بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

آنچه در این مقاله میخوانیم

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی و بازسازی محوطه ، اصطلاح  بازسازی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که با انجام این فعالیت باعث افزایش طول عمر بنا و با انجام تعمیرات در آن به حفظ و ماندگاری آن بنا کمک می کند . با گذشت زمان و به خاطر عوامل مختلف ساختمان ها از لحاظ ظاهری و استحکام فرسوده می شوند ، که در این واقعه بازسازی ساختمان ها بهترین راهکار می باشد . در برخی از ساختمان ها ممکن است تعمیر کردن قسمت هایی از خانه کافی باشد و نیازی به بازسازی نداشته باشد اما برای ساختمان هایی که با گذر زمان استحکام اولیه خود را از دست داده اند بازسازی بهترین راه می باشد .یکی از دلایل مابرای بازسازی خانه به جز موضوعات عملکردی ،نیاز ما به داشتن خانه ای نو با طراحی به روز و کارآمد می باشد.طراحی داخلی خانه باید با سلیقه و نیازهای اساسی کارفرما صورت بگیرد. توجه به موضوعاتی مانند رنگ و مصالح وچیدمان فضا و نورپردازی از جمله مسائل مهمی است که باید در طراحی داخلی خانه به آنها اهمیت داده شود.

 

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

 

بازسازی خانه در راستای نیازهای شما از یک خانه صورت می گیرد . برای بازسازی خانه قبل از هرچیز باید هدف دقیق خود را از بازسازی بدانید. بسیاری از مواقع هدف از بازسازی صرفا تعمیر تاسیسات ساختمان می باشد و یا برای بازسازی فضاهای فرسوده و تخریب شده ساختمان مانند دیوارها  انجام می پذیرد . برای بازسازی یک منزل مسکونی باید به اهداف اهالی خانه در جهت بازسازی دقت زیادی نمود و باید دانست که بازسازی در راستای برطرف کردن نیازهای اهالی خانه صورت بگیرد تا در روزهای آتی به برطرف کردن نیازهای شخصی خود بتوانند بپردازند زیرا هرچقدر بیشتربه نیازهای افراد دقت کرد بهتر می توان آنها را برطرف کرد وتغییرات زیادی را در زندگی فرد ایجاد کرد ،در آینده می توانیم بازسازی موفق تری را داشته باشیم.

تفاوت بازسازی خانه ، تعمیرخانه ، نوسازی چیست ؟

بازسازی : به مجموعه عملیات ساختمانی و اقداماتی که جهت رفع مشکلات و نوسانات و بهسازی فضا صورت می گیرد بازسازی ساختمان می گویند.

تعمیرخانه : بعضی از دوباره سازی ها حجمشون خیلی کم هستش و به جای بازسازی ، تعمیر انجام می دهند به طور مثال ریخته شدن کمی از گچ دیوار نیاز به تعمیر دارد .

نوسازی : بعضی از مواقع ، حجم دوباره سازی خیلی زیاد هستش به حدی که برای بازسازی می آیند برای این که اسکلت کلی سازه تغییر پیدا نکند در این صورت خانه به نوسازی نیاز دارد .

 

بازسازی شامل چه کارهایی می شود ؟

  • برآورد هزینه

پس از اینکه طراحی تکمیل شد ، هزینه هایی که برای بازسازی لازم است براورد می شود. برآورد هزینه متناسب با زمان و شرایط بازسازی خانه با یک تلورانس نسبی و منطقی بررسی و اعلام می شود.زیرا این موضوع کارفرما را با هزینه های احتمالی روبرو کرده و شخص را با میزان ریسک احتمالی در هزینه ها آگاه می سازد.

  • تخریب

تخریب مهمترین قسمت بازسازی واحد مسکونی است. زیرا تخریب ضمن حساسیتی که در ایمنی ساختمان دارد،آلودگی های صوتی و محیطی زیادی به همراه دارد.به همین دلیل باید عملیات تخریب به سرت و در زمان بسیار کوتاهی انجام شود.

  • تاسیسات

در هر بازسازی احتمال تعویض وتغییر لوله ها و شیرآلات و همچنین سیستم های گرمایشی و سرمایشی وجود دارد که باید در این مرحله به سرانجام برساند. با تخریب و کنده شدن کف و دیوارها بهترین زمان برای تعویض لوله ها و تاسیسات دیگری که در این مرحله با توجه به طراحی جدید ساختمان تغییر می کند تاسیسات الکتریکی می باشد.

  • سفت کاری

بارسیدن به مرحله سفت کاری در بازسازی خانه شما می توانید استخوان بندی طرح جدید خانه خود را مشاهده می کنید چرا که در این مرحله دیوارچینی های جدید کشیده می شود و با توجه به طراحی سقف کاذب طراحی می شود.سپس سرویس ها عایق بندی و تراز می شوند و همه چیز اماده می شود.

  • نازک کاری

همیشه در تمام بازسازی ها نازک کاری بیشترین زمان را می برد چرا که دراین مرحله جزییات زیادی را به خود اختصاص می دهد بی دقتی و عجله در این مرحله می تواند شما را از نتیجه نهایی دور می نماید.گچ کاری ،کاشی کاری،نصب سرویس ها،کابینت ها وکمدها،سرامیک کف و نقاشی و همه و همه در این مرحله کامل می شود.

 

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

 

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

1.بازسازی زیر ساخت ساختمان (سفت کاری)

2.بازسازی دکوراسیون بنا (نازک کاری)

 

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی زیر ساخت ساختمان

بازسازی زیر ساخت ساختمان شامل تغییر یا تعمیر قسمت های مهم ساختمان مانند لوله کشی ها و برق ها و … می شود .

وقتی تصمیم به بازسازی یک ساختمان قدیمی می گیرید در درجه اول باید اطمینان پیدا کنید که ساختمان از نظراستحکام بنا ارزش بازسازی داشته باشد و در ادامه نقشه ای از ساختمان باید تهیه شود ، که در آن محل جایگذاری ستون ها ، محل عبور لوله کشی ساختمان ، فاضلاب ها  و… مشخص باشد

 

بازسازی محوطه سازی دکوراسیون بنا

بازسازی دکوراسیون بنا مربوط به ظاهر و زیبایی داخلی خانه می شود و همه فضاسازی خانه اعم از آشپزخانه ، اتاق ها و سرویس بهداشتی ها و …. که می خواهید نوسازی کنید شامل می شود .

 

بازسازی دیوار سبز 

باز سازی آبنمای دیواری

بازسازی روف گاردن 

بازسازی تراس سبز

یکی از دلایل مابرای بازسازی خانه به جز موضوعات عملکردی ،نیاز ما به داشتن خانه ای نو با طراحی به روز و کارآمد می باشد.طراحی داخلی خانه باید با سلیقه و نیازهای اساسی کارفرما صورت بگیرد. توجه به موضوعاتی مانند رنگ و مصالح وچیدمان فضا و نورپردازی از جمله مسائل مهمی است که باید در طراحی داخلی خانه به آنها اهمیت داده شود.

ما در شرکت سورن بام باتوجه به نیازهای اساسی کارفرما طراحی داخلی خانه را در چند نمونه متفاوت به کارفرما ارائه می کنیم تا نزدیکترین طرح را با نیازهای اهالی خانه ،بتوانیم نزدیکترین و بهترین گزینه را انتخاب کرده و اجرا نماییم.همچنین گزینه های ارائه شده ضمن تفاوت در طراحی داخلی در موارد دیگر مانند چیدمان وهزینه نیز با یکدیگر متفاوت هستند و شامل طراحی با هزینه کم و طراحی با هزینه بیشتر می شود،که این موضوع باعث قدرت انتخاب بیشتر برای کارفرما می شود.

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button