم به معرفی و بررسی ویژگی های آلاچیق حصیری بپردازیم .امیدواریم پس از مطالعه ی این مقاله تمامی سوالات شما راجع به آلاچیق حصیری را پاسخ داده باشیم تا با اطمینان و در نظر داشتن تمامی جوانب به انتخاب آلاچیق حصیری برای محوطه ی خود بپردازید . شرکت سورن بام ارائه دهنده ی آلاچیق در انواع متریال و طرح ها می باشد .

معرفی آلاچیق حصیری

آلاچیق حصیری یکی از انواع آلاچیق می باشد که با نام آلاچیق تارم نیز شناخته می شود . این آلاچیق ها می توانند بصورت پیش ساخته تولید شوند و به محل مورد نظر برای محوطه سازی انتقال یابند یا در همان محل مورد نظر اقدام به احداث آن شود . آلاچیق حصیری از چوب تولید می شود . برای تامین چوب آن می توان از درخت صنوبر کمک گرفت که دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز است و رنگ زیبایی را برای آلاچیق به ارمغان می آورد . اجرای آلاچیق حصیری در کنار فضای سبز و المان های دیگر سبب ایجاد فضایی زیبا می شود .

حصیری 1

نحوه ی تولید آلاچیق حصیری

آلاچیق های حصیری می توانند در هر ابعاد و به شکل های هندسی مختلف مربع ، دایره یا مستطیل طراحی و اجرا شوند . متریال اصلی برای ساخت آلاچیق حصیری چوب و یا ترکه های نازک درخت می باشد . از دیگر محصولات حصیری می توان به کاناپه و مبلمانی اشاره کرد که در داخل فضای آلاچیق ها مورد استفاده قرار می گیرند . برای ساخت آلاچیق های حصیری از حصیر و تنه ی درخت بامبو نیز استفاده می گردد . البته در انتخاب چوب های بامبو باید ظرافت و دقت بیشتری داشت زیرا برای استفاده به عنوان پایه باید دارای استحکام لازم و کافی باشند . در صورت عدم دقت ممکن است سازه در اثر باد یا آسیب های احتمالی به راحتی تخریب شود .

حصیری 4

تفاوت حصیرهای جنوبی و شمالی

حصیرهای مناطق شمالی از یولاف ، جو دو سر و گندم بافته می شوند و طول عمر بیشتر نیاز به رطوبت دارند زیرا در صورت نبود رطوبت ظاهری پوسته پوسته می گیرند و استحکام خود را از دست می دهند . حصیرهای منطق جنوبی از پوست نخل ها بافته می شوند و برای حفظ ظاهر و استحکام نیاز به رطوبت زیادی ندارند و ظاهر اولیه خود را حفظ می کنند . برای اجرای آلاچیق در محیط هایی که رطوبت کافی ندارند حتما از حصیرهای جنوبی باید استفاده شود .

حصیری 3

مقرون به صرفه بودن آلاچیق حصیری

به دلیل بالا بودن قیمت چوب بسیاری از افراد ترجیح می دهند که آلاچیق محوطه ی خود را بصورت حصیری طراحی و اجرا نمایند . اجرای آلاچیق حصیری بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه تر از سایر متریال های چوبی می باشد .

مزایای استفاده از آلاچیق حصیری

استفاده از حصیر در گذشته به منظور خنک نگه داشتن هوا و جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید بوده است .آلاچیق حصیری علاوه بر محافظت در برابر تابش نور خورشید ، در مدل های عایق شده می تواند شما را از بارش باران و برف نیز در امان نگه دارد . در محوطه سازی و اجرای آلاچیق حصیری کم هزینه بودن اجرای آن و وجود محلی برای استراحت افراد از جمله مزایای آلاچیق حصیری می باشد که باعث جذب بسیاری از افراد به سمت استفاده از آن می باشد .

دیگر مزیت آلاچیق حصیری ا می توان به جلوگیری از ورود حشرات علل خصوص پشه های مزاحم اشاره کرد. علاوه بر آن این سبک از آلاچیق ها نسبت به دیگر مدل ها سبک تر و ارزان تر است و می تواند گزینه مناسبی برای طراحی محوطه سازی  شما باشد. این المان جذاب از مقاومت بسیار بالایی بهره می برد و در برابر عوامل طبیعی مانند تابش نور خورشید و بارش باران و برف بسیار مقاوم است. همچنین با تابش نور خورشید و بارش باران رنگ چوب های این سازه تغییری نمی کند. همینطور می توانید زمانی که این المان دچار گرد و غبار شد آن را با آب شسته و ذرات خاک را از روی آن پاک کنید.

