گرین وال چیست

گرین وال چیست ، دیوارهای سبز زنده پانل‌هایی از گیاهان هستند که به صورت عمودی با استفاده از هیدروپونیک روی سازه‌هایی رشد می‌کنند که می‌توانند به صورت مستقل یا به دیوار متصل شوند.دیواره های سبز علاوه بر زیبایی، دامنه ی وسیعی از فواید زیست محیطی، اقتصادی و سلامت را در بر می گیرند که نقش تعیین کننده ای را در بهبود کیفیت محیط زندگی ایفا می کنند . دیوارهای سبز زنده به عنوان باغ های عمودی، دیوارهای سبز، دیوارهای زنده یا اکو دیوارها نیز شناخته می شوند.

گرین وال چیست

یک باغ عمودی سرپوشیده می تواند افزودنی عالی برای خانه شما باشد. اما، قبل از تصمیم گیری در مورد یک باغ عمودی سرپوشیده برای خانه جدید خود، مهم است که مزایا و معایب باغ های عمودی سرپوشیده را بسنجید تا مشخص کنید که آیا این باغ برای شما مناسب است یا خیر.

 

گرین وال چیست

گرین وال چیست

 

مزایای دیوار سبز چیست

این دیوارهای زنده مزایای بزرگی را ارائه می دهند، اما چالش ها یی نیز دارند. در اینجا چیزهایی است که باید بدانید و برخی از جوانب مثبت و منفی باغ های عمودی سرپوشیده به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا باید یکی از آنها را در خانه سفارشی خود قرار دهید یا خیر.

باغ عمودی سرپوشیده چیست؟

از باغ عمودی گاهی به عنوان باغ دیواری عمودی، دیوار زنده یا دیوار سبز زنده یاد می شود.این مجموعه ای از گیاهان و پوشش گیاهی است که بر روی دیوار یک خانه در امتداد نوعی ساختار به روش “بالا رفتن” رشد می کند. یک باغ عمودی سرپوشیده به مراحل نصب و عایق رطوبتی بخش های خاصی از خانه شما نیاز دارد.

محیط دیوار سبز چگونه باید باشد

دیوارهای سبز در فضای باز در درجه اول عناصر بصری هستند. اگرچه آن ها می توانند مقرون به صرفه باشند زیرا دمای کلی را کاهش می دهند، آب باران را جذب می کنند یا ساختمان ها را عایق می کنند، اما بیشتر برای وارد کردن فضای سبز به مناظر شهری استفاده می شوند. ساخت این دیوارهای زنده از نظر اقلیمی دارای محدودیت هایی است، زیرا این دیوارهای سبز باید با شرایط اطراف خود سازگار گردند که گاهی اوقات ممکن است شرایط آب و هوایی نامساعد، به سازه و گیاهان دیوار سبز آسیب برساند.

مزایای دیوارهای سبز

دیوارهای سبز زنده راه مطمئنی برای بهبود جلوه های بصری ساختمان، بهبود کیفیت هوا و هم چنین هوشیاری کارکنان و سطح انرژی هستند. طی نیم قرن گذشته، افزایش قابل توجه متقاضیان زندگی شهری منجر به افزایش قابل توجه آلودگی هوا و از بین رفتن فضاهای سبز شده است.

 

 

طبیعت در منزل

دیوارهای سبز زنده (که معمولاً به آنها باغ عمودی یا دیوارهای زنده نیز گفته می شود) یک راه حل فوق العاده برای هر ملکی است که علاقه مند به بهبود فضای خود با مزایای ذاتی طبیعت است.

دیوار سبز یک مکان انرژی بخش

دیوارهای سبز زنده وسعت کسل کننده فضای داخلی را با فضای سبز تازه کننده القا می کنند. آنها یک تقویت طبیعی الهام بخش و زیبایی شناختی را به روحیه کارکنان ارائه می دهند. سازه‌های زندگی گیاهان زنده، چه در نمای بیرونی و چه در داخل ساختمان نصب شوند، «عامل شگفت‌ انگیزی» را ایجاد می‌کنند که بسیاری از طراحان داخلی به دنبال حفظ پایداری هستند.

