محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی و اجرای محوطه سازی برای یک ویلا علاوه بر تاثیرات زیبایی شناختی و انرژی بخش باعث افزایش ارزش ویلا و تاثیر مثبت بر روی خرید و فروش آن نیز می شود . فضای بیرونی ویلا را با اضافه کردن المان هایی مانند گیاهان ، آبنما یا آلاچیق می توان به محیطی کاربردی برای افراد داخل ویلا تبدیل نمود .

در این مقاله می خواهیم شما را با کاربردها و مزایای محوطه سازی ویلا آشنا نماییم تا با خیال آسوده برای این کار اقدام فرمایید .  شرکت سورن بام با تجربه ی سال ها طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا می تواند انتخاب مطمئنی برای شما باشد . کارشناسان سورن بام پس از بازدید حضوری از محل پروژه و بررسی علاقه مندی و سلیقه ی کارفرما اقدام به شروع پروژه می نمایند .

محوطه سازی ویلا

نحوه ی طراحی محوطه سازی ویلا

در هر سازه یا ویلا محوطه ی بیرونی آن اولین محیطی است که افراد هنگام ورود با آن مواجه می شوند و این بدان معناست که محوطه سازی برای آن بسیار اهمیت دارد ، زیرا تاثیر بسیاری بر روی روحیه ی انسان دارد . ایجاد یک فضای آرامش بخش ، دلنشین و متناسب با سبک ویلا از اهداف مهم طراحی محوطه ی ویلا می باشد . پس از بررسی خواسته های کارفرما طراحی محوطه توسط طراحان آغاز می گردد .

طراحی به صورت سه بعدی صورت می گیرد تا کارفرمای گرامی تصویر کامل و واضحی از شکل پایانی پروژه و محوطه ی خود داشته باشد و در صورت وجود تناقض یا نقص های احتمالی درخواست ویرایش و ادیت طرح را بیان کند .در ادامه می خواهیم به بررسی برخی نکات در مورد طراحی محوطه سازی ویلا بپردازیم .

رنگ بندی در محوطه ی ویلا

رنگ ها در محوطه سازی جزو اولین مواردی هستند که نگاه افراد را به خود جلب می کنند . یک طراح در محوطه سازی با استفاده از گیاهان ، سنگ فرش یا قلوه سنگ و رنگ های نرده ها به محوطه سازی رنگ ها را اضافه می نماید .

خطوط در طراحی محوطه ی ویلا

در محوطه سازی ویلا نوع خطوط نشان گر نوع طراحی که می تواند کلاسیک یا مدرن باشد است . خطوط صاف و زاویه های زیاد و تند سبب ایجاد ظاهری کلاسیک می شود و در مقابل وجود خطوط منحنی بیان گر طرحی ساده و محیطی صمیمی تر می باشد . در طراحی باید توجه داشت که خطوط عمودی که می توان آن را با درختان چندین ساله و بلند بوجود آورد سبب بالا کشیدن چشم و نشان دادن بزرگتر فضا می شوند . همچنین خطوط افقی نیز با کشیدن چشم می توانند سبب بزرگتر نشان دادن فضا بشوند .

خطوط در طراحی محوطه ی ویلا

بافت گیاهی در طراحی محوطه ی ویلا

همانطور که می دانید اضافه کردن بافت به فضای سبز با کاشت گل و گیاهان امکان پذیر می باشد . گل ها و برگ ها همگی دارای بافت می باشند . استفاده از بافت گیاهی سبب روح بخشیدن به محیط و ایجاد بافت های متنوع می شود .

محوطه سازی باغ

نحوه ی اجرای محوطه سازی ویلا

پس از طراحی ویلا و اعمال سلیقه ی کارفرما نوبت به اجرای محوطه سازی ویلا می رسد . بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ی خود اجرای محوطه سازی را به یک شرکت معتبر و با تجربه در این زمینه بسپارید تا به بهترین نتیجه در کمترین زمان برسید .

المان های مورد استفاده در محوطه سازی ویلا

اجرای آبنما در محوطه سازی ویلا

از جمله پرکاربرد در محوطه سازی ویلا اجرای آبنما می باشد . آبنماها در انواع سبک ها و ابعاد طراحی و اجرا می شوند . توجه به هماهنگی سبک المان ها با سبک ویلا به زیبایی و چشم نواز بودن هر چه بیشتر محوطه سازی کمک بسیاری می نماید .

اجرای آبنما در محوطه سازی ویلا

اجرای نورپردازی محوطه سازی ویلا

اجرای نورپردازی در محوطه سازی تاثیر بسیاری بر زیبایی محوطه سازی دارد . تاثیر چشم گیر نورپردازی مخصوصا در شب بسیار نمایان می باشد . نورپردازی های خطی برای مسیرها و ترکیب آن ها با حضور قلوه سنگ ها زیبایی زیادی را به ارمغان می آورد .

