انواع آلاچیق و غرفه

آلاچیق های شرکت سورن بام

آنچه در این مقاله میخوانیم

انواع آلاچیق و غرفه

انواع آلاچیق و غرفه چوبی ، سنگی، گلی، بتنی، آجری، سیمانی،روباز ، فلزی ، آلاچیق روف گاردن از انواع آلاچیق اندکه در این مقاله به شما اشاره خواهیم کرد.

انواع آلاچیق و غرفه

اساساً دو نوع آلاچیق وجود داردآلاچیق متحرکت و آلاچیق های مستقل که به خانه شما می چسبد.آلاچیق های مستقل را می توان در هر مکانی ساخت مثلا در اطراف استخرها یا ایجاد یک مکان صمیمی در حیاط خلوت شما عالی استنوع دیگر آلاچیق یک آلاچیق است که در پشت خانه شما بسته شده است.

آلاچیق چیست

انواع آلاچیق و غرفه یک نوع مکانی است که افراد برای نشستن استراحت کردن و حتی برای خوابیدن استفاده میکنن.آلاچیق ها نوعی خیمه یا همان سایبان میباشند و در انواع مدل ها ، با توجه به خواسته مشتری ، ساخته میشود .همانطور که می دانید این سازه در انواع طرح های مختلف با استفاده از متریال های مختلف ساخته می شود که سازه های پیش ساخته با توجه به سلیقه طراحان و معماران در کیفیت درجه یک تولید و عرضه می گردد.

از انواع آلاچیق و غرفه در کجا میتوان استفاده کرد

از انواع آلاچیق و غرفه را میتوان در فضاهای سبز ، پارک ها شهر،  حیات خلوت ، ویلا  و باغ ها ، مکان های گردشگری ، حیاط خانه های بزرگ و حتی در روف گاردن استفاده کرد.

آلاچیق های چوبی

طرح آلاچیق چوبی نسبت به نیاز مشتری ساخته میشود. جنس چوب ها مقاوم در برابر رطوبت،پوسیدگی و آسیب حشرات میباشد و طراحان و معماران تمام سعی خود را برای جلب رضایت شما دارند. قیمت آلاچیق
چوبی نسبت به نوع متریال های استفاده شده متغیر است برای اطلاع از قیمت ساخت آلاچیق چوبی میتوانید از با یک معمار مطمئن صحبت کنید

آلاچیق های سنگی

امروزه تقریبا همه صاحبان باغ یک آلاچیق چوبی سنگی در یک گوشه باغ خود قرار میدهند که بسیار کاربردیاست به طور مثال اگر یک آلاچیق بزرگ یا متوسط بسازید  در واقع می توانید یک منقل را در آن نصب کنید.
سپس در اینجا شما نه تنها می توانید استراحت کنید ، بلکه نوعی جشن را با خانواده یا دوستان ترتیب دهید. اگر آن را از هر طرف ببندید ، می توانید زمان خود را در اینجا بگذرانید ، به ویژه در فصل زمستان ، به عنوان منبع اضافی گرما عمل می کند.

اجرای آلاچیق شیشه ای مدرن

آلاچیق های شیشه یک نوع آلاچیق ترکیبی است که از چوب و شیشه ساخته میشود. دیواره ها و سقف آلاچیق از شیشه و کف ان از مصالح مختلف ساخته میشود. برای آلاچیق ها میتوان از شیشه های دوجداره ، سه جداره شیشه های سکوریت ، شیشه های نشکن  و شیشه های میرال یا همان شیشه های خام استفاده کرد. شیشه های سکوریت مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های خام را دارند. شیشه های مورد استفاده برای آلاچیق ، ضخامت 8 الی 10 میلی را دارند. شیشه های آلاچیق میتواند در رنگ های متفاوتی از جمله دودی شفاف و فوق شفاف و مات باشند.

آلاچیق های گلی

آلاچیق های گلی الهام گرفته از آلاچیق های سنتی هستند که زیبایی خاص خود را دارند.امروزه افراد برای اینکه فضا را صمیمی تر کنند از آلاچیق های گلی استفاده میکنند آلاچیق های گلی برای تابستان بسیار مناسب است زیرا فضای داخلی خنک تری را ایجاد میکند.

آلاچیق های بتنی یا سیمانی

آلاچیق های بتنی یا سیمانی بیشتر از سبک کلاسیک بهره میبرند. در این نوع آلاچیق ستونها بصورت قالب ریزشی بتن بر پا میشود و به همین دلیل قالبهای از پیش ساخته شده ای دارند که به راحتی برای هر مدل کار نمیتوان قالب جدیدی ساخت مگر اینکه کار فرما هزینه مربوط به ساخت قالب آن را پرداخت نماید و طرح جدید خود را اعمال کندکه این کار برای ساخت تعداد زیادی از این مدل مقرون بصرفه میباشد نه برای یک عدد . بیشترین استقبال از این نوع آلاچیق از سبک رومی آن است .

