شما اینجا هستید : خانه -> تراس سبز ->  طراحی و ساخت تراس سبز

 طراحی و ساخت تراس سبز

طراحی و ساخت تراس سبز ، تراس فضایی است که با دیگر فضاها اختلاف سطح داشته و به محیط اطراف کاملا اشراف دارد تا  ساکنین از فضای باز بیرون لذت ببرند . امروزه  فضای سبز در ساختمان ها بسیار کاهش یافته به همین دلیل از هر فضای بلا استفاده می توان استفاده کرد تا فضایی سبز ، دلنشین و زیبایی را برای ساکنین ایجاد کرد تا نهایت لذت را ببرند . تراس سبز یکی از همین فضاها می باشد که می توان قسمت هایی از فضای تراس را به کاشت گیاهان اختصاص داد تا علاوه بر استفاده  ، از دید بیرون نمای زیبایی را به ساختمان می بخشد .

 طراحی و ساخت تراس سبز

طراحی و ساخت تراس سبز

تراس گاردن (تراس سبز) چیست ؟

تراس گاردن تشکیل شده از دو لغت انگلیسی تراس و گاردن که به معنای تراس سبز تعریف می شود . هدف از اجرای تراس سبز ایجاد فضایی سرسبز ، چشم نواز و آرامبخش ، با به کارگیری گیاهان برای گذراندن اوقات فراغت افراد با یک دیگر می باشد .

تاریخچه تراس سبز

از آن جا که یک تراس گاردن به طور کلی برای آسایش و آرامش در نظر گرفته می شود ، ظاهر اولیه ای را در سنت باغبانی پارسی به صورت باغ محصور با چادر داشته است . ریشه این تراس ها در گذشته در زمین های کشاورزی به صورت تراس شیبدار بوده است .

ویژگی های تراس

از ویژگی های تراس می توان به عرض نسبتا کم و طول زیاد آن ها اشاره کرد ، به صورتی که عرض اکثر تراس ها معمولا ۱ متر می باشد ، به همین دلیل اکثرا تبدیل به فضایی بدون استفاده و یا صرفا برای خشک کردن لباس در نظر ساکنان خانه تبدیل شده است . در شمال کشور تراس ها جدا از وسیع بودن و دلباز بودن دارای چشم انداز های بسیار جنگلی و ساحلی زیبایی هستند .

 طراحی و ساخت تراس سبز

طراحی و ساخت تراس سبز

طراحی تراس سبز

با انجام دادن یک طراحی خلاقانه ، از تراس های کوچک و بزرگ می توان با صرف هزینه اندک ، فضای تراس را به عنوان محیطی زیبا و سرسبز و با داشتن حریم ایمن بدون مشرف از بیرون جهت وقت گذراندن اعضای خانواده تبدیل کرد .

المان های طراحی تراس سبز

فلاورباکس در تراس سبز

فلاور باکس برای تراس یک ایده بسیار فوق العاده و جذاب است که برای طراحی و اجرای تراس می توان از گلدان های چوبی یا فلزی سبک وزن روی نرده تراس استفاده کرد و با کاشت گل و گیاهانی که دوست دارید می توانید فضای تراس خانه خود را به زیبایی یک باغچه کوچک تبدیل کنید .

 طراحی و ساخت تراس سبز

طراحی و ساخت تراس سبز

دیوار سبز در تراس سبز

روش دیگر برای طراحی فضای سبز تراس با کمترین اشغال مساحت ، دیوار سبز است . که برای اجرای آن می توان از دیوار سبز های مصنوعی به صورت هم پنلی و هم شاخه ای استفاده کرد .

سوالات متداول  طراحی و ساخت تراس سبز

 1. مزایای تراس سبز
 2. گیاهان مورد استفاده دز طراحی تراس سبز

۱٫ مزایای تراس سبز چیست ؟

 • بهبود کیفیت هوا ( تصویه هوا )
 • زیبایی فضا
 • زیبایی نمای ساختمان
 • ایجاد فضای سبز شخصی
 • ایجاد محل مناسب برای کاشت گیاهان و سبزیجات

۲٫ گیاهان مورد استفاده در طراحی و ساخت تراس سبز چیست ؟

استفاده از گیاهان همیشه سبز مانند :

 • پاپیتال
 • الاگنوس ( سنجد تزیینی )
 • برگ نو ( ترون )
 • برگ بو
 • شمشاد و گیاهان همیشه گلدار مانند ارکیده ، آنتوریوم ، بنفشه آفریقایی ، ختمی و … بسیار مناسب است
0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.