آشپزی هنر است که سالهاست افراد زیادی به آن علاقه دارند و طرفدار آن هستند ، که افراد در این هنر همواره به دنبال کشف راه جدید برای پخت غذاهای لذیذ در کنار دوستان و خانواده خود می باشند که باربیکیو کردن یکی از روش های نوین و جدید در هنر آشپزی می باشد . در حالت کلی باربیکیو روش سالم از روش های پخت در فضای آزاد است که از  قرار دادن مواد غذایی ، مانند : گوشت و ماهی و مرغ بر روی حرارت یا آتیش ایجاد می شود که در معماری فارسی طبخ گوشت در دمای کم و به صورت تدریجی است که یکی از فعالیت های شرکت طراحی و اجرای باربیکیو می باشد .

طراحی و اجرای باربیکیو

طراحی و اجرای باربیکیو

سوالات متداول طراحی و اجرای باربیکیو

 1. تعریف باربیکیو
 2. باربیکیو چه کاربردی دارد ؟
 3. انواع باربیکیو را نام ببرید ؟
 4. باربیکیو چه فوایدی دارد ؟

1. باربیکیو چیست ؟

باربیکیو ها جزو وسایلی هستند که از آن ها برای پخت و پز استفاده می کنند . در این روش پخت و پز انواع گوشت و مرغ روی میله فلزی یا سیخ در مقابل حرارت غیر مستقیم شعله ها آتش قرار می گیرند تا پخته شوند که در این روش حرارت مورد نیاز برای پخته شدن گوشت توسط زغال ، گاز یا برق تامین می شود .

طراحی و اجرای باربیکیو

طراحی و اجرای باربیکیو

2. باربیکیو یا شومینه باغ چیست؟

شومینه و یا باربیکیو معمولا یک باربیکیو آجری است که معمولا از جنس بتن ، سنگ یا فولاد ضدزنگ ساخته می شود . یکی از ویژگی های مشترک همه مدل ها ، سطح بالای مقاومت در برابر آب و هوا می باشد ، این بدان معناست که باربیکیوها می توانند در تمام طول سال در فضای باز بمانند و در صورت عدم استفاده برای طولانی مدت ، می توان گریل را با پوشش محافظ مناسب پوشاند . امروزه باربیکیو در محوطه سازی ویلا یکی از المان های تکمیل کننده به حساب می آید .

3. انواع باربیکیو چیست ؟

 •  باربیکیو زغالی

در این باربیکیو نیاز است از زغال استفاده شود که به دلیل طمع زغالی و دودی دلچسب غذا طرفداران بیشتریدارد ولی این باربیکیو نیاز به نظافت و تمیزکاری بیشتری نسبت به  باربیکیو های دیگر دارد چون پس از ذغال خاکستر تولید می شود و به دلیل ارزان بودن این باربیکیو ، طرفدار بیشتری به خود اختصاص داده است .

طراحی و اجرای باربیکیو

طراحی و اجرای باربیکیو

 • بارببکیو گازی 

در این باربیکیو ، سوخت مصرفی گاز شهری می باشد و این نوع باربیکیو از جنس های مختلفی ساخته می شود مانند : چدنی ، آجری و استیل و …. یکی از مزیت هایی که باربیکیو گازی در بر دارد این است که لازم نیست وقت زیادی را صرف تمیز کردن آن اختصاص داد .

طراحی و اجرای باربیکیو

طراحی و اجرای باربیکیو

 • باربیکیو برقی

این باربیکیو ها مانند باربیکیو گازی عمل می کنند با این تفاوت که باید کنار خود پریز برق همراه داشته باشند و از لحاظ نظافت و تمیزی به نسبت راحت تر از باربیکیو گازی می باشند .

کباب پز

کباب پز

 •  باربیکیو گابیونی

 این باربیکیو نوعی باربیکیو سنگی است . گابیون مش های فولادی متصل در هم هستند که داخل آن ها  از قلوه سنگ های مختلف با هر ابعاد و اندازه ای می شود استفاده شود . که از این طرح گابیون سنگی می توان به عنوان باربیکیو باغی در محوطه ویلا یا باغ استفاده کرد .

گابیون

گابیون

4. مزایای طراحی و اجرای باربیکیو چیست ؟

 •  اجرای باربیکیو باعث طبخ غذا های جدید و متنوع می شود .
 •  طراحی و اجرای باربیکیو در محوطه ویلا یا باغ علاوه بر تکمیل کردن المان های محوطه سازی به ارزش ملک و بنای شما کمک بزرگی می کند .
 •  پخت و پز متنوع و جدید باعث ایجاد روحیه روح بخش و لذت بخش برای گذراندن اوقات خوب در کنار دوستان و اعضای خانواده می شود .