طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی آشپزخانه

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی دکوراسیون داخلی بطور کلی به نحوه ی چیدمان وسایل در یک فضای داخلی را می توان طراحی دکوراسیون داخلی نامید . طراحی دکوراسیون داخلی را نباید فقط محدود به چیدمان دانست . دکوراسیون داخلی با هارمونی رنگ ها نیز بسیار مرتبط می شود . نحوه ی بکار گیری رنگ ها در کنار یکدیگر نیز به اندازه ی چیدمان در زیبایی دکوراسیون موثر می باشد . برای بدست آوردن نتیجه ی ایده آل بهتر است از متخصصان شرکت سورن بام کمک بگیرید . در ادامه به بررسی نحوه ی طراحی و مزایای طراحی دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت .

 

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در جهت هماهنگی و ایجاد هارمونی در فضای داخلی می باشد . هدف این کار ایجاد یک فضای مطلوب و زیبا برای محیط های داخلی مانند آپارتمان و شرکت می باشد . اهمیت طراحی داخلی مخصوصا برای فضاهای کوچک بیشتر ملموس است زیرا طراحی دکوراسیون داخلی یکی از راه هایی است که می توان به وسیله ی آن از فضا ها بصورت بهینه استفاده نمود . هماهنگی بین رنگ ها و وسایل سبب جلوه ی بیشتر آن ها می  باشد .

مزایای طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در هر فضا کاربرد ها و مزیت های خاص خود را دارد . استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از دیوار سبز یا فلاورباکس در فروشگاه ها و مغازه ها سبب جذب مشتری می شود . در محیط های اداری که دارای پرسنل و کارمندان است سبب افزایش راندمان کاری و ایجاد حس انرژی مثبت بین افراد می شود . در فضاهای درمانی باعث ایجاد آرامش برای کادر درمانی و بیماران می شود . در فضاهایی مانند مترو که جنبه عمومی دارند نیز باعث افزایش کاربری و استفاده ی بهینه از فضا می شود .

سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی

برای انتخاب هر یک از سبک های طراحی دکوراسیون داخلی لازم است تا هر کدام را شناخته تا با ذهنی باز سبک مناسب با فضای خود را انتخاب کنیم . در ادامه می خواهیم به معرفی چند نمونه از مهم ترین انواع طراحی برای دکوراسیون داخلی بپردازیم . امید داریم تا با خواندن این مطلب شما را در انتخاب مناسب ترین نوع طراحی برای فضای خود همراهی کنیم .

سبک طراحی دکوراسیون مدرن

رنگ های ساده و خنثی به همراه خط های صاف و منظم از جمله مهم ترین شاخصه های طراحی به روش مدرن می باشد . در این نوع طراحی هر چه فضا خلوت تر و ساده تر باشد مطابقت بیشتری با دکوراسیون مدرن دارد . شیشه و استیل های سفید و نقره ای رنگ ،  بر زیبایی این سبک می افزاید .

سبک شیکر در طراحی دکوراسیون

این سبک سادگی و جذابیت زیادی دارد . در این سبک از رنگ های مات و خنثی مثل طوسی و خاکستری استفاده می شود . چوب های بکار رفته در این سبک باید تناژ تیره داشته باشند تا بیشتر با این سبک مطابقت داشته باشند . همه ی وسایلی که در این نوع طراحی استفاده می شوند  باید دارای رنگ های خنثی باشند .

سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون

این سبک شباهت زیادی به سبک طراحی دکوراسیون مدرن دارد . رنگ سفید از جمله پرکاربردترین رنگ ها در این سبک می باشد . این سبک نسبت به سبک مدرن دارای انعطاف بیشتری می باشد و دارای قوانین خاصی برای چیدمان می باشد . افراد متخصص در این حوزه به سادگی متوجه تفاوت میان سبک مدرن و مینیمال می شوند .

سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون

اگر به دنبال ایجاد نظم و تقارن بسیار زیاد برای طراحی دکوراسیون داخلی خود هستید می توانید از سبک کلاسیک استفاده نمایید . استفاده از دکوری های مجلل که در قسمت های متفاوت فضا قرار بگیرند از جمله نشانه های سبک کلاسیک می باشد . در سبک کلاسیک از رنگ های متفاوتی استفاده می شود که شاخص ترین آن ها رنگ زرشکی ، کرم و قهوه ای می باشد . ترکیب این رنگ ها در کنار استفاده از متریال چوب می تواند بسیار زیبا باشد .

سبک ایرانی در طراحی دکوراسیون

ایرانی ها از المان های مختص به خود برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می نمایند پس می توان این سبک را نیز یک دسته بندی جدا محسوب نمود . قدمت این سبک بسیار بالا می باشد . شاخصه ی اصلی طراحی دکوراسیون ایرانی وجود ستون های بلند و ایوان های بزرگ می باشد . تکمیل این سبک با استفاده از فرش و پرده های متناسب با این سبک می باشد .

سبک روستیک در طراحی دکوراسیون

این سبک که به سبک روستایی نیز معروف می باشد دارای شاخصه هایی می باشد که سادگی مهم ترین آن است . متریال سنگ و چوب برای این سبک بسیار رایج می باشد . استفاده از وسایلی که می توانند حال و هوای روستایی را تداعی کنند می تواند بسیار در جلوه این سبک موثر باشد .

 سبک امروزی در طراحی دکوراسیون

سبک امروزی را می توان مشابه سبک مدرن دانست . اما تفاوت های کوچکی در این سبک وجود دارد که افرادی که در این مورد اطلاعات دارند به خوبی آن را تشخیص می دهند . قدمت سبک مدرن نسبت به سبک امروزی بیشتر است و در مقابل سبک امروزی انعطاف بیشتری نسبت به سبک مدرن دارد . استفاده از خط های خمیده به جای خط های همیشه صاف در سبک مدرن از جمله تفاوت های این دو سبک می باشد .

سبک تلفیقی در طراحی دکوراسیون

بسیاری از افراد وجود دارند که در هر سبک یک ویژگی را برای فضای داخلی خود می پسندند . این افراد می توانند از سبک تلفیقی برای فضای خود بهره ببرند . طراحی و اجرای این سبک نیازمند تخصص و مهارت می باشد زیرا انجام غیر اصولی این طراحی سبب بهم ریختگی و ایجاد ظاهری شلخته برای فضا می شود .

نتیجه گیری

طراحی دکوراسیون داخلی امری مهم برای فضاها محسوب می شود . این کار مزایای زیادی دارد که امروزه بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است . با پیشرفت در خصوص طراحی دکوراسیون می توان بسیار با جزئیات تمامی درخواست های کارفرما را برای این امر به مرحله ی اجرا رساند . طراحی دکوراسیون را برای هر فضا با هر متراژی می توان اجرا نمود . تنها تفاوت برای متراژهای کوچک تعداد المان های کمتر می باشد .

شرکت سورن بام

مجموعه ی سورن بام در سال 1389 با هدف گسترش فضای سبز و استفاده ی بهینه از فضاها تاسیس شد . کارشناسان شرکت سورن بام با تکیه بر سال ها تجربه در زمینه ی محوطه سازی و اجرای المان های آن مانند آلاچیق ، آبنما و دیوار سبز آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره و راهنمایی به شما کارفرمای محترم می باشند . شما می توانید برای دیدن پروژه های ما به اینستاگرام مراجعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های طراحی سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید