محوطه سازی ویلا کلاسیک  نوعی طراحی است که هر زمان کلمه باغ کلاسیک یا منظره کلاسیک را می شنوید ،تصویری از باغ های سلطنتی انگلیسی یا فرانسوی به عنوان نماینده کلمه در ذهن شما ظاهر می شود. بنابراین اگر از طرفداران دوران کلاسیک برای طراحی ویلای خود هستید ، ممکن است آن را با سبک منظره کلاسیک تکمیل کنید. در طراحی محوطه ویلا کلاسیک رعایت تمامی اصول و فاکتورهای مرتبط به دنیای کلاسیک الزامی است. در این زمینه طراحان دکوراسیون داخلی و فضای سبز می توانند از نخسین گام شمارا همراهی کنند. همراه با شرکت سورن بام می توانید از جوانب مختلف طراحی محوطه باغ و ویلا به سبک کلاسیک برای زیباسازی محوطه موردنظر خود بهره مند شوید. زمانیکه سبک کلاسیک رابرای طراحی خود انتخاب می کنید باید این نکته رامورد توجه قرار دهید که تمامی قسمت های مختلف ویلا از فضای درونی گرفته تا بیرونی و یا نمای ساختمان از این سبک پیروی کنند . دراین صورت فضای کلی و جزئیات ساختمان به شکل زیبا و منحصربه فردی به نظر می رسد وبه نوعی با یکدیگر همگون می شوند.

قوانین اصولی محوطه سازی ویلا کلاسیک

 • تقارن در سبک طراحی داخلی وبیرونی ساختمان: محوطه وفضای بیرونی ویلا مهمترین قسمتی است که در طراحی ویلا با سبک کلاسیک حائز اهمیت است. ساختمان ویلا به عنوان هسته مرکزی در نظر گرفته می شود. بنابراین به منظور زیباتر دیده شدن آن لازم است محوطه سازی ویلا با روش اصولی وبه درستی طراحی شود. اگر در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا از سبک کلاسیک استفاده کرده اید در طراحی محوطه ویلا نیز می بایست تمامی رنگ ها و خطوطی که بیانگر ماهیت کلاسیک است را به کار بگیرید.
 • توجه به نمای خارجی ساختمان در طراحی محوطه: هدف اصلی از محوطه سازی ویلا با سبک کلاسیک ،ایجاد یک پیوند محکم بین ساختمان اصلی با محوطه ویلا می باشد این قانون برای محوطه سازی تمامی ساختمان های ویلایی به منظور ایجاد فضایی زیباتر وایجاد پیوند بین فضای داخلی و خارجی ساختمان توسط طراحان فضای سبز مورد توجه قرار گیرد. در بسیاری از مواقع دیده شده که افراد به طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی می دهند اما نمای ظاهری ساختمان و محوطه سازی ویلا چندان مطلوب نیست در این صورت تضاد در طراحی بخش داخلی و خارجی موجب عدم ارتباط بین عناصر فضای بیرونی وساختمان می شود.
 • تقارن: در محوطه سازی ویلا درهر منطقه ای باید تقارن وهارمونی وجود داشته باشد. منظور از ایجاد تقارن در محوطه سازی ویلا این است که اگر قرار است از اشکال هندسی یا جزئیاتی که با ماهیت کلاسیک همخوانی دارند در این بخش استفاده کنید . نیاز است جزئیات اجرا شده در راستای مواردی باشد که در ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است.
 • تهیه نقشه ویلا به منظور محوطه سازی اصولی: پس از ایده پردازی و طرح های اولیه ای که برای محوطه سازی ویلا از طراحان حرفه ای فضای سبز آماده کردید ؛ قدم بعدی نوبت به اجرای محوطه سازی ساختمان است به منظور اطلاع از مقیاس دقیق از فضا ، لازم است نقشه دقیق ویلا را در اختیار داشته باشید. اطلاع از جزئیات فضای بیرونی ویلا این امکان را برایتان فراهم می کند که بتوانید از حداکثر فضا جهت کاشت گیاهان و تعبیه تجهیزات کاربردی استفاده کنید.
 • استفاده از گیاهان و چمن های متناسب با شرایط آب وهوایی: با توجه به اینکه آب وهوای منطقه ای که ویلای شما قرار دارد ممکن است مرطوب بوده و بارندگی زیاد باشد ،برای انتخاب گیاهانی که با سبک کلاسیک متناسب هستند ودر عین حال با شرایط آب و هوایی آن منطقه سازگاری خوبی داشته مشکل می باشد، بهتر است از طراحان فضای سبز و گیاه شناسان کمک بگیرید. هزینه محوطه سازی ویلا با سبک کلاسیک باتوجه به فضای ویلا، انتخاب نوع گیاه و چمن هایی که برای محوطه سازی مورد استفاده قرار میگیرند و تجهیزاتی مانند ایجاد آلاچیق و استخر و نیمکت و سنگ و….  ، متفاوت است.
محوطه سازی ویلا کلاسیک

