روف گاردن از گذشته تا امروز

روف گاردن از گذشته تا امروز

آنچه در این مقاله میخوانیم

روف گاردن از گذشته تا امروز  همچنین به عنوان روف گاردن یا سقف های زنده شناخته می شوند . سقف های سبز تشکیل شده از یک غشای ضد آب ، محیط رشد (خاک) و پوشش گیاهی (گیاهان) که روی سقف سنتی پوشانده شده است . سقف های سبز با طراحی خوب ، مهندسی و نگهداری مزایای متعدد زیست محیطی ، اجتماعی ، اقتصادی و زیبایی را ارائه می دهند.

روف گاردن از گذشته تا امروز

روف گاردن از گذشته تا امروز

بام سبز می تواند به تنظیم دمای داخلی ساختمان ، کاهش رواناب و کاهش اثر جزیره گرمایی شهری کمک کند. سقف سبز مزایای اقتصادی قابل توجهی را شامل می شود ، از جمله طول عمر بیشتر سقف و صرفه جویی در انرژی گرمایش و سرمایش. بام سبز همچنین فرصتی برای تولید غذای شهری و افزایش تنوع زیستی شهری فراهم می کند. اگر سقف های سبز به خوبی طراحی و مراقبت شوند ، می تواند مزایای روانی طبیعت را برای مردم به ارمغان آورد.

روف گاردن از گذشته تا امروز

روف گاردن از گذشته تا امروز

عایق صدا

روف گاردن از گذشته تا امروز با پبشرفت تکنولوژی باعث عایق صدا شده است.صدا یک حواس پرتی بزرگ است ، به ویژه در یک ساختمان تجاری. کارگران نمی خواهند به صدای غوغای ترافیک سنگین در خارج از دفتر خود گوش دهند و اگر شما در خانه هستید ،بدون شک از صدای غرش هواپیماهایی که در اواخر شب بر فراز سر پرواز می کنند ، قدردانی نخواهید کرد. بام سبز یک لایه عایق اضافی است و تا 30 درصد آلودگی صوتی محیط را جذب می کند. می توانید بدون هیچ گونه حواس پرتی به کار خود ادامه دهید یا شب ها در رختخواب راحت تر بخوابید.

المان های تراس سبز

المان های تراس سبز

زیبایی

هیچ شکی در مورد این وجود ندارد: یک بام سبز از نظر بصری جذاب است و در مورد یک ساختمان عمومی جلب توجه را تضمین می کند. روزهای بتن خاکستری و هکتار شیشه و فولاد دیگر از بین رفته است. مردم خواهان معماری و محوطه سازی زیبا هستند و سقف های سبز اغلب نقش مهمی در طراحی کلی دارند.

 

تراس سبز

تراس سبز

تنظیم دما

طبیعت در تنظیم دما بسیار کارآمد است. متأسفانه سقف های مسطح چنین نیستند. آنها در یک روز گرم گرما را جذب می کنند و اجازه می دهند گرمای ارزشمندی در یک روز سرد خارج شود. افزودن ماژول های سقف سبز به تنظیم دمای ساختمان کمک می کند .

کیفیت هوا

مناطق شهری اغلب به دلیل کمبود پوشش گیاهی قابل توجه هستند ، که منجر به تجمع دی اکسید کربن و سایر آلاینده های مضر می شود. سقف سبز بیشترین استفاده را از فضای بلااستفاده می برد . گیاهان آلاینده ها را جذب کرده و اکسیژن ساطع می کنند ، کیفیت هوا را بهبود می بخشد و به محیط زیست کمک می کند.

رتبه بندی ساختمانها

اگر امیدوار هستید خانه ای پایدار بسازید یا رتبه ساختمان را ارتقا دهید ، سقف سبز نقطه شروع عالی است. حتی بهتر است گیاهانی را انتخاب کنید که بومی منطقه جغرافیایی خود هستند و مطمئناً مورد رضایت بخش برنامه ریزی محلی قرار خواهید گرفت.

تنوع زیستی

مراکز شهرها و محیط های شهری غالباً برای پرندگان ، حشرات و سایر موجودات غیرقابل پذیرش هستند . سقف سبز با جذب حیات وحش به ارتقای تنوع زیستی کمک می کند . ویژگی های اضافی مانند حمام پرندگان و کندوهای زنبور عسل را می توان برای افزایش تأثیر زیست محیطی سقف اضافه کرد.

 

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

از سقف خود محافظت کنید

نصب سقف سبز از سقف شما در برابر اشعه ماوراء بنفش و باران اسیدی محافظت می کند و در نتیجه عمر طبیعی آن را افزایش می دهد.

