پروژه های اجرایی سورن بام

با چندین سال سابقه در حوزه لنداسکیپ به صورت کاملا تخصصی در زمینه بام سبز و دیوار سبز توانسته است جایگاه مناسبی در این زمینه پیدا کند. پروژه های شرکت سورن شامل مجموعه ای از خدمات مختلف در این زمینه ها  می باشد.

اجرای تخصصی آبنما یا فواره :

یکی از مهم ترین المان ها در ساخت و تزیین باغ های مجلل و فروشگاه های بزرگ و… می باشد که باید دقت داشت فضایی که در آن می خواهید آبنما را اجرا کنید در مرکزیت دید عموم مردم قرار گرفته باشد. در این صورت است که شما می توانید ادعا کنید که اجرای آبنمایتان با دقت مهندسی شده و در جای دقیقی اجرا گردیده است.در تعریف آبنما می توان گفت به حوضچه ها و یا حوض های کم عمقی گفته می شود که در آن فواره و یا چراغ های رنگی تعبیه شده است تا نمای هر چه بهتر و زیباتری را برای ما ایجاد کند. ساختار آبنماها بستگی به نوع کارایی و فضای اجرایی، با مصالح خاصی که مناسب نوع خودش است ساخته می شود.

آبنما

آبنما

آلاچیق :

پناهگاهی برای ارتباط میان انسان و طبیعت می باشد.در یک روز تعطیل می توانیم در آلاچیق حس طراوت و شادابی طبیعت را احساس کنیم و به طبیعت نزدیک تر شویم.آلاچیق ها می توانند مکان مناسبی برای گذراندن زمان با خانواده باشند.می توان در آلاچیق ها از المان هایی مانند نیمکت ، آتشدان و باربیکیو استفاده کرد.

آلاچیق

آلاچیق

پرگولا:

سازه های سقفی می باشند که در محوطه سازی بکار می روند.این سازه ها کاربردی مانند آلاچیق ها دارند با این تفاوت که درب و دیوار ندارند اما همانند آلاچیق ها می توان در آن ها از المان های صندلی و نیمکت و آتشدان استفاده کرد.

پرگولا

پرگولا

دیوار سبز :

یکی از فواید دیوار سبز در فصل گرما ، خنک نگه داشتن محیط  و ایجاد اکسیژن در محوطه یا مکان هایی  است که دارای این سیستم هستند . یکی از مزیت های رنگ سبز آرامشی است که به محیط می دهد.با اجرای دیوار سبز می توانیم حس شادابی و نشاط را به محیط داخلی خانه و بام های خود بیاوریم.

دیوار سبز

دیوار سبز

تعریف بام سبز

بام سبز در واقع بامی است که بر روی سطح آن گیاهان رشد می‌کنند. تنوع گیاهی در چنین ساختاری می‌تواند از بام پوشیده از چمن تا باغ  باشد که با گیاهان مورد استفاده در  طراحی محیط پوشیده شده است. سبز پوش کردن بام نیازمند گیاهانی است که به دقت انتخاب شده‌اند تا در برابر محیط خشن و بی‌ روح محیط پشت بام در شرایط کم  آبی و عوامل اقلیمی مختلف مقاومت کنند.

انتخاب گیاهان بسته به نوع آب و هوا و اقلیم های مختلف متفاوت است. بام سبز یا باغ پشت بام اوج تلفیق اجرا با محیط است. جزییات اجرائی چنین بامی تفاوت چندانی با بام های معمول نداشته و شامل عایق رطوبتی حرارتی ، پوشش ضد آب ماسه و درز پوش می‌باشد و در کنار آن شامل مصالح و عناصری هستند که بتوانند عمل نگهداری زهکشی رطوبت و اسباب نگهداری گیاهان (مطابق استاندارد) را در ساختمان سازی فراهم آورند .

بام سبز

بام سبز

استفاده از بام های سبز:

پوشش بام سبز در پشت بام یک اختراع جدید نیست. بام های چمنی یک تکنیک ساختمان سازی چمنی متعارف و سنتی در بسیاری از نقاط جهان است. تفاوت بین یک بام سبز جدید و یک با سبز سنتی مربوط به تفاوت اهداف و مواد به کار رفته در این دو نوع بام می‌باشد. هدف اصلی در گذشته استفاده از چمن به منظور عایق بندی و حذف لایه آب بندی بوده است. بام سبز با هدف سلامتی زیست محیطی اقتصادی و در رابطه با بهبود مدیریت اصلاح فاضلاب سطحی و توجه به مسائل زیبایی شناسی بوجود آمده است.

بام سبز

بام سبز

تراس سبز :

بسیاری از ما علاقه مند به تراس و فضای باز هستیم و با مشغله هایی که داریم شاید بهتر باشد زمانی را در دل طبیعت سپری کنیم.در فضای کوچکی که در اختیار داریم می توانیم با طراحی تراس سبز جلوه طبیعت را به خانه های خود ببریم و لذت همنشینی با طبیعت را تجربه کنیم.

تراس سبز

تراس سبز