محوطه سازی ویلا کلاسیک

اهمیت محوطه سازی ویلا کلاسیک برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در زمین های ویلایی برای فروش به معنای سرمایه گذاری در یک قطعه از طبیعت است که می توانید در سال های آینده از آن لذت ببرید. بنابراین ، قبل از اینکه به طراحی چشم انداز بپردازید ، اولویت های خود را مستقیما مشخص کنید.

نقطه کانونی در محوطه سازی ویلا کلاسیک

یک طراحی منظره خوب تقریباً همیشه یک نقطه کانونی دارد ، خواه یک مجسمه منحصر به فرد ، یک گیاه خاص یا حتی یک ظرف قابل توجه. حتی اگر کل صحنه را زنده کنید ، می توانید به سراغ بیش از یک نقطه کانونی بروید.

تمرکز بر تنوع و تعادل در محوطه سازی ویلا کلاسیک

برای ایجاد علاقه بصری ، تنوع را در چشم انداز خود از طریق اندازه ها ، اشکال و رنگ های مختلف وارد کنید. امامطمئن شوید که ظاهر آن متعادل است: تأکید زیاد بر تنوع گاهی اوقات آشفته به نظر می رسد. با ایده های محوطه سازی بازی کنید تا به نقطه تمرکزی موردنظر خود برسید.

تمرکز بر تنوع و تعادل در محوطه سازی 

تمرکز بر تنوع و تعادل در محوطه سازی

هدف از طراحی نئوکلاسیک

طراحی داخلی نئوکلاسیک به منظور ایجاد ظرافت سنتی در فضاهای پیچیده معاصر است هر فضا به گونه ای طراحی شده است که تعادل خوبی از عناصر سبک مدرن و کلاسیک را نشان دهد. ظرافتی در مورد لوازم جانبی سبک کلاسیک وجود دارد که به این ویلا واقعاً روحیه ای سلطنتی می بخشد بدون این که سبک مدرنیته زیبایی را خدشه دار کند.

یک ویژگی طراحی ویلای نئوکلاسیک

ویلای سبک نئوکلاسیک که تمام رنگ سفید آن با مواد با کیفیت بالا و بافت های تکمیلی ساخته شده است ، دارای حال و هوای فوق العاده ای است که از طریق نورپردازی خورشیدی مد روز ،حتی زیبایی چشمگیرتری پیدا خواهد کرد.

تفاوت سبک مدرنیته و سبک کلاسیک در محوطه سازی

سبک مدرنیته و سبک کلاسیک دو تفسیر بسیار متفاوت از طراحی هستند .در طراحی سبک کلاسیک تمام المان های به کار رفته طرحی سنتی و قدیمی گونه دارند و ویلای کلاسیک از تزئینات چشمگیر و تجملی به کار رفته است ، به طور کلی طراحی این سبک از ویلا کلاسیک و سنتی می باشند. اما در سبک مدرنیته یکی از اصول مهم در معماری آن، به کارگیری و استفاده از اجسام ساده است. همچنین از خطوط تیز و صاف نیز در طراحی استفاده می شود. 