معایب سقف سبز

معایب بسیار کمی وجود دارد ، اما هزینه نصب اصلی ترین آن است. نصب یک سقف سبز گران تر از یک سقف مسطح سنتی خواهد بود ، زیرا ممکن است برای تحمل بار اضافی ، ساختار زیرین مستحکم شود.

اهمیت ROOF GARDEN

همه ما می خواهیم بهترین فضای را برای مطالعه در اختیار نسل بعدی قرار دهیم و طراحی دقیق ساختمان برای اطمینان از این امر مهم است. شامل یک دیوار زنده بسیار بیشتر از یک ظاهر زیبا است . همچنین می تواند نمای ساختمان را در برابر اشعه ماوراء بنفش و آلودگی محافظت کند.

طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

اهمیت روف گاردن

همچنین تراس سبز یا روف گاردن انسان را با ذهنی از تمرکز و رضایت و همچنین اندازه گیری های معینی بهره وری را افزایش می دهند. روف گاردن سرپوشیده حتی ممکن است مصرف انرژی و

هزینه ها را به دلیل، کاهش نیاز به گردش هوا کاهش دهند. این مزایا مزایای آشکار زیبایی شناختی یک باغ خوب طراحی شده را تکمیل می کند و باغ داخلی را به یک ویژگی مسکونی جذاب در چندین جبهه تبدیل می کند.

آیا ROOF GARDEN رواج دارد

تعجبی ندارد که سقف های سبز روز به روز به عنوان ابزار طراحی بسیاری از معماران آینده نگر رواج پیدا می کند و ساختمان ها را در تابستان خنک و در زمستان گرم و دنج نگه می دارد. آنها همچنین در مورد کاهش اثر جزیره گرمایی شهری که به دلیل سقف های سیاه معمولی در شهرها رخ می دهد ، مفید هستند و باعث گرم شدن بیش از حد آنها و تابش آنها به محیط اطراف می شوند.

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن از گذشته تا امروز

تاریخچه سقف های زنده در معماری

وقتی صحبت از تاریخچه سقف های زنده می شود ، بیشتر مردم ابتدا به باغهای معلق بابل فکر می کنند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، عناصر سبز را به عنوان بخشی از طرح معماری شامل می شود ، اما نمی توان آنرا واقعاً به عنوان پیشگام سقف زنده واقعی در نظر گرفت. برای یافتن محل تولد واقعی سقف های زنده باید به سقف های چوبی نگاه کنیم – این یک شیوه ساختمانی است که به هزاران سال پیش برمی گردد به ویژه در آب و هوای سردتر.

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

ROOF GARDEN  از چه دوره ای رواج دارد

در دوران ماقبل تاریخ ، سقف های چمن در ابتدا در خانه های ساده پناهگاه شبیه تپه استفاده می شد و از غارهای طبیعی تقلید می کرد. بعدها قرن ها برای تعدیل زمستان های سرد و گاهی تابستان های بسیار گرم در سرتاسر اسکاندیناوی و فراتر از آن توسط وایکینگ های تازه کار استفاده می شد و در قرون وسطی تا اواخر قرن نوزدهم کاملاً رایج شد.

 

تراس سبز

تراس سبز

معماران برای استفاده از سقف های سبز چه انگیزه ای دارند؟

علاوه بر مزایای زیبایی پشت بام سبز ، معماران وظایف بسیار مهمتری را در هنگام طراحی ساختمانها برای دنیای مدرن بر عهده دارند. معماری معاصر باید اقتصادی ، سالم ، سازگار با محیط زیست و بسیار کاربردی باشد در حالی که محیط مناسبی برای تعامل اجتماعی و رفاه شخصی برای همه کاربران فراهم می کند.

چرا از ROOF GARDEN در هر کجا استفاده نمی کنید؟

حتی اگر انواع مختلفی از بام سبز را می توان تقریباً در هر منطقه یا آب و هوایی با مزایای زیست محیطی و رفاه انسان استفاده کرد ، مشتریان هنگام ایده گرفتن یک تراس سبز بر روی ساختمان خود ، شک ندارند. این دلایل معمولاً با عدم اطلاعات و مشاوره خوب در مورد نوع مناسب سقف سبز برای منطقه یا کاربری خاص مرتبط است.

چه چیزی باعث می شود شما به ساخت ROOF GARDEN فکر کنید

اینکه مکان نشاط بخش یا محیط بسیار دلنشین را برای میزبانی از مهمان خود در اختیار ندارید و یا از عمق وجود خود می خواهید تا در خانه خود ریلکس کنید و به دور از هرگونه استرس باشید

ولی دستتان بسته است برای این کار و خیلی از موارد دیگر ، همه این ها باعث می شود بیشتر به استفاده چمن مصنوعی برای تراس فکر کنید .