چه زمانی از دیوارهای سبز در داخل خانه استفاده می شود؟

دیوارهای سبز در داخل خانه برای شرکت ها و املاکی که می خواهند فضای تزئینی منحصر به فردی ایجاد کنند استفاده می شود. دیوار سبز یک گزینه عالی برای هر کسب و کاری است که می خواهد از مزایای گیاهان بهره مند شود. دیوارهای سبز رنگ و عنصر طراحی منحصر به فرد را به لابی ها، اتاق های ملاقات، راهروها و قسمت های پذیرایی می بخشند.

 

گرین وال چیست

گرین وال چیست

اهمیت دیوار سبز

دیوارهای سبز جلوه بصری قدرتمندی را برای مشتریان بالقوه ایجاد می کنند. هم چنین تمام مزایای مستند گیاهان را برای ساختمان ها و محیط کار فراهم می کند. یک دیوار سبز که در یک طرح طراحی بیوفیلیک گنجانده شده است می تواند به بهبود خلاقیت، کاهش غیبت و حضور در محل کار و سایر نگرانی های محل کار کمک کند.

دیوارهای سبز چگونه به محیط زیست کمک می کنند؟

دیوارهای سبز به همان روشی که گیاهان در طبیعت کارایی دارند، به محیط زیست کمک می کنند.گیاهان به پاکسازی هوا کمک می نمایند. آن ها باعث کاهش آلودگی صوتی می شوند زیرا دارای قابلیت کاهش صدا هستند. دیوارهای سبز مقدار مونوکسید کربن در هوا را کاهش می دهند و آلاینده ها را جذب و همانند یک فیلتر هوا عمل می نماید و اکسیژن تمیز و تازه وارد فضا می گردد.

فضای داخلی برای انتخاب گیاهان ملایم تر است

در حالی که الزامی نیست اما گیاهان همیشه سبز معمولاً برای دیوارهای داخلی و خارجی به دلیل طول عمر و ظاهرشان ترجیح داده می شوند. طبق تعریف، گیاهان همیشه سبز باید برگ های خود را در تمام طول سال حفظ کنند. به طور طبیعی، این انتخاب گیاهان موجود را محدود می نماید.

برای دیوار سبز داخلی چه گیاهی بهتر است

مناسب ترین گزینه برای دیوارهای سبز داخلی، گیاهان آپارتمانی و گیاهان گرمسیری هستند. گیاهانی که معمولاً برای دیوارهای داخلی استفاده می شوند مجبور نیستند تغییرات دمایی عمده را متحمل شوند، اگرچه رطوبت همچنان متفاوت است و در صورت عدم توجه ممکن است مشکلاتی ایجاد نماید.

دیوار سبز از چه چیزی ساخته شده است

سیستم‌های دیوار زنده از پانل‌ها، ماژول‌ها، پتوهای کاشته‌شده یا کیسه‌های از پیش پوشش گیاهی تشکیل شده‌اند که به یک دیوار ساختاری یا قاب ایستاده چسبانده می‌شوند. این ماژول ها می توانند از پلاستیک، پلی استایرن منبسط شده، پارچه مصنوعی، خاک رس و بتن ساخته شوند و از تنوع و تراکم بیشتری از گونه های گیاهی پشتیبانی کنند.

مزایای دیوارهای سبز عبارتند از:

1- انحراف آب از دیوارها در هنگام باران شدید.

2- ایجاد یک لایه عایق اضافی برای ساختمان ، بنابراین کاهش اتلاف انرژی و کاهش نیاز به گرمایش،

حتی در خانه های مدرن و با عایق کاری مناسب.

3- کمک به خنک نگه داشتن خانه ها در تابستان . برخلاف دیوارهای آجری و بتنی، سطوح سبز انرژی خورشید.

را در طول روز ذخیره نمی‌کنند و به همان ترتیب آن را مانند شب آزاد می‌کنند.

4- ارائه مزایای زیبایی شناختی بزرگ.

5- ایجاد زیستگاه برای حشرات.

6- کمک به بهبود کیفیت هوای شهری.

7- کمک به کاهش آلودگی صوتی.

 

گرین وال چیست

گرین وال چیست