 اجزای تشکیل دهنده در طراحی محوطه سازی ویلا کلاسیک

اجزای اصلی تشکیل دهنده محوطه کلاسیک شامل پایه ستون ها و گلدان های تزئینی می باشد که معمولا نحوه چیدمان و قرارگیری آنها به شکل متقارن در دو طرف پیاده روها ومسیرهای ایجاد شده در محوطه ویلا می باشد . استفاده از پایه ستون ها به شکل های ساده یا مجلل کاملا سلیقه ای می باشد.گلدان های تزئینی که در محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرند معمولا با استفاده از گل های سبز وباطراوت مزین می شوند. وسایل تزئینی که به عنوان نقاط جذاب در محوطه سازی ویلای کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند بیانگر ابهت گرایی وتجمل سبک کلاسیک می باشد.برقراری تقارن و وجوه مشترک بین تزئینات به کاررفته در فضای بیرونی برقراراست موجب همگونی بیشتر این المان ها خواهد شد.

کوچک ترین جزئیات در طراحی کلاسیک

کوچک ترین جزئیات در طراحی کلاسیک

دکوراسیون پیچیده و ایده های طراحی بیرونی خانه

رنگ‌هایی که برای طراحی محوطه سازی ویلا کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا رنگ سفید و رنگ‌های تند هستند. رنگ‌های خنثی در این نوع سبک کاربرد چندانی ندارند. اجرای تزئینات لوکس و استفاده از المان‌های تجملاتی در سبک کلاسیک موجب تقویت عظمت می‌شود به همین جهت استفاده از سنگ‌های گران قیمت جهت کف پارکینگ و نمای ساختمان در طراحی ویلا با سبک کلاسیک رواج دارد. برای طراحی و ساخت تجهیزات کاربردی همچون آلاچیق  و آبنمایی مرمری در محوطه سازی کلاسیک، استفاده از ستون های از جنس سنگ مرمر و تزئینات نگهدارنده و پوشش سقف، کاربردی گسترده دارد و موجب ایجاد فضایی خیره‌کننده در ویلا می‌شود.

چه چیزهایی باعث زیبایی محوطه داخلی و خارجی می شود

 • درهای بلند اجازه می دهد تا نور طبیعی وجود داشته باشد ، بنابراین ایده اتصال به طبیعت وفضای سبز خارج از فضا را فرا می گیرد.
 • دیوار اصلی تزئیناتی با طرح آجری برجسته بهتر است ، در حالیکه برای بقیه دیوارها یک رنگ تزئینی خاکستری روشن بهترین انتخاب است ، همان رنگ برای پرده ها انتخاب شود.
 • ماسه سنگ ساده ایده گرما ، بلکه فضا را برجسته می کند.
 • مبلمان انتخاب شده کلاسیک ایتالیایی ، مبل و صندلی های خاکستری کلاسیک ، تزئین شده با عناصرچوبی و همچنین میز و صندلی ها مکمل بقیه مبلمان هستند و به ترتیب قهوه ای روشن و خاکستری ، یادداشت های یک رنگ را حفظ می کنند.
 • تیرهای چوبی در سقف ، علاوه بر نقش اصلی کل خانه ، نشان دهنده نظم و تعادل است. متخصصان طراحی تراس سبک کلاسیک فضا را با در نظر گرفتن سایر ویژگی های فرعی سبک کلاسیک ، که آن را تحمل می کنند ، ترتیب داده اند. بنابراین ، با توجه به محیط کلی تراس ، محدود به سبک کلاسیک و جزئیات است.
 • وجود لوستر کلاسیک ، و همچنین لامپ های معلق ، فضایی زیبا را ایجاد می کنند ، اما همچنین نقش روشنایی را در فضایی مصنوعی دلپذیر و سالم دارند.

معماری نئوکلاسیک بهتر است یا کایاروسکورو

از نظر فرم ، معماری نئوکلاسیک بر دیوار بیشتر از کایاروسکورو تأکید دارد و هویت جداگانه ای برای هریک از قسمت های آن حفظ می کند. این سبک هم در جزئیات آن به عنوان عکس العملی در برابر سبک تزئینی روکوکو و هم در فرمول های معماری آن به عنوان فرآیند برخی از ویژگی های کلاسیک سازی سبک معماری اواخر باروک ظاهر می شود .