 

نکات طراحی و اجرای آلاچیق حصیری

به دلیل اینکه آلاچیق های حصیری اغلب در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند باید مصالحی برای ساخت آن استفاده کرد که در شرایط آب و هوایی نامناسب نیز تخریب نشود . یکی دیگر از نکات در طراحی آلاچیق حصیری هماهنگ بودن مصالح و مبلمان می باشد . آلاچیق چوبی دارای بافت چوبی می باشد و مبلمانی که دارای بافت چوبی باشند فضای بسیار زیبایی را در آن بوجود می آورند .

همچنین قبل از اجرای آلاچیق حصیری باید موقعیت محل از نظر شرایط و عوامل طبیعی مانند اقلیم، شرایط آب و هوا، میزان تابش نور خورشید، گرما، رطوبت و… بررسی شود. پس از آن می توانید متریال مورد نیاز برای طراحی و اجرای آلاچیق حصیری را مشخص کرده و در محل مدنظر خودتان آن را اجرا کنید.

آبنما

انواع آلاچیق حصیری

آلاچیق های حصیری در مدل های مختلفی ساخته می شوند . شرکت سورن بام دارای تجربه ی ساخت مدل های متنوعی از آلاچیق حصیری را دارد . در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم .

آلاچیق حصیری مدل چینی ( مستطیل)

در این مدل قسمت نشیمن می تواند بصورت کف صاف و یا بصورت دور نیمکت و یک میز در وسط باشد . می توان از مبل و صندلی حصیری برای قسمت نشیمن استفاده کرد  . انتخاب هر کدام از انواع آلاچیق حصیری بستگی به سلیقه و محل مورد اجرا بستگی دارد .

آلاچیق حصیری مدل قارچی

این نوع آلاچیق حصیری جز پر کاربردترین آلاچیق ها می باشد . این نوع آلاچیق ها با کف تخت و یا نیمکت در دور قابل طراحی و اجرا می باشد . در قطرهای 3 و 4 متر توسط شرکت سورن بام طراحی و اجرا می شوند . این نوع آلاچیق بصورت دایره ای است و سازه ی آن فلزی و بر روی آن چوب و حصیر قرار می گیرد .  برای جلوگیری از آسیب و افزایش طول عمر آن باید از رزین بر روی چوب ها استفاده نمود .

حصیری 5

آلاچیق حصیری مدل سفارشی

امکان ساخت آلاچیق حصیری بصورت سفارشی و مطابقت کامل با سلیقه و نظر کارفرما وجود دارد که این کار به تخصصی ترین شکل ممکن توسط کارشناسان شرکت سورن بام برای شما کار فرمای گرامی انجام می گیرد .

از ساده ترین انواع آلاچیق ها برای محوطه سازی آلاچیق با متریال حصیری می باشد که در ابعاد و طرح های مختلف مطابق با هر سلیقه ای قابل اجرا می باشد . متخصصان شرکت سورن بام با استفاده از جدید ترین متد روز دنیا و با تکیه بر تجربیات بسیار در زمینه ی ساخت آلاچیق آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره و راهنمایی رایگان به شما کارفرمای گرامی در این زمینه می باشند .

حصیری 6

قیمت آلاچیق حصیری

قیمت آلاچیق حصیری به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

نوع آلاچیق: آلاچیق های حصیری در طرح ها و مدل های مختلفی مانند سنتی، مدرن، کلاسیک و… ساخته می شوند. هر کدام از این طرح ها نیازمند متریال و زمان ساخت متفاوتی هستند.

متریال: حصیر در واقع نوعی بافت است که می تواند از مواد مختلفی مانند بامبو، نی، چوب و… ساخته شود. نوع متریال حصیر به طور مستقیم بر قیمت آلاچیق تاثیر می گذارد.

ابعاد آلاچیق: هر چه ابعاد آلاچیق بزرگتر باشد، به متریال و زمان ساخت بیشتری نیاز دارد و قیمت آن نیز به طبع بالاتر خواهد بود.

تزئینات و نورپردازی: تزئینات و نورپردازی آلاچیق می تواند شامل موارد مختلفی مانند گل آرایی، مبلمان، چراغ های آویز و… باشد که به قیمت نهایی آلاچیق اضافه می شود.

دستمزد مجری: دستمزد مجری ساخت آلاچیق حصیری نیز به عوامل مختلفی مانند تجربه و مهارت مجری، محل ساخت آلاچیق و… بستگی دارد.

منطقه: قیمت مصالح و دستمزد در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، قیمت آلاچیق حصیری از متری 2 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان متغیر است.

نتیجه گیری

به طور کلی آلاچیق حصیری به عنوان یکی از محبوب ترین و ارزان ترین سبکهای آلاچیق است. این سازه جذاب بسیار به دلیل وجود طرح های مختلف و مزایای بی شمار خود، امروزه بسیار میان افراد محبوب شده است. از محل هایی که می توان از آلاچیق حصیری در آن استفاده کرد را میتوان به محوطه باغ، حیاط ویلا، روف گاردن، اماکن عمومی و سرباز و… اشاره کرد. آلاچیق های حصیری را می توانید در ابعاد و اندازه های متفاوت در محل های متفاوت اجرا کنید و از مزایای آن استفاده کنید.

شرکت سورن بام

شرکت سورن بام معتبرترین و بهترین شرکت فعال در حوزه محوطه سازی و فضای سبز است. در این شرکت مهندسین و متخصصین مجرب و با تجربه ای وجود دارند که آماده همکاری با شما در طراحی و اجرای محوطه و فضای سبز شما هستند. این شرکت با استفاده از متریال درجه یک با قیمت به صرفه جزو محبوب ترین و معروف ترین شرکت های ساخت آلاچیق است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و طراحی و ساخت آلاچیق های حصیری می توانید با شماره 02144277178 تماس گرفته و با کارشناسان سورن بام به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

برای مشاهده و بازدید آنلاین از پروژه ها و طرح های انجام شده آلاچیق های حصیری توسط تیم سورن بام می توانید اینستاگرام مجموعه را به آدرس soren_bam دنبال کنید.

سوالات متداول

1. فواید اجرای آلاچیق حصیری چیست؟
 1. مقاومت بالا در برابر نورخورشید و بارش باران و برق
 2. جلوگیری از ورود حشرات مزاحم به داخل محیط
 3. قیمت ارزان تر نسبت به سایر سبکهای آلاچیق
 4. وزن سبک تر نسبت به سایر سبکهای آلاچیق
 1. بررسی شرایط اقلیمی، عوامل طبیعی ماننده بارش باران، رطوبت، گرما و… 
 2. استفاده از مصالح درججه یک
 3. هماهنگ بودن مصالح و ساختمان

آلاچیق حصیری دارای سبک های متفاوت با طراحی های جذابی هستند که این سبک ها را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آلاچیق حصیری مدل چینی (مستطیل)
 2. آلاچیق حصیری مدل سفارشی
 3. آلاچیق حصیری مدل قارچی

6 نظر در “آلاچیق حصیری

 1. حسن بخشی گفت:

  سلام جناب آلاچیق سه در سه حصیری چند در میاد

  1. sorenbamadmin گفت:

   سلام وقت بخیر می توانید با شماره 02144277178 تماس بگیرید.

 2. amirhossien گفت:

  سلام الاچیق حصیری برای کافه میتونه خوب باشه؟

 3. ساسان جمشیدیان گفت:

  درود
  جناب ایا الاچیق حصیری برای محوطه هتل مناسبه یا سبک دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟

 4. مائده علیار گفت:

  سلام
  ایا شما الاچیق حصیری در کرمانشاه هم انجام میدید؟

 5. ماندانا حق دوست گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من سالن زیبایی دارم میخوام داخل محوطه بزرگی که تو حیاطش پشتیش هست یه مکان استراحتی برای کار کنام بزارم ایا اجرا الاچیق حصیری رو مناسب میدونید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام

6 نظر در “آلاچیق حصیری

 1. حسن بخشی گفت:

  سلام جناب آلاچیق سه در سه حصیری چند در میاد

  1. sorenbamadmin گفت:

   سلام وقت بخیر می توانید با شماره 02144277178 تماس بگیرید.

 2. amirhossien گفت:

  سلام الاچیق حصیری برای کافه میتونه خوب باشه؟

 3. ساسان جمشیدیان گفت:

  درود
  جناب ایا الاچیق حصیری برای محوطه هتل مناسبه یا سبک دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟

 4. مائده علیار گفت:

  سلام
  ایا شما الاچیق حصیری در کرمانشاه هم انجام میدید؟

 5. ماندانا حق دوست گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من سالن زیبایی دارم میخوام داخل محوطه بزرگی که تو حیاطش پشتیش هست یه مکان استراحتی برای کار کنام بزارم ایا اجرا الاچیق حصیری رو مناسب میدونید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید