طراحی فلاور باکس دیواری

طراحی فلاور باکس دیواری یا  همان جعبه های کوچکی که برای کاشت گل مورد استفاده قرار می گیرد که یک واژه انگلیسی است می توان به آن جعبه گل هم گفت، از فلاور باکس ها اکثرا در گل فروشی ها استفاده می کردند، ولی در حال  حاضر بر روی بعضی از تراسها، حیاط، پاسیو ….. و حتی در بامها برای ایجاد فضای سبز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

داخل فلاور باکس می توان برای رشد گل و گیاه و یا بعضی سبزیجاتی که به فضای زیادی نیازی ندارد استفاده کرد، فضای مطلوبی را در کمترین حجم فضایی ایجاد نمود.طراحان شرکت سورن بام می توانند در این مسیر به خوبی شما را راهنمایی کنند و طرح مدنظر شما را اجرا می کنند.

طراحی فلاور باکس دیواری

طراحی فلاور باکس دیواری

انواع فلاور باکس ها:

فلاور باکس ها انواع گوناگونی دارند که تنوع آنها باعث می شود در فضاهای دلخواه با توجه به ابعاد و اندازه  آن کاربرد بالایی داشته.

انواع فلاور باکس ها عبارتند از :

  • طراحی فلاور باکسهای زمینی
  •  فلاور باکس دیواری
  • طراحی فلاور باکس آویزی
  • طراحی فلاور باکس نردبانی
  • طراحی فلاور باکس بتنی
طراحی و ساخت فلاور باکس

طراحی و ساخت فلاور باکس

طراحی فلاور باکس

طراحی فلاور باکس

انواع فلاورباکسها و گلدان های چوبی

انواع فلاورباکسها و گلدان های چوبی

مزایای کاشت گیاهان در فلاور باکس دیواری:

کاشت گیاهان، درخت و درختچه و برخی از سبزیجات که امکان کاشت در شرایط آب و هوایی مناسب وجود داشته ولی محل مناسب برای داشتن گیاهان مورد علاقه وجود نداشته می توان از طراحی فلاور باکس دیواری که نیازی به فضای زیادی ندارد استفاده کرد.

یکی دیگر از مزایای طراحی فلاور باکس دیواری  انتقال آن از مکانی به مکان دیگر می با شد .  از زیبایی و طراوت  آن در هر فضایی می توان بهره گرفت . دیگر از مزایا با تغییر دادن و جا به جا کردن آن در فضای داخلی و خارجی تنوع ایجاد کرده و باعث عدم یکنواختی در محیط می شود.

استفاده از فلاور باکس ها بر روی بامها می توانند فضای بی روح بام را از بین برده و فضایی سبز بر روی بام ایجاد کرده و فضایی زیبا و دلچسب را برای ساکنین ایجاد نموده.

استفاده از فلاور باکس باعث شده در فضاهای شهری باعث کاهش چمن کاری شده و هزینه های چمن کاری و نگهداری آن کاهش می یابد.