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

روف گاردن از گذشته تا امروز

در روند تاریخی، تأثیرات اقلیم، جغرافیا و فرهنگ به ایجاد معماری غنی و پایدار کمک کرده است. اما امروزه قدرت غالب در طراحی معماری، تحولات تکنولوژیکی و تاثیرات آن است. در حالی که ساختمان ها با استفاده از منابع ساخته می شوند تأثیر زیادی بر محیط زیست دارند.

اهمیت حیاتی ROOF GARDEN

در محیط شهری که فضاهای سبز و باز به تدریج در حال کاهش است، نیاز مردم شهر به فضاهای سبز را می توان با برنامه ریزی باغ های پشت بام و تراس تا حدودی برطرف کرد. باغ های پشت بام و تراس به دلیل محیط های شهری سالم و با کیفیتی که در شهر ایجاد می کنند از اهمیت حیاتی برخوردار هستند .

کشور های جهان با ایجاد تراس سبز مشکلات زیست محیطی را برطرف کردند از گذشته تا به امروز، مردم از باغ های پشت بام و تراس برای اهداف زیست محیطی و زیبایی شناختی طراحی و استفاده کرده اند. بسیاری از کشورهای جهان با مشکل شهرنشینی کنترل نشده و از بین رفتن زیستگاه مواجه هستند. آنها با ایجاد شهرهای زیست محیطی و استفاده از سبز و گیاه شناسی در برنامه های توسعه خود راه حلی پیدا کردند و آن را به عنوان یک سیاست شهری فراتر از انتخاب خود اتخاذ کردند.

 

تراس سبز

تراس سبز

مصرف انرژی چه کمکی به پوشش ساختمان می کند

در حالی که سقف‌ها که تا زمان مدرنیته بر اساس عوامل جغرافیایی و اقلیمی شکل می‌گرفتند ، با توجه به تکنیک‌ها و مصالح ساختمانی متفاوت هستند، در ساختمان‌های کم‌ مصرف انرژی که امروزه رواج یافته‌اند، به عنوان مولفه‌ای در نظر گرفته می‌شوند که به کارایی انرژی پوشش ساختمان کمک می‌کند.

امروزه ROOF GARDEN به عنوان چه چیزی معرفی می شود

بام های سبز که تلاشی برای افزایش سرزندگی شهر هستند، امروزه به عنوان فضاهای طبیعی قابل ارزیابی بیش از پیش اهمیت یافته اند. بام‌های سبز که از مناطق طبیعی کمیاب هستند که به نسل‌های آینده واگذار می‌شود .

این شکاف ها که باید با توسعه امکانات جدید محافظت شوند، از مهمترین وظایف معماری معاصر هستند و بام های سبز روشی قدرتمند به عنوان یکی از اقدامات موثر در مقابله با گرمایش زمین به ویژه در به منظور متعادل کردن اثرات منفی فضای سبز از دست رفته در مناطق مسکونی متراکم بر اقلیم کوچک سیستم‌های فتوولتائیک و بام‌های سبز که دو عنصر مهم در بام‌های سازگار با محیط زیست هستند، در صورت استفاده با هم، مزایای متقابلی را در افزایش اثربخشی یکدیگر به ارمغان می‌آورند.

روف گاردن ارزان

روف گاردن ارزان

روف گاردن از گذشته تا امروز

توسعه فناوری بام سبز به 10- 15 سال گذشته باز می گردد. در این راستا، دونت و کینزبری دو رویکرد متفاوت را ارائه کردند که به عنوان سقف‌های گسترده و فشرده تعریف می‌شوند. اگرچه گران است، اما بسیار مفید است و می توان مناطق دلپذیری را برای صاحبان خانه در شهر ایجاد کرد. در حای که روف گاردن ها با وزن تقریبی 205 کیلوگرم بر متر مربع در برلین، آلمان در دهه 1900 ساخته شدند، امروزه با پیشرفت تکنولوژی سیستم سازه به وزنی بین 390 تا 730 کیلوگرم بر متر مربع می رسند.

سقف های پوشیده از چمن قرن ها توسط کشورهای شمالی مانند اسکاندیناوی، کانادا و ایسلند ساخته شده اند تا از سرمای شدید محافظت کنند. به همین ترتیب، قبایل بومی تانزانیا کلبه های خود را با خاک پوشاندند تا از گرمای سوزان محافظت کنند.

در سراسر اروپا، چنین سقف های خاکی به دلیل اثرات عایق بودن، اغلب در ساختمان هایی که به آنها نیاز است، استفاده می شود. در سال 1860، سقف های پوشیده از چمن توسط ادوارد روبر، رئیس بخش ساخت و ساز ساختمان در مونیخ، با استفاده از استدلال های مشابه به عنوان مدافعان بام های سبز امروزی تکرار شد.

 

تراس سبز

تراس سبز

تاریخچه بام سبز یا روف گاردن

روف گاردن ها رنسانس را با جنبش مدرنیستی در پایان قرن نوزدهم تجربه کردند و تحولات تکنولوژی سقف تراس در این دوره ایده ساخت روف گاردن و تراس برای نیازبه “نور، هوا و خورشید” را برانگیخت. در سال 1930، معمار منظر آلمانی، هری ماس، شهری را پیش‌بینی کرد که در آن مردم می‌توانند از یکی از باغ‌های پشت بام به باغ دیگر نقل مکان کنند و پشت بام‌ها کل شهر را به عنوان یک بهشت ​​گیاهی پوشش دهند.

لوکوربوزیه به عنوان مغز متفکر این جنبش، شجاعانه پیروزی پشت بام های تراس را اعلام کرد و باغ های پشت بام را به عنوان یکی از پنج عنصر در معماری مدرن به رسمیت شناخت..

هزینه روف گاردن

هزینه روف گاردن

کشور هایی که از ROOF GARDEN  استفاده می کنند

در حالی که در فرانسه نصب باغ یا پنل خورشیدی بر روی قسمت خاصی از سقف ساختمان های تجاری اجباری است، ژاپن امروز به مرکز فناوری بام سبز تبدیل شده است. توکیو اولین شهری است که حداقل 20 درصد از کل ساخت و سازهای جدید در آن بام سبز اجباری شده است.

دیگر اهمیت باغ بام

بام سبز برخی از اثرات منفی شهرنشینی را کاهش می دهد، به رشد انواع گیاهان و بی مهرگان کمک می کند و زیستگاه گونه های مختلف گیاهی و جانوری را ایجاد می کند. به گفته بارکر اگر سقف های سبز کافی ایجاد شود، این سقف ها به عنوان یک راهرو سبز عمل می کنند و امکان حرکت حیات وحش را فراهم می کنند.

هزینه روف گاردن

هزینه روف گاردن

فواید باغ بام از نظر اکولوژیکی

برای فهرست کردن فواید از نظر اکولوژیکی؛ افزایش عملکرد انرژی ساختمان، فیلتراسیون ذرات معلق در هوا (به دام انداختن گرد و غبار)، اثر بر گازهای گلخانه ای و فلزات سنگین حفاظت از زیستگاه و تنوع زیستی، مدیریت آب طوفانی، بهبود کیفیت هوا، کاهش انتشار کربن، کاهش اثر جزیره گرمایی شهری , کاهش صدا , ایجاد منطقه کشاورزی شهری …

از سازه در برابر اشعه ماوراء بنفش، سقف و سازه نگهدارنده در برابر آسیب های مکانیکی محافظت می کند. حفاظت در برابر آتش ساختمان را در بالاترین سطح با مناطق سبز فراهم می کند. با بام های پوشش گیاهی، بیشتر انرژی جمع آوری شده در طول روز را می توان در خاک و پوشش گیاهی نگه داشت و از انعکاس آن در ساعات غروب خورشید جلوگیری کرد.

کاربرد روف گاردن

کاربرد روف گاردن

نوع سقف باغ بام باید چگونه باشد؟

سقف باید تراس باشد یا شیبدار. انواع سقف ساختمانی که با روف گاردن ساخته می شود، از نظر سیستم هایی که باید اعمال شوند، مهم هستند. معمولا سقف شیبدار معمولی، سقف صاف و سقف شیبدار را می توان به عنوان روف گاردن طراحی کرد.

کاشت فشرده و کاشت گسترده چیست

دو نوع طرح کاشت از نظر طرح رویشی در روف گاردن وجود دارد. فرم های کاشت را «کاشت فشرده» و «کاشت گسترده» می نامند. در کاشت فشرده، کاشت شامل چمن، پوشش زمین، بوته ها و درختان وجود دارد. Intensive در لغت به معنای شدید است.

بنابراین، اگرچه این نوع پوشش گیاهی از نظر فراوانی چندان متراکم نیستند، اما از نظر ضخامت خاک، گونه های گیاهی مورد استفاده یا سیستم های مورد استفاده متراکم هستند. در کاشت های گسترده فقط از بوته های پا کوتاه، علف های هرز یکساله یا چند ساله و پوشش علفزار استفاده می شود.

این نوع کاشت معمولاً به اندازه کافی متراکم است که منطقه را کاملاً با پوشش گیاهی می پوشاند. روف گاردن هایی که با کاشت گسترده ایجاد می شوند در جهان بام سبز نیز نامیده می شوند. این نوع کاشت اخیراً بسیار رایج شده است.

 

طراحی فضای سبز روف گاردن

طراحی فضای سبز روف گاردن

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید . شرکت سورن بام با نیروی متخصص و مجرب آماده هر گونه خدمات رسانی در خصوص روف گاردن و محوطه سازی از طراحی تا اجرا می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های بام سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید