آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز, دیوار سبز مصنوعی -> گلدان های دیوار سبز

گلدان های دیوار سبز

گلدان های دیوار سبز

گلدان های دیوار سبز ، دیوار سبز از پوشش گیاهان به هم متصل تشکیل می شوند مانند : انواع گیاهان رونده ، پیچک ها و… که درگذشته به صورت کاملا طبیعی در حیاط منازل ، ویلا ها ، باغ ها و… گیاهان رونده و پیچک ها در باغچه کنار یک دیوار کاشت می شدند ، سپس در حین رشد به صورت کاملا طبیعی بر روی دیوار نقش بسته  و یک دیوار سبز کاملا طبیعی را تشکیل می دادند . امروزه معماران منظر از طبیعت الهام گرفته و توانسته اند دیوارسبز را علاوه بر فضاهای بیرونی در فضاهای داخلی نیز به ارمغان آورند .

نحوه اجرای گلدان های دیوار سبز :

ابتدای ساکن فضای مورد نظر را کاملا عایق بندی کرده تا از نفوذ آب به دیوار جلوگیری شود ، در مرحله بعد به ساخت استراکچر در ابعاد مورد نظر می پردازیم ، پس از ساخت استراکچر را بر روی دیوار مورد نظر نصب کرده و از محک بودن آن اطمینان حاصل پیدا کرده و فلاور باکس های مخصوص که دیوار سبز که تولید شرکت سورن می باشد را بر روی استراکچر نصب می کنیم و در مرحله نیمه نهایی به کاشت گیاهان داخل فلاور باکس ها می پردازیم و در مرحله نهایی سیستم آبیاری قطره ای نصب می شود تا دیوار سبز به صورت اتوماتیک آبیاری شود .

لازم به ذکر است که انتخاب گونه های گیاهی بر مبنای شرایط محیطی بسیار حائز اهمیت می باشد .

انواع گلدان های دیوار سبز  عبارتند از :

  • دیوار سبز کابلی
  • دیوار سبز هیدرو پونیک
  • دیوار سبز مدولار

انواع دیوار سبز از جنس گلدان پی وی سی :

  • دیوار های سبز طبیعی که متشکل از پوشش گیاهان طبیعی است .
  • دیوار های سبز مصنوعی که متشکل از پوشش گیاهان مصنوعی می باشند و ۲ نوع می باشند : گیاهان شاخه ای و پنل های مخصوص که ابعاد مختلفی دارند .

گلدان های دیوار سبز در چه فضاهایی استفاده می شوند  :

گلدان های دیوار سبز در فضاهای داخلی :

  • لابی اماکن اداری ، مسکونی ، تفریحی ،ورزشی ،فضای نشیمن،داخل سرویس بهداشتی،اتاق خواب ،آشپزخانه و…

لازم به ذکر است دیوار های سبز علاوه بر اینکه ایجاد فضای سبز در فضاهای داخلی و بیرونی می کنند ، می توانند مانند یک دیوار پارتیشن و جدا کننده دو فضا از هم نیز باشند .

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت