دیوار سبز در تهران

اجرای دیوار سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

دیوار سبز در تهران به عنوان دیوارهای گیاهی ، دیوارهای زنده یا باغ‌های عمودی نیز شناخته می‌شوند در سال‌های اخیر روند رو به افزایشی داشته و بسیار پر طرفدار شده است. این نوع دیوارها به طور مستقیم با گیاهان طبیعی در ارتباط هستند به این گونه که گیاهان زنده مستقیم با مصالح  طراحی به دیوار متصل می شوند و ریشه های گیاهان درون باکس هایی که درون دیوار سبز تعبیه شده به رشد و نمو خود ادامه می دهند.در این گونه دیوارهای سبز به دلیل ارتباط مستقیم گیاهان زنده و المان های طراحی جلوه چشمنوازی به دیوار داده که باعث می شود مخاطبان حس حضور در جنگل های سرسبز شمالی را داشته باشند.

دیوار سبز در تهران

دیوار سبز در تهران

سوالات متداول دیوار سبز در تهران

  1. دیوار سبز چیست ؟

  2. دیوار سبز چگونه ایجاد می شود ؟

  3. عملکرد دیوار سبز چیست ؟

  4. کاربرد دیوار سبز چه می باشد ؟

1. دیوار سبز در تهران چگونه ساخته می شود ؟

گیاهان بر روی دیوار به صورت عمودی ویا افقی نصب می شوند .در دیوار سبز طبیعی ،زیرساختشان پروفیل گالوانیزه می باشد و این پروفیل های پرکاربرد در کناره ها با فلاشینگ و در انتها با آبرو تجهیز می شود. صفحات گالوانیزه بسیار مقاوم هستند ودر برابر رطوبت هوا و پوسیدگی گزینه مناسبی برای استفاده می باشند.

2. دیوار سبز در تهران در کجا رشد میکنند ؟

دیوار سبز در تهران نماهای متفاوتی دارند که اغلب هنگام بالا رفتن از دیوارهای بیرونی ساختمان ها و به عنوان تکیه گاه سازه دیده می شوند . در دیوارهای سبز ، محیط رشد روی سطح یا ساختار دیوار است ، در حالی که نماها،ریشه در زمین دارند . علاوه بر این ، سبزی نما می تواند زمان زیادی طول بکشد تا به اندازه کافی رشد کند تا کل دیوار را بپوشاند ، درحالی که دیوارهای سبز ممکن است بسیار سریع تر رشد کنند .

دیوار سبز در تهران

دیوار سبز در تهران

3. ویژگی های دیوار سبز در تهران چیست ؟

دیوارهای سبز هوشمند و فعال ، اغلب شبیه به دیوارهای سبز معمولی به نظر می رسند، اما به دلیل استفاده از هوش مصنوعی و فناوری ، اهداف بیشتری را دنبال می کنند . ویژگی های یک دیوار زنده هوشمند را می توان به صورت خودکار نظارت کرد و جلوه ها را افزایش داد و سیستم آبیاری خودکار را اجرا کنند.در این مرحله باید با استفاده از حسگرهای مخصوص آبیاری که در برابر خشکی فعال می شوند ،عملیات آبرسانی به گیاهان به بهترین نحو انجام شود. همان طور که گفته شد هدف از آبیاری،رساندن آب به گیاهان می باشد ،در این مرحله هدف از توزیع آب ، تغذیه ریشه گیاهان و آبرسانی دقیق و رساندن مواد مغذی به ریشه گیاهان است.

4. کارکردها و مزایای دیوار سبز در تهران چیست؟

طراحی دیوار سبز در تهران ، که فضا را زنده می کند مزایای زیادی دارد. اول از همه ، نمی توان مزایای بصری دیوار زنده را نادیده گرفت . قطعات چشم نواز می توانند تأثیر زیادی در تزئین یک محیط شهری ساخته شده از بتن و آجر بگذارند ، بنابراین جایگزین هایی برای کشاورزی شهری، باغبانی و دکوراسیون داخلی ارائه می دهند . همچنین با قرار دادن المان هایی مانند آبنما و نورپردازی در کنار دیوار سبز می توان جلوه های بصری را بیشتر تقویت کرد و زیبایی نمای دیوار سبز را دوچندان نمود.

دیوار سبز در تهران

دیوار سبز در تهران

 

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button