آلاچیق های فلزی

آلاچیق های فلزی در فضای باز بسیار مفید هستند وقتی که به دنبال گذراندن وقت در خارج از منزل هستید و می توانند برای محافظت از شما بسیار مفید باشند. اینها. غرفه های فلزی در فضای باز  دارای مواد قاب متمایز به همراه انواع مختلف بادبان هستند ، که متناسب با نیاز شما ساخته می شوند. آنها به اندازه کافی مقاوم هستند تا شرایط شدید آفتابی یا حتی هوای بارانی شدید را تحمل کنند و آنها را برای کمپینگ یا زندگی در خارج از خانه
ایده آل می کند. غرفه های فلزی در فضای باز اندازه های متفاوتی دارند و دارای ساختارها و ویژگی های فردی مانند پلی استر با روکش PVC هستند.

آلاچیق های فلزی و مزایای آنها

آلاچیق های فلزی درفضای باز میتوانند به شما درگذراندن زمان باکیفیت درفضای بیرونی خود به عنوان یک پناهگاه قوی ودرعین حال زیبا کمک کنند

  • سازه های فلزی از پیش طراحی شده امکان ارتفاع بلند سقف را می دهدارتفاع استاندارد لبه تا 42 اینچ می رسدحتی ساختمانهای بالاتر با سفارشات سفارشی امکان پذیر استطول پناهگاه ها و سازه های فلزی دارای طول ساختمان نامحدود است.
  • پناهگاه های چوبی با گذشت زمان پوسیده ، شکسته ، ترک خورده و افتاده می شوندساختمانهای فولادی مستقیماً بالا می روند و در طول عمر سازه به همین شکل باقی می مانند.

آلاچیق های روباز

در این میان آلاچیق های روباز چوبی هم هستند که سقف ندارند با اتصال پایه ها در کنار هم و استفاده از فواصل مشخص بر روی سقف تشکیل میشود ولی این نوع آلاچیق ها طرفدار و توجه کمتری دارند از معایب آلاچیق های روباز چوبی میتوان به این مورد اشاره کرد :

  • در هنگام طوفان های شدید درمعرض آسیب قرار میگیرند ،زیرا بادهای شدید باعث ایجاد بالایی در زیر سقف میشونددر پناهگاه های چوبی ساخته شده ، ممکن است میخ ها تحت نیروی باد بیرون بیایند.
    سازه های فلزی از پیش طراحی شده از پیچ و مهره های فولادی با مقاومت بالا برای اتصال قطعات استفاده می کنند که در برابر نیروهای بالابر مقاومت می کند.

آلاچیق پشت بام

استفاده از آلاچیق پشت بام معمولاً در پروژههای روف گاردن انجام می شود. روف گاردن به معنای بام سبز است. در این پروژه فضای غیر قابل استفاده پشت بام منازل تبدیل به فضایی کاربردی و رؤیایی می شود. در این پروژه
از امکانات مختلفی از جمله آلاچیق استفاده می شود

آلاچیق های جمع شو

آلاچیقهای جمع شو نیز میتوانند انتخاب خوبی برای فضای پشت بام باشند. در این آلاچیقها از دیواره استفاده نشده و سقف آنها از چادرهای ضد آب ساخته شده است. در برخی از نمونه ها نیز برای پوشش
سقف از چترهای جمع شو استفاده می شود.

آلاچیق های مستطیلی

آلاچیق های مستطیلی شکل به شما یک حیاط سرپوشیده در فضای باز می دهد که می توانید از آن برای محافظت از باربیکیو یا مهمانان خود در مواقع ناگهانی تغییر هوا استفاده کنیداین لوازم جانبی مبلمان
در فضای باز به زیبایی در هر دو چمنزار و حیاط در فضای باز کار می کندحتی می توانید یکی از آنها
را در نزدیکی استخر خود قرار دهید تا یک فضای سالن سایه دار ایجاد کنید.

مزایای آلاچیق های مستطیلی

 اگر شما در رویدادی در فضای باز شرکت می کنید که چندین ساعت طول می کشد ، مانند مسابقات فوتبال این آلاچیق ها به خوبی کار می کنندآلاچیق های موقت می توانند به عنوان غرفه ای برای مواردی مانند
مهمانی های فارغ التحصیلی یا عروسی در فضای باز عمل کنند.

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button