بازسازی ویلا  فرایندی است که در آن ساختمان ویلا به حالت اولیه برمی گردد . ویلاهای قدیمی از جمله ساختمان هایی هستند که نیاز به بازسازی و مرمت دارند وبازسازی ویلا به ویژه ویلاهای قدیمی یکی از اقدامات و تصمیمات بسیار مناسب است . ویلا و خانه های ویلایی به دلیل داشتن فضاهای باز (حیاط) و نیمه باز (تراس ها) و فضاهای بسته یکی از غنی ترین و با کیفیت ترین فضاهای معماری محسوب می شوند .بازسازی ویلا یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن یک ویلای نو و جدید با هزینه کم می باشد. محل زندگی ما نیز مانند هر چیز دیگر نیاز به نگهداری و به روزرسانی دارد تا بتواند مدت زمان بیشتری به خواسته ها و نیازهای ما پاسخ بدهد. از این رو بازسازی ویلا کاری است که دیر یا زود به سراغ ویلای ما آمده و ما باید آمادگی آن را داشته باشیم تا در بهترین زمان بهترین پاسخ را به آن دهیم.

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

ویلا ها معمولا دارای طول عمر بالای 30 یا حتی 50 سال به بالا هستند و ویلاها معمولا وزن کمی نسبت به آپارتمان ها و ساختمان های بلند  دارند نیاز به فونداسیون و سازه های سنگین برای بازسازی ندارند ولی این به معنای کم اهمیت بودن سازه ویلا نیست .

سوالات متداول بازسازی ویلا

  1. بازسازی و نوسازی چه فرق با هم دارند ؟
  2. بازسازی چه المان هایی را شامل می شود ؟

1. تفاوت بازسازی و نوسازی در چیست ؟

نوسازی ویلا و بازسازی ویلا  شاید شبیه به هم باشند ولی این 2 تفاوت اساسی و چشمگیری با یکدیگر دارند ….

بازسازی ویلا به مرور زمان علاوه بر قسمت های ظاهری به کار رفته در ویلا قسمت های درونی آن مانند لوله کشی ، سیم کشی و سایر قسمت های درونی ویلا نیز دچار پوسیدگی و خرابی شوند و نیاز به بازسازی دارند .

نوسازی ویلا اما کمی متفاوت است و در نوسازی ویلا در اکثر مواقع تمام زیر سازی و بخش های درونی ویلا تعویض می شوند و در برخی موارد پلان عوض شده و حتی در مواردی هم کل فضاها به جز اسکلت و فونداسیون دوباره نوسازی می شوند .

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بسیاری از ویلاهای قدیمی که پلان های قدیمی دارند نیاز به نوسازی ویلا خواهند داشت اما در بازسازی ، افراد با متریال های جدید روبرو هستند و هم چنین برای بازسازی کردن از منابع و افراد کمتری نسبت به نوسازی استفاده می شود .

2. اقداماتی که در بازسازی ویلا های قدیمی انجام می شود چه مواردی است ؟

البته با توجه به میزان بازسازی مورد نیاز می تواند مراحل مختلف باشد اما یک بازسازی معمول شامل مراحل زیر می باشد

مراحل بازسازی ویلا را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

  • قبل از هر کاری دلایلی که می خواهید به خاطر آن ها دست به بازسازی ویلا بزنید را باید کامل برای خودتان مشخص کنید. چرا که هر مقدار که موضوع بازسازی ویلا را بیشتر برای خود باز کرده باشید طراح شما بهتر و دقیق تر میتواند با یک بازسازی با کیفیت به نیاز های شما پاسخ دهد.
  • در مرحله بعدی بودجه مورد نظر خود برای بازسازی ویلا را مشخص کنید تا معمار و طراح شما بتواند کار خود را دقیق با بودجه مورد نظر انجام دهد و از اتلاف هزینه های شما جلوگیری کند.
  • این مرحله که طراحی ویلا است یکی از مهمترین مرحله ها در بازسازی ویلا می باشد. در این مرحله ویلای شما با توجه به نیاز ها و بودجه مورد نظرتان طراحی شده و به صورت انیمیشن و تصاویر سه بعدی به شما ارائه می شود تا قبل از شروع بازسازی کاملا طراحی ویلای خود را مشاهده کنید.
  • پس از تایید طراحی ضمن آماده سازی لیست مصالح و تجهیزات مورد نیاز با توجه به طرح زمان آن رسیده تا کارگاه را برای تخریب و شروع بازسازی آماده کرد.
  • پس از انجام تخریب ها زمان مناسبی برای تغییر و تعویض تاسیسات مکانیکی و الکتریکی موجود می باشد .
  • مراحل بعدی که شامل گچ کاری، کف سازی ، سقف کاذب ، کاشی کاری ، رنگ و … می باشد باید به اولویت هر یک با توجه به مسائل اجرایی دقت کرد.
  • حال زمان نصب بخش های چوبی و کابینت های ویلا می باشد که نشان می دهد شما به اواخر کار نزدیک شده و کم کم می توانید شاهد نتیجه زحمات خود و تیم طراحی و اجرا باشید.

پس از انجام ریزه کاری ها و تمیز کاری های نهایی زمان آن رسیده تا از آنچه مختص شما طراحی و بازسازی شده است لذت ببرید.

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

مادر شرکت سورن بام باتوجه به نیازهای اساسی کارفرما طراحی داخلی خانه را در چند نمونه متفاوت به کارفرما ارائه می کنیم تا نزدیکترین طرح را با نیازهای اهالی خانه ،بتوانیم نزدیکترین و بهترین گزینه را انتخاب کرده و اجرا نماییم.همچنین گزینه های ارائه شده ضمن تفاوت در طراحی داخلی در موارد دیگر مانند چیدمان وهزینه نیز با یکدیگر متفاوت هستند و شامل طراحی با هزینه کم و طراحی با هزینه بیشتر می شود،که این موضوع باعث قدرت انتخاب بیشتر برای کارفرما می شود. همچنین شرکت سورن بام در زمینه محوطه سازی ودیوارسبز وآبنما و نورپردازی فعالیت های چشمگیری دارد.