نگهداری از دیوار سبز

نگهداری از دیوار سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

نگهداری از دیوار سبز  پس از نصب شروع می شود. برنامه ی نگهداری و مراقبت از “دیوار سبز زنده”، یکی از جامع ترین برنامه های ما در صنعت است. ما می دانیم که عملکردِ بهینه ی آبیاری و سیستم های زه کشیِ “دیوار سبز” نیاز به نگهداری و مراقبتِ منظم دارد.

نگهداری از دیوار سبز

در نگهداری از دیوار سبز ،گیاهان نیاز به بازدیدِ مکرر برای تغذیه، هرس کردن، علف های خشک را بیرون آوردن وجین کردن و در صورت نیاز جایگزین کردن با گیاهان جدید، دارند.

دیوار سبز چیست

دیوارهای سبز در اصل باغهای عمودی هستند که می توانند به داخل یا خارج دیوار متصل شوند و با طرح های دیگر کمی متفاوت هستند و از گیاهانی مانند پیچک یا کلماتیس استفاده می کنند ، زیرا مواد گیاهی در واقع در خود دیوار محکم شده است.به عبارت دیگر ، گیاهان از زمین رشد نمی کنند بلکه از محل رشد خارج می شوند و تغذیه خود را از خاک موجود در آن به دست می آورند.

دیوارهای سبز مزایای مشابهی با باغچه های پشت بام دارند:

نصب آنها آسان است و می تواند یک فضای خاکستری و جالب را پر جنب و جوش و چشم نواز جلوه دهد. آنها تعمیر و نگهداری کمی دارند و برای عایق کاری ساختمان به شیوه ای طبیعی عالی هستند. آنها حیوانات وحشی مانند پرندگان و حشرات را جذب می کنند که برای محیط زیست بسیار مناسب هستند.

green wall

green wall

انواع دیوار سبز

دیوارهای سبز معمولاً بر اساس نوع محیطی که گیاه در آن کاشته شده است طبقه بندی می شوند. بیشتر بستگی به نوع طراحی مورد نظر شما و میزان بودجه ای  دارد که  آماده کرده اید. نکته جالب در مورد دیوارهای سبز این است که می توانند به همان اندازه که دوست دارید پیچیده یا ساده باشند.

دیوار های گشاد رسانه ای چیست

دیوارهای گشاد رسانه ای از محفظه های کوچکی استفاده می کنند که خاک روی قفسه های جداگانه یا در کیسه های ساده رشد می کند و سپس به دیوار وصل می شوند. آنها به اندازه سایر تاسیسات دیوار سبز پایدار نیستند و بهتر است آنها را روی سازه هایی که ارتفاع آنها بیش از 8 متر است به عنوان باد استفاده نکنید.

green  wall

green wall

دیوار های رسانه ای از چه چیزی ساخته می شود

رسانه های حصیری از حصیرهای نمدی یا الیافی استفاده می کنند که می توانند مستقیماً روی آنها کاشته شوند. آنها نمی توانند گیاهان بالغ بگیرند زیرا ریشه ها باعث مسدود شدن حصیر و جلوگیری از آبیاری کافی می شوند ، این بدان معناست که آنها ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشند.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button