نورپردازی در محوطه سازی ویلا

اجرای آلاچیق محوطه سازی ویلا

پرطرفدارترین المان محوطه سازی محسوب میشود که فضای بسته ای را داخل محوطه برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت در کنار افراد دیگر را بوجود می آورد . امکان ساخت آلاچیق در متریال ها و ابعاد گوناگون وجود دارد .

اجرای آلاچیق محوطه سازی ویلا

اجرای آتشدان محوطه سازی ویلا

با طراحی و اجرای یک آتشدان می توان فضای بیرونی ویلا را برای زمان هایی که هوا سرد یا خنک است نیز کاربردی نمود . اجرای آتشدان علاوه بر کاربرد خود سبب زیبایی محوطه ی ویلای شما نیز می شود .

اجرای آتشدان محوطه سازی ویلا

اجرای قلوه سنگ محوطه سازی ویلا

برای کف سازی و اجرای مسیرها و راهروها می توان از قلوه سنگ و سنگ ریزه ها کمک گرفت . قلوه سنگ ها در ابعاد و رنگ های گوناگونی مطابق با هر سلیقه ای وجود دارند . شرکت سورن بام تولید و عرضه کننده ی انواع قلوه سنگ رنگ ها و ابعاد متنوع می باشد . رنگ های قلوه سنگ های عرضه شده توسط سورن بام طبیعی بوده و در اثر گذر زمان و بارش برف و باران تغییر رنگ نمی دهند .

محوطه سازی ویلا

ایده هایی در محوطه سازی ویلا

استفاده از جعبه های کوچک برای قسمت جلویی ویلا ایده ای بسیار کاربردی می باشد . از آن جایی که در محوطه سازی همیشه باید تعهد به طبیعت را در نظر گرفت ، همیشه کاشت گیاهان و گل ها در اولویت می باشد . انتخاب کاشت گیاهان فضای سبز وابسته به عواملی هستند که این گیاهان باید با آب و هوای اقلیم و منطقه سازگاری بیشتری داشته باشد و در اکثر فصول سبز هستند می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای باشد .

ایده هایی در محوطه سازی ویلا

سبک های متفاوت محوطه سازی ویلا

همانطور که ساخت و اجرای ویلاها در سبک های گوناگونی صورت می گیرد برای محوطه سازی آن ها نیز انواع گوناگونی وجود دارد . در ادامه می خواهیم اشاره ای به سبک های مختلف محوطه سازی ویلا داشته باشیم .

محوطه سازی ویلا به سبک کلاسیک

در این سبک اصل بر عدم استفاده از المان هایی است که شکلی مدرن یا فانتزی دارند . رعایت تقارن و استفاده از اشیا ارزشمند اما با ظاهر ساده سبب بوجود آمدن محوطه سازی ویلا کلاسیک می شود . این موضوع در اجرا و کشت گیاهان نیز صادق است و باید برای محوطه سازی کلاسیک آن را در نظر داشت . بنابراین با تقارن داشتن و اجتناب از استفاده از وسایل فانتزی می توانید یک محوطه ی کلاسیک داشته باشید .

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا به سبک مدرن

استفاده از جدید ترین المان ها همراه با آخرین متد روز اصلی است که محوطه شما را به شکل مدرن نمایان می کند . اجرای محوطه سازی به سبک مدرن نیازمند تجربه کافی می باشد . اگر در این کار تجربه و مهارتی ندارید برای اتلاف وقت و هزینه ی خود از کارشناسان شرکت سورن بام مشورت و راهنمایی بگیرید .

کارشناسان شرکت سورن بام با سابقه ی طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا آماده ی ارائه ی هرگونه راهنمایی و مشاوره ی رایگان به شما کارفرمای گرامی می باشد .  برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام می توانید ما را در اینستاگرام سورن بام دنبال کنید .

سوالات متداول محوطه سازی ویلا

برای تمامی ویلاها و با هر متراژی امکان محوطه سازی وجود دارد و هیچگونه محدودیتی برای اجرا آن وجود ندارد.

تعداد المان هایی که در طراحی محوطه ویلا مورد اجرا قرار می گیرد در ابتدا به سلیقه کارفرما و در ادامه به متراژ محوطه ی شما بستگی دارد.

با قطعیت می گوییم که  بله ! اجرای محوطه سازی ویلا علاوه بر ایجاد زیبایی سبب جذب مخاطب بیشتر و در نتیجه خرید و فروش راحت آن می شود .

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام
درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
Call Now Button