ساخت دیوار سبز

روش ساخت دیوار سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

ساخت دیوار سبز

دیوار سبز در حالت کلی پوسته سبز رنگی است که همراه با گیاهان مصنوعی و طبیعی روی دیوارها ساخته می شود . روش ساخت دیوار سبز ، را می توان به چند روش اجرا کرد ، روش مدولار ، روش هیدرو پونیک انجام می شود . روش ساخت دیوار سبز دو گروه اصلی تقسیم می شود :

 1.  نماهای سبز
 2.  دیوارهای اکسیژن ساز

روش ساخت دیوار سبز

 

 

ساخت نماهای سبز

در این سیستم گیاه بر روی سطح نما حرکت می‌کند . گیاه رونده و یا پیچ در حالیکه ریشه در زمین دارد (در یک بستر خاکی مناسب فراهم کرد) شروع به بالارفتن از ساختمان می‌کند. و فضایی زیبا به ساختمان می دهد اخیراً هم برای نمای سبز سازه‌ای  نظر می‌گیرند .معمولا در دیواره آلاچیق و پرگولا ها می توان از این پوسته نمای سبز استفاده کرد .

ساخت دیوار سبز اکسیژن ساز

که این سیستم به دو گروه تقسیم می شود

گروه فعال و گروه غیر فعال

روش ساخت دیوار سبز

روش ساخت دیوار سبز فعال

 • این سیستم‌ها جدیدترین و مدرن ترین نوع روش ساخت دیوار سبز می‌باشند .
 • در این سیستم از هوای تولید شده توسط گیاهان در سیستم تهویه هوای ساختمان استفاده می‌شود .

 

مراحل اجرای بام سبز

 

روش ساخت دیوار سبز غیر فعال

 • دیوار سبز غیر فعال هیچ نوع حرکت هوا در ریشه‌ها گیاهان به درون  تهویه ساختمان ندارد .
 • تاثیر سیستم غیر فعال بر روی کیفیت هوای ساختمان از نظر علمی جای سوال است .
 • بعضی از دیوارهای سبز پشت شیشه محافظت می‌شوند تا نسبت به آنچه در دیوارهای غیر فعال رخ می‌دهد ، جریان هوای قابل پیش بینی تری داشته باشند .
 • در دیوار غیر فعال هیچ مکانیزمی برای گردش هوا وجود ندارد . در عوض آنها به صورت باز نگهداری می‌شوند تا بهبودی نسبی در گردش هوای آزاد تا آنجا که ممکن است ، ایجاد کنند .

روش ساخت دیوار سبز

روش ساخت دیوار سبز های اکسیژن ساز

سازه‌ای مستقل دارند که جدا از نمای اصلی ساختمان و در فاصله‌ای نزدیک به آن قرار می‌گیرد و توسط ساختمان مهار می‌گردد . جزئیات مختلفی برای طراحی این دیوارها وجود دارد ، که این جزئیات بیشتر مربوط به چگونگی نگهداری گیاه بر روی دیوار و شکل قالب‌های نگهدارنده سیستم مربوط می‌گردد .

 طراحی دیوار سبز سورن بام به روش های زیر اجرامی شود

 1.  کاهش دمای هوا شوند
 2. باعث ایزوله کردن دیوار می‌شوند
 3. کاهش جذب انرژی خورشید و اشعات منعکسه از خیابان و ساختمانهای دیگر در شهر
 4. باعث می‌شود که دمای مصالح تشکیل دهنده دیوار در این حالت از حالت طبیعی کمتر باشد. و این تشعشع ثانویه در سطوح پوشیده شده با گیاه ذخیره می‌شوند. اگر چه این سطوح سبز در نتیجه فراتراوی، تنها در حدود ۴-۵ درجه یا کمی بیشتر دما را پایین می‌آورند.

 

سخن پایانی :

شرکت سورن بام با بیش از 7 سال تجربه در زمینه معماری سبز و پایدار فعالیت های بی شماری داشته و توانسته با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا به ساخت المان های فضای سبز و همچنین طراحی فضای سبز، طراحی و اجرای روف گاردن، تراس سبز، دیوار سبز، آبنما، فلاورباکس، طراحی و اجرای آلاچیق، پرگولا به صورت کاملا تخصصی بپردازد.

 

 

سوالات متداول

با اجرای استراکچر و پوشش گیاهی صورت می گیرد و با سیستم گردش مجدد آب ، آبیاری قطره ای می شوند و به منظور کاهش آلودگی سنگین کاربرد داشته باشند که این کار را با جذب مواد مغذی غیر حلال در آب انجام می‌دهند . این مواد مغذی باکتریهای معدنی هستند که اجزای ارگانیک میکروسکوپی آنها را برای گیاهان آماده می‌کنند .

 1. بام سبز
 2. محوطه سازی باغ و ویلا
 3. در نماهای آلاچیق و پرگولا

سازه‌ای مستقل دارند که جدا از نمای اصلی ساختمان و در فاصله‌ای نزدیک به آن قرار می‌گیرد و توسط ساختمان مهار می‌گردد

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام
Call Now Button